MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Koprodukcja Canal+ “Wiarołom” w Works in Progress w Karlowych Warach!

Debiut Piotra Złotorowicza „Wiarołom”, który powstaje w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka a którego koproducentem jest CANAL+, dostał się do programu Eastern Promises Industry Days na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.

 

 

Film zostanie zaprezentowany w ramach Works in Progress. Sekcja Works in Progress prezentuje filmy z Europy Środkowo-Wschodniej, z Bałkanów, z krajów byłego ZSRR, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. W sekcji prezentowanych jest osiem projektów, a „Wiarołom” jest jedynym reprezentantem Polski Prezentacje Eastern Promises Industry Days odbędą się w dniach 6-8 lipca 2020 roku online.

Bohaterką filmu Złotorowicza jest Ania, która po latach nieobecności przyjeżdża do rodzinnej wsi, aby spędzić z mamą – Marą – ostatnie miesiące jej życia. Dziewczyna odnajduje w wiosce Alka, z którym przeżyła swoją pierwszą młodzieńczą miłość. Spotkanie tych dwojga uruchomi serię nieoczekiwanych wydarzeń, a dla Mary będzie jednym z najtrudniejszych wyzwań w jej życiu.

 

Piotr Złotorowicz, Mirosław Zbrojewicz, fot. Sylwia Olszewska SFP

 

W “Wiarołomie” zagrali wybitni polscy aktorzy: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jacek Koman, Mirosław Zbrojewicz. Partneruje im dwójka młodych, niezwykle utalentowanych aktorów: debiutantka Julia Szczepańska i Mateusz Więcławek, którego poznaliśmy już w serialu „Belfer” czy filmach filmach „Kler”, „Obietnica” oraz „Cicha Noc”.

– „Wiarołom” to wizualny poemat, w którym sceny, które już widzieliśmy, powracają, widziane z perspektywy kolejnych postaci. Poruszając się przez świat wspomnień głównych bohaterów, chcę opowiedzieć o niedoskonałości ludzkiej pamięci, o moralnym koszcie prawdy i zastanowić się, czy zawsze warto go ponosić.”reżyser, Piotr Złotorowicz

Autorem zdjęć jest Nicolas Villegas. Producentami filmu są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich – Studio Munka (Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński), oraz Canal+. Film powstaje w ramach programu „60 Minut” – jest to trzecia „sześćdziesiątka” Studia Munka SFP – po filmach „Supernova” Bartosza Kruhlika i „Eastern” Piotra Adamskiego. Program „60 Minut” został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami produkcji są Coloroffon i Panavision.

Produkcja filmu „Wiarołom” zakończy się w czwartym kwartale 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *