Kultura, muzyka, kino, modaTVP

Koprodukcja TVP „Po miłość” z nagrodą Greenpoint Film Festival 2022

Koprodukcja Telewizji Polskiej „Po miłość” w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego otrzymała nagrodę 11. edycji Greenpoint Film Festival w Nowym Jorku dla najlepszej fabuły festiwalu.

 

W konkursie o nagrodę za najlepszy film fabularny koprodukcja TVP pokonała 22 filmy z całego świata, zgłoszone na Greenpoint Film Festival w tej samej kategorii. To kolejne nagrody dla tego filmu, „Po miłość” w ubiegłym miesiącu na Brooklyn Film Festival 2022 dostał aż dwie nagrody, zwyciężając w kategorii Najlepszy Film Fabularny (Best Feature Narrative), a także zdobywając Nagrodę Wielkiego Kameleona (Grand Chameleon Award), którą Jury festiwalu wybiera spośród wszystkich dzieł, zgłoszonych na ten festiwal.

Film opowiada historię będącej w kryzysie małżeńskim kobiety (Marlena, grana przez Jowitę Budnik), która przez Internet poznaje Senegalczyka, Bruna (w tej roli Mamadou Dubois). Kobieta, zmagająca się z alkoholizmem męża Zbigniewa (w tej roli Artur Dziurman), dzięki nowej znajomości odzyskuje poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej inne zamiary niż stworzenie związku… Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami i dotyka problemu silnego wpływu nowych technologii na życie ludzi.

Producentem filmu jest Hop! Media w koprodukcji z Telewizją Polską. Film powstał przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Greenpoint Film Festiwal w Nowym Jorku odbywa się od 2011 roku w dzielnicy Greenpoint na Brooklynie. Jest to międzynarodowy festiwal sztuki filmowej, stworzony przez lokalnych artystów i producentów, którzy z pomocą festiwalu chcą przyczynić się do rozwoju tej dzielnicy Nowego Jorku.

W tym roku na festiwalu nagradzano produkcje w 6 kategoriach, w tym m.in. długie i krótkie filmy dokumentalne, animacje i tzw. Best Immersive, czyli najbardziej charyzmatyczną produkcję festiwalu.

Fot. Materiały promocyjne TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *