Koprodukowany przez HBO dokument Komunia w reżyserii Anny Zameckiej na shortliście do Oscara

Historia 14-letniej Oli, która bierze na swoje barki obowiązki związane z opieką nad ojcem i bratem wykraczające daleko poza jej wiek, znalazła się na shortliście do Nagród Akademii. Koprodukowany przez HBO Europe debiutancki dokument Anny Zameckiej zdobył już kilkadziesiąt nagród na całym świecie, w tym Europejską Nagrodę Filmową. Film można oglądać w HBO GO.

 

Pełnometrażowa Komunia, debiut reżyserki Anny Zameckiej, to opowieść o dorastaniu. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem, dba o relacje z mieszkającą osobno matką, a przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest uroczystość komunii świętej brata, 13-letniego Nikodema. Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

Komunia została wyprodukowana przez HBO Europe, Wajda Studio oraz Otter Films we współpracy z MX35. Film powstał dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentkami filmu są Izabela Łopuch, Hanka Kastelicova, Zuzanna Król, Anna Wydra i Anna Zamecka.

Dokument można oglądać w serwisie HBO GO: https://hbogo.pl/filmy/komunia

Nominacje do Nagród Akademii zostaną ogłoszone 22 stycznia.

Shortlista: https://www.oscars.org/oscars/91st-oscars-shortlists

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *