„Królowa świata” – najnowsza seria o królowej Elżbiecie II na BBC Lifestyle

Nowa dwuczęściowa seria BBC Lifestyle, zrealizowana dzięki bezprecedensowej możliwości bezpośredniego dostępu do królowej Elżbiety II oraz członków rodziny królewskiej, oferuje wyjątkowy wgląd w rolę Jej Królewskiej Mości na arenie międzynarodowej w czasie, w którym stopniowo przekazuje swoje obowiązki młodszym członkom rodziny królewskiej.

 

 

 

 

Twórcy dokumentu podkreślają, jak dużą rolę odgrywała ona dotychczas na arenie międzynarodowej oraz w życiu swojej rodziny. W programie widzowie zobaczą m.in. księcia Karola, księcia Williama, księcia Harry’ego i Meghan Markle, księżną Sussex, a także księżniczkę Annę i Zofię, hrabinę Wessex.

Powołana w 1931 roku Wspólnota Narodów, zrzeszająca niepodległe kraje niegdyś w większości stanowiące brytyjskie imperium kolonialne, od zawsze była oczkiem w głowie Jej Wysokości. Obecnie zamieszkiwana przez 2,4 miliarda obywateli, czyli niemal jedną trzecią światowej populacji, Wspólnota składa się z 53 krajów. Część z nich uznaje brytyjską monarchinię za głowę swojego państwa. W programie towarzyszymy członkom rodziny królewskiej podczas przyjęcia w Pałacu Buckingham. Tego dnia królowa zaprosiła młodych przywódców Wspólnoty Narodów na prywatne rozmowy. W pałacu odbywa się także wieczór o tematyce hinduskiej, podczas którego do szefa królewskiej kuchni dołączają kucharze z najstarszej indyjskiej restauracji w Londynie. Książę Karol tymczasem wyrusza w pełną przygód podróż po Indiach.

Program śledzi również zespół przedsiębiorczych profesjonalistów z Karaibów, którzy dołączają do nowego programu w Pałacu Buckingham. Pomysł królowej polegał na tym, by pomóc wschodzącym gwiazdom przemysłu w krajach, w których turystyka ma zasadnicze znaczenie dla lokalnej gospodarki.

Obserwujemy również Meghan Markle w niezwykle intymnym dla niej momencie, kiedy po raz pierwszy od dnia ślubu ogląda swoją suknię ślubną nim ta wyruszy na wystawę Royal Collection. Księżna Sussex wraca myślami do tego wielkiego dnia i dzieli się z widzami symbolicznym znaczeniem kwiatowych emblematów wszytych w jej jedwabny welon.

Dzięki dostępowi do prywatnych archiwów filmowych rodziny królewskiej program pokazuje, jaką rolę odegrał królewski jacht we wczesnych podróżach królowej – był to nie tylko istny pływający pałac i ambasada, ale prawdziwy dom z dala od domu. Na oczach widzów księżniczka Anna ogląda materiał filmowy z jej pierwszej sześciomiesięcznej podróży ze swoim bratem księciem Karolem po Wielkiej Brytanii.

Jesteśmy również świadkiem niezwykłego wydarzenia w Pałacu Buckingham w trakcie londyńskiego tygodnia mody, podczas którego projektanci i twórcy z 53 krajów Wspólnoty Narodów pokazują swoje projekty na wystawie z udziałem hrabiny Wessex, księżnej Cambridge, księżniczki Beatrice i wielu kluczowych postaci ze światowego przemysłu mody.

Serie wieńczą przygotowania księcia Harry’ego i księżnej Meghan do pierwszej wspólnej wyprawy na Pacyfik, po krajach Wspólnoty Narodów. Czy będzie to nowy rozdział w tej niezwykłej królewskiej historii?

„Królowa świata” – najnowsza seria o królowej Elżbiecie II. Premiera 20 grudnia o godz. 20:55 na BBC Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *