Królowie złomu nowy program na kanale Polsat Viasat Explore HD

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to się dzieje, że z naszego otoczenia nagle znikają ogromne budowle? Był most i już go nie ma. Walący się budynek przestaje straszyć w centrum miasta. Za wszystkim tym stoją specjaliści, którzy potrafią nie tylko zrównać z ziemią wielkie konstrukcje, ale też odzyskać każdy element z rozbiórki – z korzyścią dla środowiska i… własnych portfeli. Kulisy ich pracy prezentuje program „Królowie złomu”, na którego premierę zapraszamy już 1 listopada o godz. 22:00 na Polsat Viasat Explore HD.

 

„Królowie złomu” to wybuchowa seria opowiadająca o pracy specjalistów od rozbiórki, odzyskiwania surowców wtórnych i utylizacji odpadów, którzy demontują, wyburzają i wysadzająw powietrze różnego rodzaju przestarzałe konstrukcje. Kiedy budowla leży już w gruzach — zaczyna się prawdziwa praca.

Od wieżowców po statki, od mostów po wiktoriańskie rezydencje: każdy (każdy!) pozostały po nich skrawek materiału ma swoją wartość — jeśli tylko wiesz, jak go odzyskać i (co jeszcze ważniejsze) komu i kiedy sprzedać. Przy projektach na taką skalę nawet niewielkie wahania cen na rynkach metali mogą okazać się katastrofalne dla „Królów złomu”.

W każdym odcinku serii jej bohaterowie podejmują niezwykłe ryzyko. Przy użyciu ciężkiego sprzętu i ładunków wybuchowych walczą z materią. Tu każdy krok musi być przemyślany, by nic złego się nie stało, a praca była wykonana efektywnie. Mimo codziennych trudów, „królowie złomu” są pasjonatami swojej pracy a entuzjazm mają wypisany na twarzach!

Już w pierwszym odcinku serii pokazana zostanie spektakularna rozbiórka mostu drogowego, wysokiego na 14 i długiego na 110 metrów, o wadze (bagatela!) 1 500 ton. Tu konieczny jest dobry plan – wielka demolka rozpocznie się od środka budowli, a uczestniczyć w niej będzie aż 20 mężczyzn, uzbrojonych w ciężki sprzęt. Zaczyna się wyścig z czasem – panowie mają czas od piątkowego wieczoru do poniedziałku rano. Czy uda im się wykonać zadanie? Jeśli nie, ruch na autostradzie, przy której pracowali, nie będzie mógł zostać przywrócony, a ekipa poniesie finansowe konsekwencje.

Królowie złomu premierowo od 1 listopada w każdą środę o godz. 22:00 tylko na Polsat Viasat Explore HD

2 thoughts on “Królowie złomu nowy program na kanale Polsat Viasat Explore HD

 • 21 października 2017 o 17:15
  Permalink

  Polsatowskie viasaty to moje ulubione programy popularnonaukowe. W szczególności często oglądam Viasat history, ale explore to też ciekawa propozycja.

  Odpowiedz
 • 22 października 2017 o 11:32
  Permalink

  Tematyka programu – super 😀 Mega lubię takie rzeczy, a właśnie na Visatach jest takich programów pełno. Razem z polsat sportem i elevenami moje ulubione kanały z oferty CP.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *