Prasa - Ksiązka

Książka z dokumentem fabularyzowanym „Dwie korony” na 100. rocznicę święceń kapłańskich Świętego Ojca Maksymiliana Kolbe

28 kwietnia tego roku przypada 100. rocznica przyjęcia święceń kapłańskich przez Świętego Ojca Maksymiliana Kolbe. W przeddzień tej rocznicy w księgarniach w całej Polsce pojawi się książka z filmem dokumentalnym „Dwie korony”. Projekt wydawniczy ma przybliżyć odbiorcom niezwykłe życie świętego.
 

 
Fabularyzowany dokument koprodukcji Telewizji Polskiej „Dwie korony” w reżyserii Michała Kondrata został bardzo dobrze przyjęty w kinach. To pierwszy film ukazujący nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. Opowiada o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne, o wizjonerze, którzy przekraczał ludzkie ograniczenia. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.
Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. Do udziału w nich zaproszeni zostali duchowni i świeccy, znawcy życia o. Maksymiliana. Jeden z nich, współwięzień z obozu w Auschwitz, Kazimierz Piechowski, wspomina, iż słowa, które wówczas usłyszał od św. Maksymiliana Kolbe, przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie.
Nad muzycznym tłem filmu pracował Robert Janson. W obsadzie filmu znaleźli się jedni z najlepszych polskich aktorów, m. in.: Adam Woronowicz, Paweł Deląg, Artur Barciś, Cezary Pazura, Maciej Musiał i Antoni Pawlicki.
Wydawnictwo promują spoty reklamowe na antenach Telewizji Polskiej oraz kampania reklamowa w serwisach internetowych TVP. Kampania promocyjna będzie trwała do połowy maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *