Zapowiedzi TV

Księżna Diana: wypadek czy zamach? – Dokument w TLC

Piękna, ciepła i opiekuńcza. Taka była „Królowa ludzkich serc”. Ukochana przez rodaków i podziwiana przez cały świat – Księżna Diana zmarła tragicznie 31 sierpnia 1997 roku. Choć od pamiętnego wypadku minęło już blisko 20 lat, to wciąż wielu zastanawia się nad przebiegiem wydarzeń tego dnia. W rocznicę jej śmierci telewizja TLC wyemituje trzygodzinny dokument opowiadający historię jej życia. Nie zabraknie ekskluzywnego materiału, fragmentów wywiadów z Lady Di oraz świeżego spojrzenia na teorie spiskowe dotyczące jej śmierci.
 
Życie Księżnej Walii to interesująca opowieść o niezwykłej kobiecie, która zmieniła definicję „królewskości”. Kochana i podziwiana, a jednak czasem kontrowersyjna osoba o niezwykłym uroku osobistym. Tak w kilku słowach można ją scharakteryzować. Dla Brytyjczyków była kimś więcej niż tylko żoną księcia Karola, następcy tronu. Była ikoną mody, działaczką humanitarną, a przede wszystkim cudowną i czułą matką. I choć wielu ekspertów obawiało się, że „Lady Di” może doprowadzić do upadku monarchii to jej dziedzictwo sprawiło, że stało się zupełnie odwrotnie. Dlatego jej nagła śmierć tak bardzo wstrząsnęła całym światem. Rodacy odczuli wielką stratę i ogromną pustkę, zaś opinia publiczna zaczęła uważnie przyglądać się śledztwu w sprawie wypadku.
Przez lata powstało wiele teorii na temat jej śmierci. Dokument „Księżna Diana: wypadek czy zamach?” wnikliwie analizuje nowe, nieznane dotąd dowody w sprawie. Zobaczymy wywiady z osobami, które najlepiej znały „Królową ludzkich serc” i przedstawią ją z całkiem nowej perspektywy. Twórcy zajrzą za królewską kurtynę i zaprezentują fragmenty ukazujące szczegóły jej trudnego życia z Księciem Karolem oraz monarszej etykiety. Dadzą wyraz głębszemu spojrzeniu na całość jej losu i wydarzeń, jakie miały miejsce tej feralnej nocy.
Widzowie usłyszą ekskluzywną rozmowę z Andrew Mortonem  –  autorem najsłynniejszej biografii księżnej Diany. W dokumencie pojawią się również wywiady z dwójką przyjaciół: Mary Robertson i Jamesem Colthurst, ochroniarzem Kenem Wharfe, biografką Ingrid Seward, królewskim historykiem Kate Williams oraz dziennikarzami Tamron Hall i Deborah Norville. O swoich teoriach spiskowych opowie między innymi dziennikarz Jeffrey Steinberg, który rzuci nowe światło na wydarzenia sierpniowej nocy: „Na drodze do hotelu Ritz znajdowało się 10 kamer, wszystkie według Francuzów nie działały (…) Zarzuty, że kierowca jechał z nadmierną prędkością nie są potwierdzone żadnymi dowodami. Cała ta sprawa jest próbą tuszowania podstawowych faktów” . Zdanie w tej kwestii zabierze także aktor Richard Belzer „Kamery są bardzo istotne, ponieważ pozwalają ustalić odpowiednią kolejność zdarzeń. Z jakiegoś powodu w dniu wypadku Diany nie działały”. Martyn Gregory autor jednej z biografii Lady Di, również zwraca na to uwagę: „W moim mniemaniu jedna z kamer mogła uchwycić moment, kiedy samochód zbliżał się do tunelu. Jednak ta nie działała. Wypadek wydarzył się kilkanaście minut po godzinie dwunastej, zaś monitoring nie działał już dzień wcześniej od godziny jedenastej”.
Co dokładnie wydarzyło się tej feralnej nocy? Oglądaj dokument o życiu i kulisach śmierci najsłynniejszej księżnej w historii Wielkiej Brytanii.
„Księżna Diana: wypadek czy zamach?” już 31 sierpnia o godzinie 22.30 w telewizji TLC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *