Kulisy Ultraligi i finały Ekstraklasa Games w Polsat Games (wideo)

Już w środę, 22 maja, o godzinie 20:30 w Polsat Games, premiera dokumentu prezentującego kulisy pracy przy największym projekcie esportowym w Polsce, czyli „Ultralidze”. W najbliższy weekend, 24-26 maja, na antenie stacji decydujące mecze fazy ligowej oraz finały Ekstraklasa Games.

 

 

„Ultraliga – za kulisami” to pięcioodcinkowy dokument, zrealizowany przez redakcję IPLI, który opowiada o powstawaniu Ultraligi, flagowego produktu Polsat Games, profesjonalnej polskiej ligi esportowej League of Legends. Program ukazuje ostatni, przełomowy sezon Ultraligi, z perspektywy ekipy, która tworzyła show od kuchni. Wśród bohaterów dokumentu zobaczymy również tych, których fani Ultraligi mogli oglądać na co dzień przed kamerami w trakcie rozgrywek. Bohaterowie programu opowiadają o sobie, specyfice pracy w telewizji tworzonej na żywo, ale przede wszystkim o pierwszym projekcie esportowym na tak dużą skalę w polskiej telewizji. Widzowie dowiedzą się jak powstał pomysł na nazwę ligi, a także skąd bierze się pasja do League of Legends i magia esportu.

Premiera na antenie Polsat Games oraz na Ipla.tv w środę, 22 maja o godzinie 20:30.

 

 

„Ultraliga – za kulisami” to wyjątkowy dokument, który powstawał równolegle z ostatnim sezonem rozgrywek League of Legends transmitowanych na antenie Polsat Games. Widzowie i fani Ultraligi będą mogli przekonać się na własne oczy jak wygląda praca od kuchni całego zespołu, gdy na ekranach mogliśmy zobaczyć zmagania np. Rogue Esports Club z devils.one. Na pewno nie zabraknie wzruszeń i radości, ale też czasem złości czy zwykłego zmęczenia, które widać na twarzach każdego z członków ekipy po kilku godzinach programu na żywo – mówi Bartosz Pawlik, dyrektor Polsat Games.

Podczas realizacji dokumentu byłam pod wrażeniem profesjonalizmu i pasji twórców Ultraligi. Swoją postawą udowadniają, że jeśli robi się to, co się kocha, sukcesy przychodzą same – mówi Ewelina Tomasik, producent i reżyser dokumentu „Ultraliga – za kulisami”.

A już w najbliższy weekend, 24-26 maja poznamy również tryumfatorów Ekstraklasa Games. W piątek, 24 maja od godziny 12:00 na antenie Polsat Games zobaczymy ostatnie 5 kolejek fazy ligowej na konsoli PlayStation 4. Dzień później, w sobotę, 25 maja, od godziny 10:00, decydujące mecze fazy ligowej na konsoli Xbox One. Obecnie w tabeli prowadzi Legia Warszawa. Na następnych miejscach plasują się odpowiednio – Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk i Lech Poznań. Piast Gliwice, który wygrał piłkarską Ekstraklasę, zajmuje piąte miejsce. Podczas decydujących meczów fazy ligowej na obu konsolach każdy klub może jeszcze zdobyć w sumie aż 30 punktów, więc jeszcze wszystko może się zmienić. 8 najlepszych zespołów wystąpi w niedzielę, 26 maja w fazie finałowej. Pula nagród dla zwycięzców Ekstraklasa Games wynosi 35 tysięcy złotych. Gracze rywalizują również o punkty do globalnego rankingu FIFA 19 Global Series, dzięki którym można awansować na FIFA eWorld Cup 2019.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *