Kwalifikacje olimpijskie siatkarek Tokio 2020: półfinał Polska – Turcja w TVP 1

Gdzie oglądać kwalifikacje olimpijskie siatkarek? O której godzinie mecz półfinałowy z udziałem Polek? Transmisja spotkania Polska – Turcja w sobotę 11 stycznia od 20:30 w TVP 1, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

 

 

 

 

Biało-czerwone awans do półfinału zapewniły sobie już w czwartek. W pierwszym meczu turnieju pokonały Bułgarki 3:1, a w drugiej kolejce niespodziewanie w takim samym stosunku ograły Holenderki, które typowane były do wygrania grupy A i gry w finale. Na zakończenie pierwszej fazy gładko ograły najsłabszy w stawce Azerbejdżan (3:0).

Zespół Jacka Nawrockiego w Apeldoorn spisuje się jak do tej pory znakomicie. Wysoką dyspozycję w obu spotkaniach zaprezentowały liderki, Malwina Smarzek-Godek i Magdalena Stysiak. Pozytywne opinie zebrały także zawodniczki wchodzące z ławki, jak Zuzanna Górecka i Aleksandra Wójcik. Optymizmem napawa też fakt, że biało-czerwone z Azerkami zagrały rezerwowym składem, a i tak udało im się odnieść pewne zwycięstwo.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: o której godzinie mecz półfinałowy Polska – Turcja?

Teraz rywalizacja rozpocznie się już pełną parą i przegrani będą żegnać się z Apeldoorn. W półfinale Polki trafiły na Turczynki, które przed startem rywalizacji wielu uznawało za faworytki. Wicemistrzynie Europy do tej pory nie prezentowały się jednak w Holandii najlepiej. Na otwarcie zawodów sensacyjnie przegrały z Niemkami (1:3), a w piątek były o krok od odpadnięcia już w fazie grupowej. W meczu z Belgijkami prowadziły już 2:0, ale dały rywalkom drugie życie. Ostatecznie w tie-breaku triumfowały 15:10.

Turcja z pewnością nie jest wymarzonym rywalem dla kadry Nawrockiego. To jedyny spośród ośmiu zespołów grających w Apeldoorn, którego Polki nie ograły w ubiegłym roku, choć miał ku temu dwie okazje (w Lidze Narodów i półfinale mistrzostw Europy). Biało-czerwone czekają zresztą na wygraną w meczu o punkty nad tym rywalem od dekady, nie licząc mało prestiżowych igrzysk europejskich. Ostatni triumf miał miejsce w 2010 roku podczas mistrzostw świata, kiedy w reprezentacji grały jeszcze m.in. Małgorzata Glinka czy Anna Werblińska.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: gdzie obejrzeć mecz półfinałowy Polska – Turcja?

Szczegóły transmisji:

Kiedy: 11 stycznia 2020 (sobota)

Godzina: 20:30 w TVP 1, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

Początek meczu: 20:45

Komentatorzy: Natalia Bamber-Laskowska, Jacek Laskowski

Reporterzy: Aleksandra Rajewska, Marcin Rams

Goście w studio: Joanna Mirek, Dorota Świeniewicz, Piotr Makowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *