Radio

“Kwarantanna w Hi-Fi” 12 listopada wystąpi Karolina Nadolska

W najbliższy czwartek po godz. 18:00 w studiu emisyjnym Radia dla Ciebie odbędzie się kolejny koncert z cyklu “Kwarantanna w Hi-Fi”. 12 listopada wystąpi Karolina Nadolska .

 

W ramach siedemnastej odsłony „Kwarantanna w Hi-Fi” wystąpi pianistka Karolina Nadolska, która swoja osobowość artystyczną wykształciła pod kierunkiem  prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, a następnie w czasie studiów w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie fortepianu u prof. Piotra Palecznego oraz w klasie kameralistyki u prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz.

W roku 2009 warszawski Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina docenił osiągnięcia pianistyczne Karoliny Nadolskiej przyznając jej dyplom z wyróżnieniem, a jej studia pianistyczne zostały zwieńczone uroczystym koncertem, w którym wystąpiła jako solistka Orkiestry Filharmonii Narodowej.

Walory osobowości artystycznej pianistki poznała publiczność wielu krajów na pięciu kontynentach – między innymi w USA, Japonii, Chinach,  Australii, Argentynie, Niemczech, Wielkiej Brytanii Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Estonii, Francji, Szwajcarii, Holandii, Tunezji, Chorwacji, na Litwie oraz w wielu miastach Polski.

W 2015 roku Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wydał płytę CD z chopinowskimi interpretacjami Karoliny Nadolskiej.

W roku 2017 decyzją Rady Wydziału Fortepianu Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pianistka otrzymała tytuł doktora sztuk muzycznych.

Imponująca jest lista czołowych nagród jakie w ostatnich latach zdobyła Karolina Nadolska uczestnicząc w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach, m in:

I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie (2014),

I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Karlovac (Chorwacja),

I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Granadzie (Hiszpania 2013), Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie “Tańców Polskich” na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie (2012) oraz Nagroda Specjalną za najlepsze wy-konanie “Mazurków”  na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim “Azja-Pacyfik” w Daegu (Korea). Otrzymała II Nagrodę oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworów F. Chopina na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w War-szawie (2011) oraz I Nagrodę Konkursu Pianistycznego organizowanego przez londyńską Yamaha Music Foundation of Europe (2008). Jest laureatką II Nagrody Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Mariańskich Łaźniach, Grand Prix III Ogólnopolskiego Fe-stiwalu “Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie oraz międzynarodowych konkursów pianistycznych w Narvie, Aachen oraz Konkursu im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy.

Karolina Nadolska kontynuuje solistyczną i kameralną działalność koncertową, pracując jednocześnie na stanowisku adiunkta w Katedrze Fortepianu UMFC. Pianistka prowadzi klasę fortepianu w ZPOSM I i II stopnia im. G. Bacewicz w Warszawie.

Nasz projekt „Kwarantanna w Hi-Fi” powstał dla wszystkich, którzy przez COVID-19 stracili możliwość publicznego słuchania i wykonywania muzyki. Koncertowy fortepian, który dziś stoi w studiu RDC, był przeznaczony dla uczestników tegorocznego, przełożonego z powodu epidemii Konkursu Chopinowskiego. Recitale artystów na naszej antenie, na stronie rdc.pl i kanale YouTube w czwartki o 18:05! Będą one poprzedzone krótką rozmową z Artystą.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który udostępnił RDC profesjonalny instrument – koncertowy fortepian firmy Yamaha, pierwotnie przeznaczony dla uczestników tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane będą na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl i na kanale RDC w serwisie YouTube.

Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Radia dla Ciebie możecie słuchać w Warszawie na 101 FM oraz pasmach lokalnych albo online na: www.rdcpl/rdcplayer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *