„Kwarantanna w Hi-Fi”. 29 października usłyszymy recital pianistki – Zuzanny Pietrzak

W najbliższy czwartek po godz. 18:00 w studiu emisyjnym Radia dla Ciebie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”. 29 października usłyszymy recital pianistki – Zuzanny Pietrzak.

 

W ramach piętnastej odsłony „Kwarantanna w Hi-Fi” wystąpi Zuzanna Pietrzak. Pianistka, urodzona 21 sierpnia 1997 roku w Łodzi, w wieku siedmiu lat rozpoczęła grę na fortepianie w klasie mgr Renaty Płażewskiej-Kryachok w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. W 2019 roku ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj. Podczas studiów doskonaliła umiejętności w zakresie kameralistyki fortepianowej u dra Roberta Morawskiego. Od października 2019 roku studiuje w klasie prof. Huberta Rutkowskiego w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu.

Koncertowała w Polsce, Anglii, Niemczech, Francji, Włoszech, na Litwie, w Maroko i Japonii. Zadebiutowała z orkiestrą jako czternastolatka wykonując I Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina. Jest również laureatką wielu prestiżowych konkursów w Polsce i zagranicą. Do najważniejszych osiągnięć należą: II nagroda na 4th Theodor Leschetizky International Piano Competition w Hamburgu w  2020, zdobycie tytułu finalistki w 50. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie również w 2020 roku, I nagroda w 4th International Piano Competition „Piano Talents” w Mediolanie w 2014, Grand Prix na 14th International Piano Competition „Performance without limits” w Druskiennikach na Litwie, II nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym ,,Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Żychlinie w 2017. Podczas studiów w Warszawie nawiązała artystyczną współpracę ze skrzypkiem Janem Pietkiewiczem,  z którym wystąpiła w Japonii podczas „Kyoto Int. Music Students Festival 2017”, a kolejnym wspólnym sukcesem było zwycięstwo w „Konkursie Duetów z Fortepianem” w Gdańsku w 2018. We wrześniu 2018 roku zadebiutowała z Hamburger Symphoniker wykonując IX Koncert fortepianowy Es-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Jako osiemnastolatka Zuzanna Pietrzak dała się poznać międzynarodowej publiczności dzięki występowi na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku. Dzięki temu miała okazję występować w wielu ważnych salach koncertowych związanych z Chopinem w Polsce, a także uczestniczyć w festiwalach takich, jak „Międzynarodowy Festiwal Chopinowski” w Dusznikach-Zdroju, festiwal „Chopin i jego Europa” w Warszawie, czy Rubinstein Piano Festival w Łodzi. Grała również w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, na Uniwersytecie Oksfordzkim, w Ambasadzie RP w Paryżu, na EXPO 2015 w Mediolanie.

Zuzanna Pietrzak jest stypendystką Fundacji Yamaha, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, a także dwukrotną stypendystką Marszałka Województwa Łódzkiego. Otrzymała również prestiżowe stypendium „Młoda Polska” w 2017 roku.

Nasz projekt „Kwarantanna w Hi-Fi” powstał dla wszystkich, którzy przez COVID-19 stracili możliwość publicznego słuchania i wykonywania muzyki. Koncertowy fortepian, który dziś stoi w studiu RDC, był przeznaczony dla uczestników tegorocznego, przełożonego z powodu epidemii Konkursu Chopinowskiego. Recitale artystów na naszej antenie, na stronie rdc.pl i kanale YouTube w czwartki o 18:05! Będą one poprzedzone krótką rozmową z Artystą.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który udostępnił RDC profesjonalny instrument – koncertowy fortepian firmy Yamaha, pierwotnie przeznaczony dla uczestników tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane będą na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl i na kanale RDC w serwisie YouTube.

Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Projekt dofinansowany ze środków MKiDN.

Radia dla Ciebie możecie słuchać w Warszawie na 101 FM oraz pasmach lokalnych albo online na: www.rdcpl/rdcplayer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *