Zapowiedzi TV

Kwiecień na kanałach Polsat Viasat

Przedstawiamy nowości, jakie już w kwietniu będzie można oglądać na kanałach Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Nature oraz Polsat Viasat Explore HD.
 

 

Wojna o karpia
Od poniedziałku 23 kwietnia, godz. 22:00
Sezon: 2
Liczba odcinków: 8 x 30 min
Gatunek: Wędkarstwo/ dokument
Tytuł oryginalny: Carp Wars
To już drugi sezon popularnego programu ukazującego rywalizację w łowieniu karpi. Zobaczymy kilka znanych twarzy oraz kilku nowych uczestników. O tytuł mistrza łowców karpi rywalizować będą: Ian Russell, Dave Lane, Lee Morris, Iain Macmillan i tegoroczny debiutant, Steven Coe.
Wojownicy: sztuka walki
Od niedzieli 22 kwietnia, godz. 22:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument
Tytuł oryginalny: Man At Arms: Art Of War
Gospodarzem programu „Wojownicy: sztuka walki” jest Danny Trejo, który oprowadza nas po świecie szlachetnego rzemiosła wytwarzania broni. W kolejnych odcinkach zobaczymy różne rodzaje broni, które „wystąpiły” w pamiętnych scenach filmów, gier komputerowych, komiksów i seriali telewizyjnych. Rzemieślnicy specjalizujący się w reprodukcji broni i zbroi odtworzą historyczne, mitologiczne i współczesne narzędzia sztuk walki, a następnie eksperci ocenią, ja sprawdzają się one w prawdziwym świecie.
Mój pływający dom
Od środy 11 kwietnia, godz. 22:00
Sezon: 2
Liczba odcinków: 14 x 30 min
Gatunek: Styl życia/ dokument
Tytuł oryginalny: My Floating Home
Program „Mój pływający dom” powraca! W kolejnej serii poznamy nowe osoby, pary i rodziny marzące o tym, aby opuścić przedmieścia i rozpocząć życie na wodzie. Tradycyjne nieruchomości nad rzekami czy jeziorami są trudne do znalezienia i bardzo drogie — dlatego rodziny, które od lat marzyły o widoku z okien na spokojną rzekę czy podziwianiu zachodów słońca nad morzem, podejmują wyzwanie i postanawiają zamieszkać w pływających domach.

Dziesiątka szczeniaków i my
Od soboty 28 kwietnia, godz. 17:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Zwierzęta/ dokument
Tytuł oryginalny: 10 Puppies And Us
Wyjątkowy serial ukazujący losy dziesięciu szczeniaków i rodzin, z którymi psiaki mieszkają przez pierwsze pół roku życia. Do domów Brytyjczyków trafia co roku ćwierć miliona psów — w tym programie zobaczymy życie dziesięciu z nich. Przekonamy się, jak rozwija się najlepszy przyjaciel człowieka, jak się uczy i adaptuje do nowych warunków, a także jaki wpływ ma jego obecność na ludzi, z którymi mieszka. „Dziesiątka szczeniaków i my” to zapis zarówno chaosu, jak i szczęścia, których źródłem są nowo narodzone szczenięta.
Dzikie zwierzę w rodzinie
Od poniedziałku 16 kwietnia, godz. 20:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Zwierzęta/ dokument
Tytuł oryginalny: Wild Animal In My Family
„Dzikie zwierzę w rodzinie” to seria ukazująca niezwykłe losy trzech dzikich zwierząt —
niedźwiedzia polarnego, papugi i orangutana — które spędziły życie pod opieką ludzi i stworzyły z nimi silne, emocjonalne więzi. Zobaczymy wzloty i upadki, radości i trudne chwile wspólnego życia z nietypowymi członkami rodziny. Szczególne relacje przekraczające granice gatunków dają nam wyjątkowy wgląd w życie stworzeń, z którymi dzielimy ten świat.
W poszukiwaniu idealnego psa
Od soboty 7 kwietnia, godz. 17:30
Sezon: 2
Liczba odcinków: 6 x 30 min
Gatunek: Zwierzęta/ dokument
Tytuł oryginalny: Finding Fido
W każdym odcinku programu Seth Casteel, specjalista od psich spraw, pomaga przyszłym właścicielom psów znaleźć czworonoga idealnie pasującego do ich stylu życia. Czasami chodzi o towarzyskiego psa, który pomoże właścicielowi przełamać nieśmiałość; innym razem o aktywnego zwierzaka, który wymusi chodzenie na długie spacery; a czasem takiego, który potrafi wyczuć zbliżający się atak padaczki swojego pana. Seth bierze pod uwagę specyficzne potrzeby danej osoby i stara się dobrać psa, który będzie im najbardziej odpowiadał.
Dzień Ziemi 2018
Niedziela 22 kwietnia, godz. 06:00
Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia. Na całym świecie organizowane są różne akcje mające na celu promowanie postaw ekologicznych. Po raz pierwszy obchodzony był w 1970 r. Dziś związane z nim wydarzenia odbywają się w 193 krajach na całym świecie i są koordynowane przez organizację Earth Day Network. Trzy główne tematy Dnia Ziemi 2018 to ekstremalne zjawiska pogodowe, bioróżnorodność/wymieranie gatunków oraz zanieczyszczenie plastikiem. Mamy coraz więcej dowodów na to, że nasilające się ekstremalne zjawiska pogodowe powiązane są z działalnością człowieka. Dzień Ziemi to doskonała okazja, by zwrócić na nie uwagę i uświadomić społeczeństwo, póki nie jest jeszcze na to za późno.
Kocimi drogami
Wtorek 10 kwietnia, godz. 14:55
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Zwierzęta/ dokument
Tytuł oryginalny: Follow Your Cat
Czy dobrze znamy nasze koty? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, co robią, kiedy nie mruczą na kanapie w salonie? Dokąd chodzą, gdy przekroczą próg domu? Każdy kot chodzi własnymi drogami — w tym programie spróbujemy do niego dołączyć i poznać te drogi. Przekonamy się, że nasze kanapowe tygrysy prowadzą podwójne życie i przeżywają przygody, o których nie mieliśmy pojęcia.
Dzięki pomocy specjalisty od kocich zachowań i nowoczesnej technologii możemy zapuścić się wraz z kotami w ich dziki, pełen wyzwań świat. Poznamy ich ulubione miejsca, zobaczymy walki o terytorium i zabawne zwyczaje tych tajemnicznych stworzeń.

Martwi Wikingowie
Od wtorku 17 kwietnia, godz. 21:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Viking Dead
Witamy w świecie tajemniczych grobów, szkieletów, statków śmierci i zaginionych fortec. Znakomity archeolog Tim Sutherland podróżuje między innymi po Skandynawii, Estonii i Wielkiej Brytanii, aby odkryć przed nami nowe fakty o świecie nordyckich wojowników. Jakie tajemnice poznamy, badając wikińskie szkielety?
Jak naprawdę wyglądały ataki na takie miejsca, jak wyspa Lindisfarne? Co wiemy o tym, jak żyli i jak umierali Wikingowie? Czego możemy się dowiedzieć z analizy niedawno odkrytych broni, artefaktów i szczątków słynnych długich łodzi? Sutherland wykorzystuje rekonstrukcje filmowe i grafiki, rozmawia z ekspertami, historykami oraz poznaje najnowsze odkrycia i teorie, dzięki którym coraz lepiej rozumiemy tajemniczy świat Wikingów.
Skarby nazistów
Od poniedziałku 9 kwietnia, godz. 23:10
Sezon: 1
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Wojna/ historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Hunting Nazi Treasure
Serial opowiada o największej w historii kradzieży dzieł sztuki oraz skomplikowanych operacjach ich poszukiwania. W latach 1933-1945 naziści wywieźli z krajów okupowanych miliony dzieł sztuki i obiektów kultury, a także setki ton złota. Niektóre z wywiezionych wówczas rzeczy do dziś się nie odnalazły — między innymi ponad 100 tysięcy dzieł sztuki, wśród których były obrazy takich mistrzów, jak Degas, Van Gogh czy Rafael, a także skrzynie ze złotem, diamenty, biżuteria oraz inne dobra kultury warte dziesiątki, jeśli nie setki milionów dolarów.
W 2007 r. były ekonomista CIA oszacował całkowitą wartość wszystkich nieodnalezionych dotąd skarbów na 115-175 miliardów dolarów. Starania o ich odzyskanie zaczęły się już w ostatnich dniach II wojny światowej — i trwają do dziś.
Osada
Od soboty 7 kwietnia, godz. 19:45
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Serial fabularny
Tytuł oryginalny: The Village
Rok: 2013
Serial „Osada” — z udziałem znakomitych aktorów, takich jak John Simm, Maxine Peake czy Juliet Stevenson — to ponadczasowa opowieść o dojrzewaniu, opowiedziana z perspektywy jednego człowieka: Berta Middletona. Bert dorastał w twardej, ale odpornej na trudy wiejskiej społeczności.
Burzliwe doświadczenia pierwszej miłości, wojenne dylematy, twarde lekcje życia przekazywane synom przez ojców i matki całym sercem oddane swoim rodzinom: oto poruszająca i podnosząca na duchu historia, osadzona w realiach tradycyjnej, XX-wiecznej, angielskiej wioski.
Złoto Transylwanii
Sobota 7 kwietnia, godz. 16:30
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Historia/ dokument
Tytuł oryginalny: The Hunt For Transylvanian Gold
Niezwykła historia nielegalnego handlu liczącymi 2 tys. lat znaleziskami archeologicznymi z Transylwanii, prowadzonego na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych. Pełne zwrotów akcji śledztwo niestrudzonych prokuratorów doprowadza wreszcie do aresztowania 33 osób i wezwania ponad stu świadków.
Odzyskanie przez władze Rumunii trzynastu nieznanych dotąd „masywnych złotych spirali” (z dwudziestu czterech zrabowanych) to niepowtarzalna okazja do wzmocnienia narodowej dumy ze starożytnej dackiej kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *