Kwiecień na kanale Discovery Historia

Od tętniącego życiem targu Sonara w Meksyku po Busan w Korei Południowej — ta seria ukazuje najciekawsze targi i rynki na całym świecie.

 

BAZARY ŚWIATA

(THE BEST MARKETS ON EARTH)

Od wtorku 2 kwietnia, godz. 23:00

Od tętniącego życiem targu Sonara w Meksyku po Busan w Korei Południowej — ta seria ukazuje najciekawsze targi i rynki na całym świecie. Gospodyni programu, Julie Laferrière, przygląda się fascynującemu światu rzemieślników, wytwórców i innych niezwykłych postaci, które żyją i pracują
w tych wyjątkowych miejscach. Zanurzymy się w świat egzotycznych zapachów i kolorów, poznamy ciekawych ludzi i ich historie.

Każdy odcinek ukaże nam różnorodność i wyjątkową kulturę innego rynku czy targu, a także rolę, jaką odgrywa on w życiu danego miasta i lokalnej społeczności, która tworzy go od wielu pokoleń. Poznamy także samych handlarzy i rzemieślników, którzy opowiedzą nam o swojej pracy i znaczeniu sprzedawanych przez siebie tradycyjnych przedmiotów.

ŁOWCY STAROCI

(SALVAGE HUNTERS 13)

Od poniedziałku 15 kwietnia, godz. 17:00

Drew Pritchard, współczesny łowca skarbów, to jeden z najbardziej znanych brytyjskich handlarzy antyków, który podróżując wzdłuż i wszerz Wielkiej Brytanii, znajduje mnóstwo dziwnych i wspaniałych przedmiotów, ukrytych klejnotów i zapomnianych skarbów. W tej serii Drew wyruszy do Włoch, aby zdobyć wyjątkowe, niedostępne u konkurentów antyki. Po powrocie na Wyspy znowu będzie przemierzał wszystkie zakątki kraju.

Odwiedzi między innymi ogromny targ staroci w Walii, na którym znajduje się ponad tysiąc straganów i stoisk. Potem wyruszy do Norfolk, Essex i Pembroke, gdzie znajdzie stary kościół przerobiony na sklep z antykami. Od eleganckich rezydencji po złomowiska, od browarów po fabryki: nie ma miejsca, w które Drew Pritchard nie zajrzy w poszukiwaniu antyków do odkupienia
i renowacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *