MediaZapowiedzi TV

Kwiecień na kanale National Geographic

Cuda inżynierii i piękno natury w kwietniu spotkają się na antenie National Geographic. W drugim sezonie programu „DNA maszyn” widzowie poznają najbardziej spektakularne osiągnięcia technologiczne – superszybkie pociągi, najnowocześniejszy poduszkowiec czy najpotężniejszy lodołamacz.A komu bliższe są niesamowite dzieła natury, ten powinien zobaczyć propozycje National Geographic przygotowane z okazji 50. Dnia Ziemi. Od samego rana na widzów czekają najciekawsze produkcje dotyczące ekologii i piękna przyrody. Wśród nich premiera – „Jane Goodall: nadzieja na przyszłość”, czyli ciąg dalszy filmu „Jane” o historii najsłynniejszej badaczki szympansów i aktywistki.

 

 

 

 

 

DNA MASZYN

RISE OF THE MACHINES 2B
Premiery w czwartki od 9 kwietnia o godz. 21:00
(5×60 min)

Oto program o wyjątkowych maszynach pokazujący je w akcji, a także ujawniający sekrety ich konstrukcji i działania za pomocą dopracowanych animacji komputerowych. Gigantyczny samolot transportowy, japoński superekspres, latający statek, najnowocześniejszy poduszkowiec świata, potężny lodołamacz, legendarny włoski supermotocykl – to tylko niektóre z maszyn, które zobaczycie w nowym sezonie programu. Od największej na świecie megaciężarówki po jeden z najszybszych pociągów – ta seria odkryje niesamowite rozwiązania techniczne kryjące się pod nieprzeciętnym designem pojazdów, które pozwalają człowiekowi realizować zupełnie nowe zadania w zakresie latania, pływania i jeżdżenia. Czym te maszyny różnią się od innych? Jakie wyjątkowe rozwiązania inżynieryjne czynią je wzorem do naśladowania dla konstruktorów z całego świata? O tym w programie „DNA maszyn”.

DZIEŃ ZIEMI

EARTH DAY
Emisja w środę 22 kwietnia od godz. 6:00

W tym roku będziemy go obchodzić już po raz pięćdziesiąty. Światowy Dzień Ziemi to okazja, by zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, jak niesamowitym miejscem jest nasza planeta. Już od lat 22 kwietnia jest także okazją do pochylenia się nad problemami związanymi z zanieczyszczeniem środowiska, wymieraniem gatunków i odpowiedzialnością człowieka za świat, w którym żyje. Kanał National Geographic jak co roku włącza się w świętowanie tego ważnego dnia – widzowie już od samego rana będą mogli obejrzeć najciekawsze produkcje ukazujące piękno Ziemi oraz zagrożenia dla środowiska, które pojawiają się w różnych stronach świata.

W ramach specjalnej ramówki widzowie będą też mogli zobaczyć premierową produkcję, która jest kontynuacją hitowego filmu „Jane”, poświęconego życiu Jane Goodall, słynnej badaczki szympansów.

Jane Goodall: nadzieja na przyszłość – premiera w środę 22 kwietnia o godz. 21:00

W 1986 roku badaczka postanowiła skupić się na aktywizmie na rzecz obrony zwierząt i walce o ochronę środowiska. W czasach kryzysu klimatycznego misją Brytyjki stało się przekonanie społeczeństwa, że jeszcze nie jest za późno na zmiany. Ponieważ zbliża się 60. rocznica jej pierwszego przyjazdu do parku narodowego Gombe w Tanzanii, badaczka powraca do swojego ukochanego miejsca, by zastanowić się nad wysiłkami podejmowanymi w celu stworzenia zrównoważonej przyszłości dla naszej planety.

POZOSTAŁE PREMIERY KWIETNIA:

CAR S.O.S.

CAR S.O.S 8
Premiery w soboty od 4 kwietnia o godz. 16:00
(8×60 min)

Nowy sezon niezwykle popularnej serii „Car S.O.S.”, w której maniacy motoryzacji Tim Shaw i Fuzz Townshend niezmordowanie remontują klasyki w tajemnicy przed ich właścicielami. Tym razem staną przed największymi z dotychczasowych wyzwań. Wszechobecna rdza, części, których praktycznie nie ma na rynku, i popsute silniki będą nie lada próbą dla ich umiejętności i cierpliwości. Ósmy sezon to osiem dekad motoryzacji – od samochodu pamiętającego czasy Henry’ego Forda aż po japońskie superauto z lat 90.

ANATOMIA GŁUPOTY

SCIENCE OF STUPID 8
Premiery w niedziele od 12 kwietnia o godz. 17:00
(16×30 min)

Ósmy sezon serii będącej wystrzałową mieszanką poważnej nauki z nieco mniej poważnymi wygłupami wszelkiej maści niegroźnych szaleńców.

POWRÓT NA TITANICA

BACK TO TITANIC
Premiera w niedzielę 19 kwietnia o godz. 21:00
(1×60 min)

Pierwsza od 15 lat załogowa wyprawa do wraku Titanica rzuca nowe światło na katastrofę. Po raz pierwszy możemy ujrzeć statek w technologii 4K.

RENTGEN ZIEMI

X-RAY EARTH
Premiery w niedziele od 26 kwietnia o godz. 15:00
(3×60 min)

Trzęsienia ziemi, tsunami, erupcje wulkanów – to wszystko skutki procesów zachodzących w głębi planety. Korzystając z najnowszych badań, danych z tysięcy czujników oraz skanów powierzchni, możemy w końcu prześwietlić Ziemię, stworzyć obraz wnętrza planety i ujawnić czające się tam zagrożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *