MediaZapowiedzi TV

Kwiecień na kanale National Geographic

Kwiecień na kanale National Geographic dostarczy widzom ogromnych emocji. Podczas niecodziennej podróży, której przewodnikiem będzie Bear Grylls, poznamy „Wrogi świat” i zwierzęta, którym przyszło się mierzyć z najtrudniejszymi warunkami do życia. Codziennie są poddawane próbie siły i odwagi, a wykazywać się nimi muszą nie tylko dorosłe osobniki, ale i te najmłodsze. Będziemy w górach, na pustyniach i w środowisku wodnym. Wszędzie tam, gdzie życie to prawdziwa szkoła przetrwania.

 

W kwietniu wybierzemy się też na „Wielką egipską wyprawę” wzdłuż Nilu z “największym współczesnym odkrywcą”, sir Ranulphem Fiennesem. Tym razem w podróży towarzyszyć mu będzie słynny kuzyn – aktor Joseph Fiennes. Egipt pokaże się nam też z powietrza, odsłaniając nieznane budowle, świątynie i grobowce. Będziemy zgłębiać także nieprzeniknione głębiny morskie, w poszukiwaniu śladów dawnych historii i wypadków, których ślady pozostały głęboko na dnie. Wspominać będziemy również najsłynniejszą katastrofę statku, który mimo że miał być niezatapialny, w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku osiadł na dnie oceanu. A skoro już o niecodziennych konstrukcjach mowa, zobaczymy prawdziwe „Maszyny wagi ciężkiej” – największe, najnowocześniejsze, najbardziej zaawansowane technicznie.

WROGI ŚWIAT
HOSTILE PLANET
Premiery w niedziele od 14 kwietnia o godz. 21:00 
(6×60 min)

Wrogi świat to zapierająca dech w piersiach produkcja, pokazująca tych mieszkańców naszej planety, którym przyszło żyć w najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Niezwykłe zdjęcia nagrodzonego Oscarem za „Labirynt Fauna” Guillermo Navarro niemalże przenoszą nas do miejsc, do których ciężko nawet dotrzeć. „Wrogi świat” to produkcja, pokazująca w nowoczesny sposób wyzwania, z jakimi na co dzień muszą mierzyć się mieszkańcy Ziemi. W sześciu odcinkach serii wraz z Bearem Gryllsem przemierzymy świat wzdłuż i wszerz, by zobaczyć najbardziej nieprzyjazne zakątki i podejrzeć tych, którzy potrafili przystosować się do ekstremalnych skrajności – siarczystych mrozów, śmiercionośnych upałów, nawałnic, śnieżyc i ulewnych deszczy zatapiających ogromne tereny. Zmiany klimatyczne i rzadko spotykanie dotychczas zjawiska pogodowe trwale odciskają swoje piętno na życiu wielu ziemskich gatunków, a ostatnie 40 lat to pod tym względem okres naprawdę wyjątkowy. Wyzwanie dla świata jest jedno: przystosuj się albo zgiń. Dzięki niezwykłym zdjęciom, które pokażą walkę o przetrwanie z tak bliska, jak tylko jest to możliwe, poczujemy się, jak byśmy sami stali przed największym wyzwaniem w życiu. „Wrogi świat” to produkcja przyprawiająca o szybsze bicie serca i pokazujący świat, jakiego czasem wolelibyśmy nie widzieć.

NAJNIEBEZPIECZNIEJSZE MIEJSCA ŚWIATA
WORLD’S MOST EXTREME 2
Premiery w czwartki od 11 kwietnia o godz. 21:00
(6×60 min)

Górskie miasta na wysokości niemal 5 kilometrów nad poziomem morza, gdzie tlen jest największym skarbem, to z pewnością nie najbardziej komfortowe miejsca do życia. A jednak są ludzie, którzy potrafią mieszkać w tak ekstremalnych warunkach.  W serii „Najniebezpieczniejsze miejsca świata” pokażemy, jak ludzie starają się okiełznać trudne warunki naturalne i jakie wynalazki techniczne pozwalają im pracować w miejscach, w których przebywanie obarczone jest ogromnym ryzykiem. Ta sześcioodcinkowa podróż po brzegi wypełniona będzie adrenaliną.

MASZYNY WAGI CIĘŻKIEJ
EXCEPTIONAL ENGENEERING
Premiery w czwartki od 11 kwietnia o godz. 22:00 
(8×60 min)

Seria Maszyny wagi ciężkiej pokaże od kuchni fascynujący świat nowoczesnej inżynierii, dzięki której powstają budowle, pojazdy i wynalazki, o których dotąd nikomu się nawet nie śniło. Zobaczymy, jak buduje się największe na świecie dźwigi i najnowocześniejsze samoloty. Odwiedzimy największą fabrykę motocykli i producenta najdroższych kamperów. Poznamy inżynierów stojących za najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami i zespoły ludzi, którzy śmiałe koncepcje przekuwają w rzeczywistość.

WIELKA EGIPSKA WYPRAWA
EGYPT WITH THE WORLD’S GREATEST EXPLORER
Premiery w niedziele od 7 kwietnia o godz. 22:00 
(3×60 min)

“Największy współczesny odkrywca”, sir Ranulph Fiennes, powraca! Zobaczymy go ponownie na szlaku słynnej wyprawy z 1969 roku. Tym razem w podróży do źródeł Nilu towarzyszyć mu będzie kuzyn – aktor Joseph Fiennes znany z „Opowieści podręcznej” czy  „Zakochanego Szekspira”. Joseph i starszy od niego Ranulph jadą na południe Egiptu wzdłuż Nilu, a ich doświadczenia i przygody przypominają historię ucznia i jego mistrza. Po drodze będą musieli wykazać się sprytem, odwagą i gotowością na wszelkie przygody i niespodzianki. Czy Joseph Fiennes nauczy się od swego starszego kuzyna życiowej roli odkrywcy? W magicznej 3-odcinkowej serii „Wielka egipska wyprawa” zobaczmy piękne krajobrazy i opuszczone przez ludzi miejsca. Będziemy także świadkami zacieśniania więzi między kuzynami i licznych wyzwań, które Ranulph postawi przed swym krewnym. Czy hollywoodzki aktor poradzi sobie w starciu z jadowitymi wężami albo z bezdrożami Sahary?

EGIPT Z POWIETRZA
EGYPT FROM ABOVE
Premiery w niedziele od 28 kwietnia o godz. 22:00 
(2×60 min)

Egipt słynie przede wszystkim z wielkich piramid, niezwykłych starożytnych świątyń i grobowców. To niegdyś jedno z najpotężniejszych imperiów świata, dziś rozbudza wyobraźnię nie tylko badaczy, ale i wszystkich ludzi zainteresowanych antyczną kulturą. Dwuodcinkowa seria „Egipt z powietrza” pokaże ten niezwykły kawałek Ziemi z lotu ptaka, co tylko uwydatni niezwykłość tego miejsca i pokaże, jak wiele niezwykłych budowli i świadectw historii skrywa ten kraj.

W POSZUKIWANIU BOGA Z MORGANEM FREEMANEM 3
Premiery trzech odcinków w soboty 20 i 27 kwietnia kwietnia od godz. 21:00 

Trzeci sezon programu W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem dokumentuje ciąg dalszy niezwykłej wędrówki nagrodzonego Oscarem aktora w poszukiwaniu korzeni wiary. Morgan odwiedza starożytne miejsca kultu i współczesne ośrodki duchowe, gdzie bierze udział w niezwykłych ceremoniach. Przy okazji poznaje nowych ludzi i słucha ich poruszających historii. Aktor bada, w jaki sposób różne wierzenia kształtują nasze życie, i sprawdza, co łączy współczesne religie. Morgan Freeman bada rolę, jaką w różnych religiach odgrywa postać diabła – od ascetycznych mnichów, żyjących na Pustyni Judzkiej, po nepalskich buddystów. Gwiazdor zastanawia się też, dlaczego większość osób religijnych uważa, że Bóg ma ludzką postać i w jaki sposób to przeświadczenie wpływa na ich wiarę. Bada też między innymi, jak namacalne symbole wzmacniają religijne przekonania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *