Kwiecień na kanale National Geographic

Kwiecień na kanale National Geographic dostarczy widzom ogromnych emocji. Podczas niecodziennej podróży, której przewodnikiem będzie Bear Grylls, poznamy „Wrogi świat” i zwierzęta, którym przyszło się mierzyć z najtrudniejszymi warunkami do życia. Codziennie są poddawane próbie siły i odwagi, a wykazywać się nimi muszą nie tylko dorosłe osobniki, ale i te najmłodsze. Będziemy w górach, na pustyniach i w środowisku wodnym. Wszędzie tam, gdzie życie to prawdziwa szkoła przetrwania.

 

W kwietniu wybierzemy się też na „Wielką egipską wyprawę” wzdłuż Nilu z „największym współczesnym odkrywcą”, sir Ranulphem Fiennesem. Tym razem w podróży towarzyszyć mu będzie słynny kuzyn – aktor Joseph Fiennes. Egipt pokaże się nam też z powietrza, odsłaniając nieznane budowle, świątynie i grobowce. Będziemy zgłębiać także nieprzeniknione głębiny morskie, w poszukiwaniu śladów dawnych historii i wypadków, których ślady pozostały głęboko na dnie. Wspominać będziemy również najsłynniejszą katastrofę statku, który mimo że miał być niezatapialny, w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku osiadł na dnie oceanu. A skoro już o niecodziennych konstrukcjach mowa, zobaczymy prawdziwe „Maszyny wagi ciężkiej” – największe, najnowocześniejsze, najbardziej zaawansowane technicznie.

WROGI ŚWIAT
HOSTILE PLANET
Premiery w niedziele od 14 kwietnia o godz. 21:00 
(6×60 min)

Wrogi świat to zapierająca dech w piersiach produkcja, pokazująca tych mieszkańców naszej planety, którym przyszło żyć w najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Niezwykłe zdjęcia nagrodzonego Oscarem za „Labirynt Fauna” Guillermo Navarro niemalże przenoszą nas do miejsc, do których ciężko nawet dotrzeć. „Wrogi świat” to produkcja, pokazująca w nowoczesny sposób wyzwania, z jakimi na co dzień muszą mierzyć się mieszkańcy Ziemi. W sześciu odcinkach serii wraz z Bearem Gryllsem przemierzymy świat wzdłuż i wszerz, by zobaczyć najbardziej nieprzyjazne zakątki i podejrzeć tych, którzy potrafili przystosować się do ekstremalnych skrajności – siarczystych mrozów, śmiercionośnych upałów, nawałnic, śnieżyc i ulewnych deszczy zatapiających ogromne tereny. Zmiany klimatyczne i rzadko spotykanie dotychczas zjawiska pogodowe trwale odciskają swoje piętno na życiu wielu ziemskich gatunków, a ostatnie 40 lat to pod tym względem okres naprawdę wyjątkowy. Wyzwanie dla świata jest jedno: przystosuj się albo zgiń. Dzięki niezwykłym zdjęciom, które pokażą walkę o przetrwanie z tak bliska, jak tylko jest to możliwe, poczujemy się, jak byśmy sami stali przed największym wyzwaniem w życiu. „Wrogi świat” to produkcja przyprawiająca o szybsze bicie serca i pokazujący świat, jakiego czasem wolelibyśmy nie widzieć.

NAJNIEBEZPIECZNIEJSZE MIEJSCA ŚWIATA
WORLD’S MOST EXTREME 2
Premiery w czwartki od 11 kwietnia o godz. 21:00
(6×60 min)

Górskie miasta na wysokości niemal 5 kilometrów nad poziomem morza, gdzie tlen jest największym skarbem, to z pewnością nie najbardziej komfortowe miejsca do życia. A jednak są ludzie, którzy potrafią mieszkać w tak ekstremalnych warunkach.  W serii „Najniebezpieczniejsze miejsca świata” pokażemy, jak ludzie starają się okiełznać trudne warunki naturalne i jakie wynalazki techniczne pozwalają im pracować w miejscach, w których przebywanie obarczone jest ogromnym ryzykiem. Ta sześcioodcinkowa podróż po brzegi wypełniona będzie adrenaliną.

MASZYNY WAGI CIĘŻKIEJ
EXCEPTIONAL ENGENEERING
Premiery w czwartki od 11 kwietnia o godz. 22:00 
(8×60 min)

Seria Maszyny wagi ciężkiej pokaże od kuchni fascynujący świat nowoczesnej inżynierii, dzięki której powstają budowle, pojazdy i wynalazki, o których dotąd nikomu się nawet nie śniło. Zobaczymy, jak buduje się największe na świecie dźwigi i najnowocześniejsze samoloty. Odwiedzimy największą fabrykę motocykli i producenta najdroższych kamperów. Poznamy inżynierów stojących za najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami i zespoły ludzi, którzy śmiałe koncepcje przekuwają w rzeczywistość.

WIELKA EGIPSKA WYPRAWA
EGYPT WITH THE WORLD’S GREATEST EXPLORER
Premiery w niedziele od 7 kwietnia o godz. 22:00 
(3×60 min)

„Największy współczesny odkrywca”, sir Ranulph Fiennes, powraca! Zobaczymy go ponownie na szlaku słynnej wyprawy z 1969 roku. Tym razem w podróży do źródeł Nilu towarzyszyć mu będzie kuzyn – aktor Joseph Fiennes znany z „Opowieści podręcznej” czy  „Zakochanego Szekspira”. Joseph i starszy od niego Ranulph jadą na południe Egiptu wzdłuż Nilu, a ich doświadczenia i przygody przypominają historię ucznia i jego mistrza. Po drodze będą musieli wykazać się sprytem, odwagą i gotowością na wszelkie przygody i niespodzianki. Czy Joseph Fiennes nauczy się od swego starszego kuzyna życiowej roli odkrywcy? W magicznej 3-odcinkowej serii „Wielka egipska wyprawa” zobaczmy piękne krajobrazy i opuszczone przez ludzi miejsca. Będziemy także świadkami zacieśniania więzi między kuzynami i licznych wyzwań, które Ranulph postawi przed swym krewnym. Czy hollywoodzki aktor poradzi sobie w starciu z jadowitymi wężami albo z bezdrożami Sahary?

EGIPT Z POWIETRZA
EGYPT FROM ABOVE
Premiery w niedziele od 28 kwietnia o godz. 22:00 
(2×60 min)

Egipt słynie przede wszystkim z wielkich piramid, niezwykłych starożytnych świątyń i grobowców. To niegdyś jedno z najpotężniejszych imperiów świata, dziś rozbudza wyobraźnię nie tylko badaczy, ale i wszystkich ludzi zainteresowanych antyczną kulturą. Dwuodcinkowa seria „Egipt z powietrza” pokaże ten niezwykły kawałek Ziemi z lotu ptaka, co tylko uwydatni niezwykłość tego miejsca i pokaże, jak wiele niezwykłych budowli i świadectw historii skrywa ten kraj.

W POSZUKIWANIU BOGA Z MORGANEM FREEMANEM 3
Premiery trzech odcinków w soboty 20 i 27 kwietnia kwietnia od godz. 21:00 

Trzeci sezon programu W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem dokumentuje ciąg dalszy niezwykłej wędrówki nagrodzonego Oscarem aktora w poszukiwaniu korzeni wiary. Morgan odwiedza starożytne miejsca kultu i współczesne ośrodki duchowe, gdzie bierze udział w niezwykłych ceremoniach. Przy okazji poznaje nowych ludzi i słucha ich poruszających historii. Aktor bada, w jaki sposób różne wierzenia kształtują nasze życie, i sprawdza, co łączy współczesne religie. Morgan Freeman bada rolę, jaką w różnych religiach odgrywa postać diabła – od ascetycznych mnichów, żyjących na Pustyni Judzkiej, po nepalskich buddystów. Gwiazdor zastanawia się też, dlaczego większość osób religijnych uważa, że Bóg ma ludzką postać i w jaki sposób to przeświadczenie wpływa na ich wiarę. Bada też między innymi, jak namacalne symbole wzmacniają religijne przekonania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *