MediaZapowiedzi TV

Kwiecień na kanale Polsat Viasat Nature

W nadchodzącym miesiącu Polsat Viasat Nature szczególnej uwadze poleca: 1. sezon serii „Ziemia: cztery pory roku”, która ukazuje niezwykłą naturę czterech pór roku na naszej planecie oraz to, jak zwierzęta i rośliny stawiają czoła przynoszonym przez nie wyzwaniom. W kwietniu Polsat Viasat Nature zaprasza także do oglądania aż trzech cyklów tematycznych: cykl Soboty na Wielkiej Rafie Koralowej, w którym będziemy mogli wspólnie z Davidem Attenborough podziwiać największą rafę koralową na Ziemi; cykl Prehistoryczne olbrzymy, który przedstawia ekscytującą podróż w czasie do świata potężnych dinozaurów, chodzących wielorybów i ogromnych mamutów, oraz cykl Weekend Dnia Ziemi, złożony z wciągających programów, które przypomną nam, jak niezwykłym miejscem jest nasza planeta.

 

Ziemia: cztery pory roku

Po dwa odcinki w niedzielę 9 kwietnia i poniedziałek 10 kwietnia, godz. 15:35

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ środowisko
Tytuł oryginalny: Earth’s Great Seasons
Rok: 2016

Ta seria ukazuje niezwykłą naturę czterech pór roku na naszej planecie oraz to, jak zwierzęta i rośliny stawiają czoła przynoszonym przez nie wyzwaniom. W każdym odcinku przyjrzymy się innej porze roku i zobaczymy, że każda z nich ma własną, niepowtarzalną naturę.

Przekonamy się, jak różne zwierzęta znajdują niezwykłe sposoby, aby przetrwać. Przedstawiciele fauny muszą zdobyć wystarczająco dużo do jedzenia, znaleźć partnerów, wychowywać młode i radzić sobie z pogodą — a każda pora roku stanowi dla nich nowe, trudne wyzwanie.

Cykl: Soboty na Wielkiej Rafie Koralowej

W każdą sobotę kwietnia od godz. 14:40

Sprzęt do nurkowania gotowy? Zapraszamy na podwodną wyprawę i wspólne podziwianie największej rafy koralowej na Ziemi.

Naszym przewodnikiem będzie najbardziej chyba znany biolog na świecie, David Attenborough, który opowie nam o niezwykle zróżnicowanej faunie i florze Wielkiej Rafy Koralowej – a także o różnych projektach mających na celu jej ochronę.

Cykl: Prehistoryczne olbrzymy

W dni powszednie od poniedziałku 3 kwietnia, godz. 21:00

Zapraszamy na ekscytującą podróż w czasie do świata, w którym wciąż żyją potężne dinozaury, chodzące wieloryby i ogromne mamuty włochate.

Dzięki filmom „Gdy wieloryby chodziły po lądzie”, „Dinozaur: sprawa sprzed 100 milionów lat”, „Początek epoki ssaków” i wielu innym, możemy wyobrazić sobie te niezwykłe stworzenia i przyjrzeć się ich codziennemu życiu. Tylko nie podchodźcie za blisko!

Cykl: Weekend Dnia Ziemi

Cała sobota 22 kwietnia i niedziela 23 kwietnia

Zapraszamy na zestaw wciągających programów, które przypomną nam, jak niezwykłym miejscem jest nasza planeta.

Zobaczymy jej niezwykłą różnorodność i siłę, zastanowimy się nad przyszłymi wyzwaniami i odwiedzimy każdy zakątek Ziemi: od kenijskiego rezerwatu Masai Mara po skaliste pustkowia Kanady. Wybierzmy się w podróż dookoła globu, aby świętować Dzień Ziemi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *