Kwiecień na Lifetime i Crime+Investigation Polsat

W kwietniu kanały dokumentalno-rozrywkowe Crime+Investigation (CI Polsat) oraz Lifetime przygotowały szereg nowości. W środy pokażemy nowe odcinki drugiej serii programu POLSKIE ZABÓJCZYNIE, w którym ujawniamy historie największych zbrodni popełnionych przez kobiety w historii naszego kraju . W telewizji Lifetime zapraszamy na zupełnie nowy program GLAM MASTERS: MISTRZOWIE MAKIJAŻU we wtorki, od 24 kwietnia.
 
MAŁŻEŃSTWO OD PIERWSZEGO WEJRZENIA 
Married At First Sight
6. seria od piątku, 6 kwietnia o 21:00 w Lifetime  
W wielkim mieście coraz trudniej o prawdziwą miłość. A gdyby tak sześcioro odważnych singli, spragnionych gorących uczuć i partnera, zgodziło się poślubić w ciemno kogoś zupełnie obcego? Autorzy tego oryginalnego programu proponują szokujące podejście do związków, randek i ślubów. Czterej eksperci – terapeuta, antropolog, spirytysta i psycholog kliniczny – dobierają trzy ich zdaniem idealne pary. Nowatorstwo polega na tym, że po raz pierwszy w życiu widzą się one tuż przed zawarciem małżeństwa. W każdym odcinku, stanowiącym odrębną całość, śledzimy klasyczne perypetie nowożeńców: miesiąc miodowy, wspólne zamieszkanie, poznawanie teściów i wszystko to, co składa się na małżeńską codzienność. Czy takie związki mogą przetrwać, czy też szybko się rozpadną? W tej serii widzowie będą śledzić poczyniania par z okolic Bostonu.
SCJENTOLOGIA I JEJ SKUTKI
Leah Remini: Scientology and the Aftermath
2. seria od czwartku, 12 kwietnia o 21:00 w Lifetime  
„Scjentologia i jej skutki” to cykl dokumentalny, który przybliża widzom amerykańska aktorka, artystka estradowa, producentka i autorka Leah Remini. Sama przystąpiła do scjentologów wraz z rodzicami w roku 1979, jako dziewięciolatka, a opuściła sektę w roku 2013. Stała się krytykiem Kościoła Scjentologii, którego sekrety opisała w wydanym w 2015 roku bestsellerowym pamiętniku. W kolejnych odcinkach poznajemy doświadczenia Remini i innych byłych scjentologów.
GLAM MASTERS: MISTRZOWIE MAKIJAŻU 
Glam Masters
Nowy program od wtorku, 24 kwietnia o 22:00 w Lifetime
Każdego roku w internecie powstaje ponad 15 milionów blogów związanych z urodą, które generują przeszło 700 milionów wyświetleń! Nie uszło to uwadze przedstawicieli branży, którzy rekrutują osoby mające największy wpływ na odbiorców i zatrudniają je w roli ambasadorów. Tym razem producentka Kim Kardashian West – najchętniej kopiowana ikona stylu na Ziemi, której makijaż próbują odtworzyć tysiące internautek – poszukuje przyszłej supergwiazdy świata urody. 12 popularnych twórców vlogów zawalczy o stanowisko w Glam Squadzie Kim i możliwość zarządzania Kardashian Beauty. W jury programu zasiądą aktorka Laverne Cox, makijażysta gwiazd Mario Dedivanovic, gwiazda YouTube Kandee Johnson oraz redaktor magazynu Marie Claire Zanna Roberts Rassi.
 

POLSKIE ZABÓJCZYNIE
Nowy 2. sezon od środy, 28 marca o 22:00 w Crime+Investigation Polsat
Program skupia się na prawdziwych historiach Polek oskarżonych i skazanych za zabójstwo. Liczba kobiet skazywanych za przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności w większości państw członkowskich stale wzrasta. Razem z policjantami, psychologami, śledczymi i świadkami zostaną podjęte próby odpowiedzi na pytanie, dlaczego zabiły, co je do tego pchnęło i czy istnieje jakiś czynnik, który predysponuje niektórych do popełnienia zbrodni.
POLOWANIE NA ROZPRUWACZA
American Ripper in London
Od 12 kwietnia o 23:00 w Crime+Investigation Polsat
Czterdziestoletni prawnik z Kalifornii, Jeff Mudgett, poznaje mroczny sekret rodzinny. Jego pradziadek to Herman H. Mudgett, pseudonim Dr H. H. Holmes, człowiek powszechnie uważany za pierwszego seryjnego mordercę w historii Ameryki. Jego zbrodnie zyskały miano legendy i stanowiły inspirację dla autorów wielu książek oraz nadchodzącego filmu Martina Scorsese pt: „Diabeł w białym mieście”, w którym główną rolę zagra Leonardo DiCaprio. Chcąc dowiedzieć się więcej o swoim przodku, Jeff podąża krwawym szlakiem ukrytych wskazówek i historycznych faktów, które mają potwierdzić jego tezę, zgodnie z którą Holmes wyjechał do Anglii i został Kubą Rozpruwaczem. Rozpoczynamy od chwili, gdy pradziadek Jeffa ujawnił swój mroczny sekret. Rozpoczęte wówczas śledztwo pozwoli Jeffowi podążać śladem przodka do najmroczniejszych zakątków Ameryki – między innymi tuneli pod urzędem pocztowym w Chicago, gdzie znajdował się „morderczy zamek” Holmesa. Jeff współpracuje z czołowym detektywem kryminalnym, który spróbuje połączyć fakty o dwóch seryjnych mordercach, wykorzystując w tym celu wskazówki sprzed ponad stu lat oraz nowoczesne metody śledcze. Wydarzenia z tamtego okresu i działania Holmesa obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, podróżując do Anglii i z powrotem. Jeff zamierza ujawnić nieznane dotąd dowody, które mają potwierdzać, że to Holmes był Kubą Rozpruwaczem. W celu rozwiązania największej zagadki kryminalnej w historii, H.H. Holmes zostanie ekshumowany i poddany testom, które pozwolą stwierdzić, czy rzeczywiście był Kubą Rozpruwaczem”.
ZBRODNIE, KTÓRE WSTRZĄSNĘŁY AUSTRALIĄ
Crimes That Shook Australia 3
3. seria od piątku, 20 kwietnia o 22:00 w Crime+Investigation Polsat
Historie największych zbrodni, jakie miały miejsce w tym kraju, widziane oczami ludzi, którzy znajdowali się w samym sercu wydarzeń. Za pomocą poruszających wywiadów, udramatyzowanych rekonstrukcji i materiałów archiwalnych przedstawiamy morderstwa, które wstrząsnęły mieszkańcami antypodów.
BLOK PROGRAMOWY: MROCZNE SEKRETY AMERYKI
ZBIOROWE SAMOBÓJSTWO W JONESTOWN 
Jonestown: The Women Behind The Massacre
W poniedziałek, 30 kwietnia o 21:00 w Crime+Investigation Polsat
Program specjalny przybliżający niepokazywane dotąd sylwetki czterech kobiet, dziś już niemal zupełnie zapomnianych, które również odpowiadały za masakrę w Jonestown w Gujanie w 1978 roku. Zginęło wówczas bądź popełniło samobójstwo 918 osób, a cały plan został przygotowany w szczegółach nie tylko przez przywódcę sekty Jima Jonesa, ale także kobiety z jego najbliższego kręgu: żonę Marceline Jones, kochanki Carolyn Layton i Marię Katsaris oraz Annie Moore. Czy były one ofiarami, czy raczej sprawczyniami tej tragedii?
PROROK ZŁA
Warren Jeffs: Prophet Of Evil
W poniedziałek, 23 kwietnia o 21:00 w Crime+Investigation Polsat
Warren Jeffs jest religijnym prorokiem, którego Fundamentalistyczny Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich liczy około 15.000 wyznawców. Zanim w 2011 roku trafił do więzienia za wykorzystywanie seksualne dzieci, poślubił co najmniej 78 żon, miał ponad 50 dzieci i kontrolował miliony dolarów zdobyte przez sektę. W dwugodzinnym programie specjalnym oglądamy obszerne rozmowy z obecnymi i byłymi członkami Kościoła, rodziną Warrena Jeffsa i ludźmi, którzy postawili go przed sądem, zwiedzamy utajnione obiekty należące do sekty i poznajemy najmroczniejsze sekrety Jeffsa. Posiłkując się częściowo relacjami świadków, a częściowo badaniami psychologicznymi, autorzy próbują wyjaśnić, w jaki sposób jeden człowiek może skłonić tak wielu do poświęceń w imię Boga.
SZARLATAN CZY MESJASZ
Waco: Madman or Messiah
Część 1: 9.04 o 21:00 w Crime+Investigation Polsat
Część 2: 16.04 o 21:00 w Crime+Investigation Polsat

W 1993 r. farma Mt. Carmel nieopodal Waco w Teksasie stała się miejscem najkrwawszego oblężenia w historii USA. Za sprawą charyzmatycznego przywódcy sekty Davida Koresha 51-dniowe pertraktacje z agentami federalnymi zakończyły się tragedią. Dziś na tej samej nieruchomości z nowym liderem Charlesem Pace’em mieszkają nowi członkowie Gałęzi Dawidowej, również oczekujący nadejścia apokalipsy. Dwugodzinny film dokumentalny zrealizowany na 25. rocznicę tragedii w Waco łączy wątki współczesne z opowieścią o Koreshu i jego wyznawcach. Składają się nań m.in. wywiady z ocalałymi ze strzelaniny i pożaru na farmie, z których kilkoro nigdy dotąd nie wypowiadało się publicznie, z rodzinami, znajomymi oraz z agentami ATF i FBI, a także kinowe rekonstrukcje wydarzeń.
 
 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *