MediaTVPZapowiedzi TV

Lato z TVP3 Warszawa

Latem TVP3 Warszawa zaprasza widzów do wspólnego odkrywania Mazowsza. Antena upamiętni również 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej i 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramówce pojawią się nowe programy Kuby Marcinowicza, Anny Ołdakowskiej i Krzysztofa Grzybowskiego.

 

Odkryj Mazowsze

W wakacje TVP3 Warszawa stawia na odkrywanie Mazowsza i promocję mini-wypraw. Już 7 lipca startuje cykl „Niejednym śladem”. Kuba Marcinowicz wyrusza na motorze do najpiękniejszych miejsc na Mazowszu, a po drodze dociera do mniej znanych i mniej obleganych zakątków województwa. Ekipa programu zawita m.in. do Modlina, Węgrowa i Suchej. Spływy kajakowe, skoki ze spadochronem, niezwykłe widoki oraz mnóstwo pomysłów na wypady poza Warszawę – to wszystko czeka na widzów „Niejednym śladem” we wtorki o godz. 19:30.

Jak i gdzie „zagubić się” na Mazowszu podpowie również program „Warszawski Dzień – Wakacje”. Latem poranek TVP3 Warszawa zmienia formułę. Mniej serwisów informacyjnych, za to więcej propozycji weekendowych aktywności – to tylko niektóre z nowości. Gospodarze porannego pasma porzucą studyjne wnętrza i pojawią się m.in. nad Zalewem Zegrzyńskim oraz na Łące Leśmiana. Wakacyjna odsłona poranka TVP3 Warszawa rusza 3 lipca i będzie nadawana raz w tygodniu – w piątki o godz. 8:00. Wśród prowadzących będzie można zobaczyć także Katarzynę Trzaskalską.

Do dziś niewiele osób wie, że jedyny obraz El Greca w Polsce znajduje się … w Siedlcach. Jakie jeszcze skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym opowiedzą: Anna Ołdakowska, ks. Robert Mirończuk i „Sztuka cenniejsza niż czas”. Twórcy programu przybliżą historię, przytoczą anegdoty i zweryfikują mity narosłe wokół niektórych obiektów na terenie diecezji siedleckiej. W kolejnych odcinkach pojawią się m.in. Kaplica Ogińskich, drewniane kościoły w Paprotni czy Przesmykach oraz Muzeum Diecezjalne w Siedlcach. Emisja cyklu planowana jest w piątki o godz. 19:45, data pierwszego odcinka będzie znana niebawem

Dwie ważne rocznice

W sierpniu przypadają dwie niezwykle ważne dla TVP3 Warszawa rocznice. Z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego antena wyemituje nowy program Krzysztofa Grzybowskiego – „Warszawskie tablice”. Dziennikarz podąża śladem charakterystycznych tablic projektu Karola Tchorka, które zobaczyć można na wielu stołecznych ulicach. Upamiętniają one m.in. najtragiczniejsze rozdziały sierpniowego zrywu warszawiaków. W programie pojawią się mało znane historie z czasów Powstania – jak choćby walki na Służewcu. Cykl na antenie pojawi się w sierpniu.

15 sierpnia przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Cud nad Wisłą został uznany przez Edgara Vincenta d’Abernona za 18. przełomową bitwę w dziejach świata. Przypieczętował odzyskanie niepodległości przez Polskę i zatrzymał marsz Armii Czerwonej na dalszą część Europy.

Aby uczcić to wydarzenie TVP3 Warszawa i TVP Historia łączą siły i proponują widzom ośmioodcinkowy cykl prezentujący przekrojową opowieść o Bitwie Warszawskiej. W programie Tomasza Łysiaka będzie można zobaczyć materiały archiwalne oraz inscenizowane sceny z udziałem aktorów i rekonstruktorów. Cykl będzie emitowany od sierpnia.

Legendarne seriale

Przez całe lato w TVP3 Warszawa emitowane będą także kultowe polskie seriale.

W ramówce znajdą się takie produkcje jak: „Bodo”, „Janka”, „Zmiennicy” czy „Siedem Stron Świata”. Na „Filmowe poranki” antena zaprasza od poniedziałku do czwartku o godz. 7:00 oraz w piątki o godz. 7:25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *