Sport w TVTVP

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w TVP

W poniedziałek, 15 sierpnia Telewizja Polska rozpocznie transmisje lekkoatletycznych Mistrzostw Europy Monachium 2022. Sesje wieczorne widzowie obejrzą w TVP1 i TVP2, a relacje na żywo z całych mistrzostw na antenie TVP Sport, TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

 

Polskę reprezentować będzie aż 81 sportowców. Wśród nich jest kilku faworytów do medalu europejskiego czempionatu. Tylko raz w historii tej imprezy nasza kadra była liczniejsza. W 2018 roku w Berlinie wystąpiło 86 polskich lekkoatletów, którzy w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce z zdobywając 12 medali.

W tym roku tytułów mistrzowskich będą bronić: Paulina Guba i Michał Haratyk w pchnięciu kulą, Wojciech Nowicki w rzucie młotem. Natomiast Justyna Święty – Ersetic będzie walczyć o utrzymanie tytułu indywidualnie na 400 metrów oraz z koleżankami w sztafecie 4×400. Ponadto w Monachium wystartują m.in.: Paweł Fajdek, złoty medalista w młocie z Mistrzostw Świata z Eugene, w chodzie sportowym Katarzyna Zdziebło, która w Oregonie dwukrotnie sięgnęła po srebro oraz Natalia Kaczmarek, która podczas mityngu Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim w Chorzowie w biegu na 400 metrów uzyskała czas poniżej 50 sekund i II wynik w historii polskiej lekkoatletyki.

– Na pewno duże szanse i to na dwa medale w jednej konkurencji mamy w rzucie młotem. Pojedynek Fajdek-Nowicki zapowiada się bardzo emocjonująco. W bardzo dobrej formie jest Natalia Kaczmarek, która ma szanse na podium w biegu na 400 metrów i jeśli wszystko dobrze pójdzie to razem ze sztafetą 4×400. Warto oglądać również występy Sofii Ennaoui, Damiana Czykiera czy Pii Skrzyszowskiej, którzy przy wysokiej dyspozycji dnia mogą powalczyć o medale – zachęca do oglądania Mistrzostw Europy Przemysław Babiarz, który razem z Sebastianem Chmarą skomentuje sesje wieczorne w Telewizji Polskiej. Poranne zawody skomentują Jarosław Idzi i Marek Plawgo.

Sesje wieczorne od 15 do 21 sierpnia w TVP2 i TVP1

Transmisja mistrzostw w TVP Sport oraz na TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *