Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSport w TV

Nowy serial dokumentalny o Widzewie Łódź

CANAL+ SPORT rozpoczął zdjęcia do nowego serialu dokumentalnego o Widzewie Łódź. Ekipa filmowa będzie towarzyszyć drużynie podczas rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Premiera serialu zaplanowana jest na czerwiec 2023 roku.

 

Widzew Łódź to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Czterokrotny mistrz kraju, siedmiokrotnie zdobywał wicemistrzostwo. W latach 80. i 90. XX wieku był wizytówką polskiej piłki z takimi zawodnikami w składzie jak Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Józef Młynarczyk, czy Marek Citko, Tomasz Łapiński i Marek Koniarek. W 2015 roku z powodów finansowych klub upadł, a nowy podmiot musiał rozpoczynać rozgrywki od występów w 4. lidze.

Po ośmiu latach Widzew Łódź wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej i w tym sezonie rywalizuje z najlepszymi w PKO BP Ekstraklasie. Tej walce przypatrują się kamery CANAL+ SPORT, obecne nie tylko na murawie, ale także podczas obozów i przygotowań, odpraw w szatni, czy na klubowych korytarzach.

Widzew Łódź to marka, której polskim kibicom przedstawiać nie trzeba. Wielkie sukcesy, fantastyczni piłkarzy i niezapomniane widowiska. Po powrocie Widzewa do Ekstraklasy pojawił się pomysł, aby zarejestrować ten pierwszy od dawna sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Będziemy towarzyszyć klubowi wszędzie tam, gdzie to możliwe, chcemy pokazać jak funkcjonuje na co dzień i od święta, ujawnić piłkarskie kulisy. Nie zabraknie oczywiście archiwów i rozmów z najbardziej znanymi Widzewiakami, ale kanwą serialu będzie to, co dzieje się w tym sezonie.Piotr Małkowski, zastępca dyrektora CANAL+ SPORT

Cieszę się, że taki projekt jest realizowany. Uważam, że przyniesie on korzyści obu stronom, bo Widzew cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców z całej Polski, którzy czekali na powrót naszego klubu do PKO BP Ekstraklasy. Liczę, że w trakcie produkcji uda się uchwycić pracę wszystkich pracowników: od zarządu, przez biura, aż do szatni. Zależy nam na tym, by prowadząc komunikację być blisko kibiców, pokazywać klubową codzienność. Taki widzewski serial idealnie się w to wpisuje. Mateusz Dróżdż, prezes Widzewa Łódź

Za realizację serialu odpowiada Maciej Klimek, Michał Siejak i Mirosław Rok, a więc zespół, który ma na koncie cieszący się ogromną popularnością cykl „Sędziowie”.

Premiera nowego serialu ma się odbyć w czerwcu 2023 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *