Lekkoatletyczne mistrzostwa świata Doha 2019 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

Największa impreza lekkoatletyczna w roku rozpoczyna się już w piątek. Przez 10 dni widzów Eurosportu 1 i Eurosport Playera czekają wielkie emocje podczas codziennych transmisji mistrzostw świata z Doha i relacji prosto z Kataru w wykonaniu Kacpra Merka i Roberta Korzeniowskiego. Dodatkową atrakcją dla kibiców będzie wyjątkowy komentarz eliminacji i konkursu rzutu młotem – tylko na antenie Eurosportu ekspertem będzie Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski z Sydney i mistrz świata z Edmonton.

 

 

 

Widzowie Eurosportu będą mieli okazję usłyszeć Szymona Ziółkowskiego podczas eliminacji i konkursu rzutu młotem mężczyzn, które zostaną rozegrane 1 i 2 października. W dniu rywalizacji o medale kibice będą mieli szansę zadać mistrzowi olimpijskiemu i mistrzowi świata pytania podczas wywiadu na żywo transmitowanego na Facebooku i YouTube’ie Eurosportu.

Mistrzostwa świata prosto z Doha relacjonować będą Kacper Merk i Robert Korzeniowski, zdobywca czterech złotych medali olimpijskich i ambasador Eurosportu. Zawody skomentują Marek Rudziński, Paweł Ulbrych i Janusz Rozum.

Męski konkurs rzutu młotem to bez wątpienia jedna z najlepiej zapowiadających się konkurencji dla Polaków. W gronie faworytów znajdują się Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek. Podobnie rzecz ma się w pchnięciu kulką, w którym o medale powalczą Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk oraz Paulina Guba, a także w skoku o tyczce z udziałem Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Wśród polskich kandydatów do medalu wymienić trzeba też Justynę Święty-Ersetic na 400 m i sztafetę 4×400 m kobiet, Adama Kszczota na 800 m, Marcina Lewandowskiego na 1500 m, Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem, Joannę Fiodorow i Malwinę Kopron w rzucie młotem. Na 100 m pobiegnie Ewa Swoboda, w rzucie oszczepem zobaczymy Marię Andrejczyk, a w skoku wzwyż wracającą do rywalizacji Kamilę Lićwinko. Polskę w Doha reprezentować będzie 44 zawodników.

Więcej informacji o mistrzostwach świata w Doha, lekkoatletyce i innych dyscyplinach olimpijskich, w tym wiele materiałów wideo, wywiady, artykuły i analizy na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału.

Plan transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce Doha 2019 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze:

  • Piątek, 27 września, 15:10 i 22:40
  • Sobota, 28 września, 17:05 i 22:30
  • Niedziela, 29 września, 18:45
  • Poniedziałek, 30 września, 15:10 i 19:00
  • Wtorek, 1 października, 15:15 i 19:00
  • Środa, 2 października, 15:15
  • Czwartek, 3 października, 15:15
  • Piątek, 4 października, 18:50
  • Sobota, 5 października, 15:15 i 22:45
  • Niedziela, 6 października, 17:45

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *