Platforma Canal+PolecaneSport w TV

Spence vs Porter i Gołowkin vs Derewianczenko – mistrzowski boks w Canal+

To będą dwa weekendy pełne bokserskich emocji na Platformie CANAL+. W nocy z 28 na 29 września podczas gali w Los Angeles dojdzie do walki unifikacyjnej w wadze półśredniej pomiędzy mistrzem świata IBF Errolem Spencem oraz posiadaczem pasa mistrzowskiego WBC Shawnem Porterem. Tydzień później na gali w Nowym Jorku Giennadij Gołowkin powalczy z Serhijem Derewianczenką o tytuł mistrza świata IBF w wadze średniej. Obie gale będą transmitowane w CANAL+ SPORT.

 

 

 

 

Spence – Porter

Pojedynek Errola Spence’a (25-0, 21 KO) z Shawnem Porterem (30-2-1, 17 KO) będzie walką wieczoru podczas gali w Staples Center w Los Angeles. Amerykański bokser to aktualny mistrz świata IBF w wadze półśredniej. Tytuł wywalczył w 2017 roku pokonując przez techniczny nokaut Kella Brooka. W kolejnych latach skutecznie bronił pasa w pojedynkach z Lamontem Petersonem, Carlosem Ocampo i Mikeyem Garcią. Jego rywal, o trzy lata starszy Shawn Peterson był już mistrzem świata IBF, a tytuł stracił na rzecz Kella Brooka w 2016 roku. W 2018 roku pokonał jednogłośnie na punkty Danny’ego Garcię i wywalczył mistrzostwo świata w wadze półśredniej federacji WBC. Podczas gali w Los Angeles dojdzie także do innego mistrzowskiego pojedynku pomiędzy Anthonym Dirrellem i Davidem Benavidezem. Stawką będzie pas federacji WBC w wadze super średniej. Początek transmisji w CANAL+ SPORT o godzinie 03:00 w nocy z 28 na 29 września.

Gołowkin – Derewianczenko

Tydzień później wielki boks zawita do Nowego Jorku. W walce wieczoru podczas gali w Madison Square Garden Giennadij Gołowkin (39-1, 35 KO) zmierzy się z Serhijem Derewianczenką (13-1, 10 KO), a stawką pojedynku będzie wakujący tytuł mistrza świata federacji IBF w wadze średniej. Dla 37-letniego Gołowkina to szansa na powrót na tron, w swoim dorobku Kazach ma już tytuły mistrzowskie federacji WBC, WBA, IBF i IBO.

Wszyscy wiedzą, że traktuję Madison Square Garden jak dom, kiedy jestem z dala od swojego własnego. Nie ma nic lepszego, niż możliwość walki w tym miejscu. 5 października kibice mogą się spodziewać dobrej walki. Za każdym razem, kiedy wchodzę do ringu, robię wszystko, aby moi kibice dostali taką walkę, jaką chcą oglądać. I tak właśnie będzie. Giennadij Gołowkin.

Transmisja gali w Nowym Jorku rozpocznie się w CANAL+ SPORT w nocy z 5 na 6 października o godzinie 03:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *