DVB-TMediaTVPZapowiedzi TV

„Lena na Bałkanach” – nowy cykl w TVP Dokument

TVP Dokument zaprasza widzów na premierę nowego dziesięciodocinkowego cyklu dokumentalno-podróżniczego pt. „Lena na Bałkanach”. W roli gospodyni programu i przewodniczki po Półwyspie Bałkańskim wystąpi Lena Urbańska, blogerka i podróżniczka.

Widzowie TVP Dokument, wspólnie z prowadzącą program, odkryją najciekawsze zakątki Półwyspu Bałkańskiego i wyruszą w podróż po bogatym świecie bałkańskich obyczajów ludowych.

TVP Dokument to stacja, dla której priorytetem jest ukazywanie świata takim, jaki jest, w sposób atrakcyjny i różnorodny. „Lena na Bałkanach” to idealny przykład tego, co chcemy pokazywać naszym widzom. To będzie naprawdę niezwykła podróż po fascynującym regionie Europy. Będzie wiele pięknych widoków, ciekawych historii i niezwykłych spotkań. Jestem przekonany, że ta produkcja zdobędzie uznanie w oczach widzów, którzy zechcą poznawać Bałkany razem z Leną – zapowiada Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument.

Z Leną Urbańską odwiedzimy mieszkańców najciekawszych regionów Półwyspu Bałkańskiego, przyjrzymy się ich kulturze, zwyczajom i tradycji. Zgłębimy religię i poznamy burzliwą historię Bałkanów. W każdym odcinku będziemy gościć ludzi zwykłych i niezwykłych. W trakcie podróży posłuchamy muzyki podczas słynnego Festiwalu Trębaczy w Guczy, doświadczymy mistyki romskich rytuałów i poznamy ich niezwykłą genezę. Nie zabraknie przy tym pięknych krajobrazów, unikalnych dzieł architektury oraz przysmaków bałkańskiej kuchni. Ważnym elementem cyklu będą spotkania z najciekawszymi osobowościami lokalnej kultury m.in. z Emirem Kusturicą.

Swoją przygodę z Leną rozpoczniemy w Albanii, gdzie Adriatyk graniczy z Morzem Jońskim. Pierwszym celem wyprawy będzie wyspa Sazan, na której znajduje się opuszczona baza wojskowa – tajemnicze wymarłe miasto.

Premierowy odcinek nowego cyklu „Lena na Bałkanach” w niedzielę, 20 marca o godz. 18:00 w TVP Dokument

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *