Sport w TVTVP

Skoki: Puchar Świata w Wiśle w TVP1 i TVP Sport

To już niemal koniec oczekiwania dla kibiców skoków narciarskich. Nadszedł czas rozpoczęcia sezonu 2020/21 Pucharu Świata. Pierwsze zawody cyklu odbędą się w Wiśle, niestety bez udziału publiczności. Na szczęście będzie można oglądać skoki na żywo w telewizji i internecie. Pierwsza transmisja, z kwalifikacji, już w piątek 20 listopada.

 

To właśnie rodzinne miasto Adama Małysza było areną jedynych rozegranych zawodów Letniego Grand Prix 2020. Powodem była oczywiście pandemia koronawirusa.

Wisła będzie gospodarzem inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich czwarty rok z rzędu. Na starcie pojawią się niemal wszyscy najlepsi zawodnicy na świecie. Zabraknie słabo spisujących się w ostatnich latach reprezentantów Finlandii.

Niestety z powodu obecnej sytuacji podczas zawodów w Wiśle nie będzie kibiców. Podobna sytuację zobaczymy m.in. w trakcie grudniowych konkursów w Niżnym Tagile .

Są też dobre informacje. Organizatorzy w tym roku nie mają żadnych problemów z przygotowaniem obiektu do inauguracji sezonu. Teraz pozostaje czekać na prognozy na weekend.

W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego ma wystąpić 12 polskich skoczków. Trener kadry Michal Doleżal wybrał m.in. czekającego na debiut w PŚ Jarosława Krzaka.

Nie zabraknie oczywiście Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski w tym sezonie być może wyprzedzi Małysza, jeśli chodzi o liczbę zwycięstw w cyklu. Dawid Kubacki będzie mógł przedłużyć zwycięską passę w Wiśle. Ostatni triumfator Turnieju Czterech Skoczni wygrał oba konkursy Letniego GP.

Nie mamy nic przeciwko, żeby powtórzyła się sytuacja z sierpnia. Oprócz Kubackiego dwukrotnie wtedy na podium stawali Stoch oraz Piotr Żyła.

Zanim w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, skoczkowie powalczą o awans do niedzielnych zmagań indywidualnych. Gdzie będzie można obejrzeć w piątek skoki na żywo? Transmisja od godz. 17:05 w TVP Sport oraz online w TVPSPORT.PL oraz aplikacji mobilnej. Początek pierwszej w sezonie rywalizacji o 18:00.

Kwalifikacje skomentuje duet Przemysław Babiarz oraz Stanisław Snopek.

Skoki narciarskie Wisła 2020: kwalifikacje. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy zawody: piątek 20 listopada o godz. 18:00

Transmisja: 17:05 TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz aplikacja mobilna TVP Sport

Kto skomentuje: Przemysław Babiarz i Stanisław Snopek

Prowadzący studio: Maciej Kurzajewski

Kadra reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Wiśle:

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Jarosław Krzak

Plan transmisji na PŚ w Wiśle

Kwalifikacje – piątek, 20 listopada (17:05) – TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna

Konkurs drużynowy – sobota, 21 listopada (14:55) – TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna

Konkurs indywidualny – niedziela, 22 listopada (15:05) – w TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *