MediaNASZ NEWSSATinfo24.plSieci kabloweTVP

TVP Dokument w sieci East & West

W nocy 18/19.11.2020 roku zostanie włączony kanał TVP Dokument HD w sieci East & West.

 

Kanał TVP Dokument dostępny będzie:

– LCN 23

– MUX 14 / 562 MHz

– SID: 1404

– dostępność od pakietu Mediana 2 HD włącznie

 

TVP Dokument oferuje wiele znanych i nagradzanych filmów dokumentalnych. Ramówkę anteny otwierają m.in. nominowane do Oscara produkcje „Kraina miodu” (reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov), czy „Królik po berlińsku” (reż. Bartosz Konopka).

Nie zabraknie też emocjonalnych i wzruszających dokumentów. Już 19 listopada swoją telewizyjną premierę na antenie będzie miał film „Efekt motylka” (reż. Jarosław Szmidt) opowiadający o heroicznej walce siedmioletniej Zuzi z nieuleczalną chorobą, genetyczną skóry – EB, czyli pęcherzykowe oddzielanie się naskórka, a także wyemitowany zostanie głośny dokument „Beksińscy. Album wideofoniczny” (reż. Marcin Borchardt), produkcja stworzona z prywatnych zapisów filmowych rodziny Beksińskich.

Widzowie będą też mogli oglądać zmagania młodych lekarzy w serii dokumentalnej „Młodzi lekarze”, czy też serię o wcześniakach „Moje 600 gramów szczęścia”. W ramówce znajdą się także głośne produkcje przyrodnicze, podróżnicze i popularno-naukowe BBC Studios m.in.: „Madagaskar”, „Kuba – rewolucja od kuchni”, „Wszystkie kolory świata”.

Na antenie nie zabraknie własnych produkcji. Pierwszą z nich będzie autorski program Barbary Włodarczyk „Barbara Włodarczyk zaprasza”, którego premiera odbędzie się w niedzielę 22 listopada, a następnie program będzie emitowany we wtorki przed pasmem filmów dokumentalnych poruszających najważniejsze bieżące sprawy jak i problemy społeczne na świecie. Jednym z filmów, który pojawi się na antenie będzie film Barbary Włodarczyk – „Ukraiński sługa narodu?”, opowiadający o fenomenie Wołodymyra Zełenskiego, komika, który został prezydentem Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *