Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle w TVP Sport

W trakcie pandemicznego lata 2020 skoczkowie narciarscy zyskują nową możliwość sprawdzenia formy w zawodach międzynarodowych. 18 i 19 września w Wiśle odbędą się konkursy Pucharu Kontynentalnego. Transmisje w TVP Sport, TVPSPORT.PL i w naszej aplikacji.

 

Wisła wyrasta na najważniejsze miasto skoków w lecie 2020. W sierpniu zawodnicy skakali na obiekcie imienia Adama Małysza w ramach Grand Prix. To był istotny sprawdzian pod kątem organizatorskim w dobie pandemii koronawirusa. Test wypadł bardzo dobrze, a skoczkowie niespełna miesiąc później wrócą w Beskidy.

Tym razem na obiekcie imienia Adama Małysza odbędą się zawody tzw. “drugiej ligi”. Puchar Kontynentalny stanowi zaplecze Pucharu Świata (zimą) i Grand Prix (latem). W czasach, gdy większość konkursów jest odwoływana, zawody “zaplecza” stanowią cenny punkt w kalendarzu.

W trakcie wspomnianego Grand Prix do Wisły przyjechali przedstawiciele 11 krajów. Tym razem być może lista startowa jeszcze się wydłuży. Wstępne zainteresowanie przyjazdem wykazują reprezentanci Francji, Włoch i Ukrainy.

Najprawdopodobniej w zawodach nie weźmie udziału trzech najlepszych polskich skoczków ostatnich lat. Wszystko wskazuje na to, że Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła dostaną wolne, po tym jak zdominowali konkursy Grand Prix. W ten sposób zwolnią miejsca dla młodszych kolegów.

Zapewne nie zabraknie znanych polskich uczestników Pucharu Świata: Macieja Kota, Stefana Huli czy Jakuba Wolnego. Szansę podtrzymania dobrej formy z Grand Prix otrzymają najprawdopodobniej Tomasz Pilch, Klemens Murańka i Paweł Wąsek. W Wiśle odbędą się dwa konkursy indywidualne.

Plan transmisji Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle

18 września godz. 13:45 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

19 września godz. 10:45 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *