Styczeń na kanale H2

Na antenie H2 zapraszamy widzów na serial poświęcony ogromnym bestiom, które żyły na Ziemi miliony lat temu. W każdym odcinku programu Pojedynek bestii naukowcy opowiedzą o tym jak zręczność, zwrotność i koordynacja działań pozwalała dinozaurom toczyć spektakularne walki. Premiera programu w środę, 2 stycznia.

 

POJEDYNEK BESTII
Jurassic Fight Club
W środy o 21:00, od 2 stycznia w H2

Od ponad stu lat historycy i naukowcy starają się odtworzyć wygląd świata w czasach prehistorycznych. Serial poświęcony jest zwierzęcym wojownikom tego wyjątkowego okresu – ogromnym bestiom, które żyły na Ziemi miliony lat temu. Niektóre z dinozaurów były większe niż sześciopiętrowe budynki. Polując na zdobycz wykorzystywały strategię i podstęp. Temperatura, ukształtowanie terenu, wrodzone wyczucie słabości i atutów przeciwnika – wszystko to wpływało na wybrany przez danego dinozaura sposób ataku. Dzisiaj paleontologowie odkrywają miejsca, w których prehistoryczne bestie toczyły swoje walki, i tym samym zdobywają nową wiedzę o tym jak zręczność, zwrotność tych stworzeń, koordynacja działań całej grupy i precyzyjnie wybrany moment ataku decydowały o życiu lub śmierci. Każdy z odcinków szczegółowo zaprezentuje przebieg bitwy. Przekonamy się, że świat wielkich drapieżników był znacznie bardziej wyrachowany i złożony, niż pierwotnie sądziliśmy.

WSZECHŚWIAT 
The Universe
W czwartki o 21:00 w H2

Popularny cykl „Wszechświat”, w którym historia zderza się z nauką, to opowieść o przełomowych odkryciach, prowadząca widza przez czas i przestrzeń ku planetom, gwiazdom i dalej, aż na skraj nieznanego. Od kiedy człowiek odważył się polecieć w kosmos, minęło pięćdziesiąt lat, ale dopiero teraz zaczynamy poznawać jego największe sekrety. Niemal codziennie obserwujemy coś nowego, jak choćby niedawny upadek na Jowisza komety lub asteroidy wielkości zbliżonej do rozmiarów Ziemi. Naukowcy odkrywają nowe planety i zaglądają w najgłębsze zakątki przestrzeni kosmicznej, coraz lepiej rozumiejąc Wszechświat i jego sekrety. W nowym sezonie widzowie powędrują w nowe, tajemnicze miejsca, również takie, o których istnieniu nie wiedzieliśmy jeszcze rok temu – i które pewnego dnia mogą się stać śmiertelnym zagrożeniem dla Ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *