Styczeń na kanale History

Naszą odkrywczą wędrówkę zaczniemy 15 stycznia razem z Klątwą Wyspy Dębów. W nowej serii popularnego programu będziemy dalej śledzić poczynania zespołu dowodzonego przez Ricka i Marty’ego. Bracia Lagina wykorzystają najnowocześniejszą technologię, aby ustalić co mogło zostać ukryte na Wyspie Dębów, przez kogo i gdzie. W styczniu czeka nas również powrót najbardziej utalentowanych „łowców skarbów” USA. Nowe przygody Amerykańskich zbieraczy przemierzających małe miasteczka i boczne drogi w poszukiwaniu drogocennych przedmiotów pokażemy 20 stycznia. Trzy dni później na antenie HISTORY ruszymy śladem zespołu archeologów, historyków i badaczy w poszukiwaniu najcenniejszego skarbu Ameryki – Złota generała Custera. Do łupu doprowadzi ich oczywiście zdobyta mapa.

 

KLĄTWA WYSPY DĘBÓW
The Curse of Oak Island
21×60’
Nowa seria we wtorki o 22:00, od 15 stycznia w HISTORY

Rick i Marty Lagina chcą spełnić marzenie życia i rozwikłać ponaddwustuletnie tajemnice Wyspy Dębów. W zeszłym roku dokonali sporych odkryć w odwiercie 10-X i osławionej „dziurze z pieniędzmi”, a teraz, wykorzystując najnowocześniejszą technologię, jak również ciężki sprzęt do kopania i wiercenia, chcą pójść jeszcze dalej w głąb wyspy. Witają nowych badaczy i gości specjalnych, tworzą nowe sojusze i analizują nowe, intrygujące teorie. Nic nie powstrzyma ich przed ustaleniem, co mogło zostać ukryte na Wyspie Dębów, kto to zrobił i gdzie dokładnie. W tym roku mija też kilka ważnych rocznic w historii wyspy. Równo 50 lat temu w „Reader’s Digest” ukazał się artykuł o „dziurze z pieniędzmi”, który nie tylko pobudził wyobraźnię młodych braci Lagina, ale także skłonił Dana Blankenshipa do poświęcenia życia próbom rozwiązania tej wielkiej zagadki. Równocześnie jest to 50. rocznica tragicznej śmierci czterech z sześciu poszukiwaczy skarbów na Wyspie Dębów. Czy Rick, Marty i ich partnerzy odkryją ogromny ukryty skarb? A może jak wielu przed nimi wciąż tylko będą się natykać na coraz większe przeszkody lub, co gorsza, przekonają się, że sekretów Wyspy Dębów naprawdę chroni zabójcza klątwa?

AMERYKAŃSCY ZBIERACZE
American Pickers
11×60’
Nowa seria w niedziele o 10:15, od 20 stycznia w HISTORY

Amerykańskie miasteczka i boczne drogi pełne są skarbów czekających na to, aż ktoś je odkryje. Do tych cennych reliktów przeszłości, ukrytych na wysypiskach śmieci oraz w stodołach i garażach, dotrzeć mogą tylko eksperci i tylko oni wiedzą, jak zbić majątek na starociach. Amerykańscy Zbieracze to serial poświęcony najbardziej utalentowanym „łowcom skarbów” z USA, Mike’owi Wolfe’owi — właścicielowi firmy Antique Archeology — i jego biznesowemu partnerowi Frankowi Fritzowi. Poszukują oni przedmiotów o wartości historycznej i kolekcjonerskiej, o których ich właściciele dawno już zapomnieli. Na swojej drodze spotykają różnych ludzi, których historie dają wyobrażenie o przeszłości Stanów Zjednoczonych i amerykańskim stylu życia.

ZŁOTO GENERAŁA CUSTERA
Custer: The Final Mystery
3×60’
Nowy serial w środy o 21:00, od 23 stycznia w HISTORY

Zespół archeologów, historyków i badaczy zdobywa starą mapę wskazującą miejsce ukrycia najcenniejszego skarbu Ameryki – tzw. zaginionego złota Custera. Prowadzący poszukiwania odkrywają też informacje o prawdziwym miejscu spoczynku samego podpułkownika George’a Custera – co każe zrewidować opisy przebiegu bitwy nad Little Bighorn i historię Ameryki. Po klęsce nad Little Bighorn zwłoki ppłk. Custera i jego ludzi ogołocono ze wszystkiego, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Indianie zdobyli setki karabinów, broń krótką, szable, rzeczy osobiste i porzucone sztandary z 37 gwiazdkami. Przedmioty te zostały ponoć ukryte z myślą o późniejszym wykorzystaniu, ale w ciągu 140 lat, jakie minęły od bitwy, łupu nigdy nie odzyskano, mimo iż dla wielu Amerykanów stało się to prawdziwą obsesją. Pewna rodzina zamierza ujawnić, gdzie dokładnie znajduje się skarb. Relacje naocznych świadków, długoletnie badania i z trudem uzyskany dostęp do tej świętej ziemi pozwoliły go zlokalizować w niemal niedostępnym systemie jaskiń w pobliżu pola bitwy z 1876 roku. Ale to zaledwie początek całej historii. W 2016 roku patriarcha rodziny. Fred Weibert, ujawnił tajemnicę, której strzegł przez 60 lat. Jako dziecko natrafił przypadkiem na szczątki dwóch zaginionych poruczników Custera. Jeszcze ich nie wydobyto, ale mają się znajdować w pobliżu miejsca ukrycia skarbu. Dysponując tą wiedzą, współczesni poszukiwacze spróbują odnaleźć łup wartości milionów dolarów i ustalić, co dokładnie wydarzyło się podczas słynnej bitwy.

WIKINGOWIE 
Vikings
Nowe odcinki w czwartki o 21:00 w HISTORY

Pierwsza połowa sezonu 5 tego jednego z najpopularniejszych seriali zagranicznych w Polsce zostawiła widzów w niepewności, a rodzinę Lodbroków skłóconą i podzieloną jak nigdy. Pojedynek z Lagerthą (Katheryn Winnick) strategicznie wygrywa Ivar bez kości (Alex Høgh Andersen), który zasiada na tronie w Kattegat i poprzysięga zgładzić wszystkich swoich wrogów. Lagertha, mimo przegranej i bolesnej straty, ma ciągle nadzieję, że odzyska swoje miejsce prawowitej królowej. Do Kattegat niespodziewanie powraca książe Rollo (Clive Standen), by wesprzeć Ivara. Jakie zamiary ma brat Ragnara? Bjorn (Alexander Ludwig) i Lagertha uciekają wraz biskupem Heahmundem (Jonathan Rhys Meyers) przed tyranicznymi i bezwzględnymi rządami Ivara do Anglii – szukają tam niespodziewanych sojuszników w tym nierównym pojedynku. W międzyczasie na Islandii Floki (Gustaf Skarsgård) walczy z żywiołami i dążeniem osadników do zemsty, lecz ciągle nie poddaje się, gdyż chce stworzyć nową wikińską kolonię na tej pięknej i opuszczonej wyspie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *