Letnia ramówka radiowej Trójki

Latem Program 3 Polskiego Radia zmienia ramówkę na nieco lżejszą, pełną humoru i podróżniczych ciekawostek.

 

 

Od 1 lipca na antenie Trójki pojawią się nowe audycje i cykle, w tym m.in. „Cudze chwalicie…”, „Zupełnie inne popołudnie”, „Nie do powiedzenia”, „Adamski seryjny” czy „Z Żądą smakuje lepiej”. Tradycyjnie dziennikarze Trójki odwiedzą najważniejsze letnie festiwale muzyczne, w tym m.in. Off Festival w Katowicach i będą na wszystkich koncertach trasy Męskie Granie 2019.

– Nowa ramówka do wysokiej jakości audycji, z którą kojarzy się Program 3, ma dodać nieco lekkości. Ma łączyć misyjny charakter z „wakacyjną” rozrywką i tematyką. Dlatego na antenie pojawią się nowe cykle podróżnicze, rozrywkowe, kulturalne i muzyczne – mówi Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia, który dodaje, że Trójka będzie w lipcu i sierpniu informować o najważniejszych wydarzeniach społeczno-politycznych – mimo że ich temperatura nieco spadnie (m.in. ze względu na wakacje sejmowe).

Tego lata Program 3 chce przede wszystkim zaproponować słuchaczom, by współuczestniczyli w wakacyjnych konkursach, koncertach, festiwalach i audycjach plenerowych, dających możliwość kontaktu z prowadzącymi. By spotkali się z gwiazdami, dali się namówić na ciekawe podróże i atrakcje kulinarne.

– Ważnym uzupełnieniem pasma popołudniowego będzie wprowadzenie nowej codziennej audycji o charakterze satyryczno-muzycznym pt. „Zupełnie inne popołudnie”. Pojawią się w niej formy dźwiękowe oraz nazwiska dziennikarzy i satyryków – do tej pory rzadko występujących w mediach głównego nurtu, prezentujących odmienny od dominującego punkt widzenia, wrażliwość i poglądy – dodaje Wiktor Świetlik. „Zupełnie inne popołudnie” nadawane będzie od poniedziałku do czwartku, w godz. 13.30-14.00.

W porannym paśmie „Zapraszamy do Trójki” we wtorki i czwartki, o godz. 8.40 pojawi się nowy cykl „Cudze chwalicie…” Elżbiety Korczyńskiej-Jordan. W audycji zostaną zaprezentowane miejsca w Polsce, które warto odwiedzić. Dźwiękowy obrazek z ciekawego miejsca w Polsce połączony zostanie z internetową akcją dla słuchaczy, którzy będą mogli przesyłać elektroniczne „pocztówki z wakacji” (zdjęcia, filmy, pliki audio w formacie mp3) z wyjątkowych miejsc w Polsce, czy też związanych z wakacyjną przygodą. Najciekawsze prace zostaną prezentowane na internetowej stronie Trójki – w zakładce „Cudze chwalicie… – pocztówka z wakacji”.

W pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca – od północy do godz. 2.00 – usłyszeć będzie można audycję publicystyczną z udziałem słuchaczy, czyli „Nie do powiedzenia”. Jej autorka, Agnieszka Furtak-Bilnik, podejmować będzie tematy z zakresu psychologii.
W paśmie „Do południa”, we wtorki o godz. 11.30 zadebiutuje cykl pt. „Adamski seryjny”. Autor – Łukasz Adamski – wprowadzi słuchaczy Trójki w świat modnych i mniej oczywistych filmowych seriali.

W piątek, w miejsce „Godziny prawdy” (godz. 12.00-13.00) pojawi się audycja „Z Żądą smakuje lepiej” prowadzona oczywiście przez Tomasza Żądę. Będzie w niej miejsce na spotkanie z gwiazdą, tematy związane z kuchnią podróżną (np. co zjeść w Grecji, Chorwacji czy na Węgrzech?) oraz karnet festiwalowy na weekend.

Ponadto miejsce programu „Za, a nawet przeciw” zajmie w poniedziałki audycja pt. „Trójka Żąda debiutów” (godz. 12.00-13.00), natomiast od wtorku do czwartku o tej porze będzie emitowana „Muzyczna Poczta UKF”. Z kolei w czwartek, w miejsce „Dzieci wiedzą lepiej” (godz. 9.50) pojawią się „Trzy kropki” Katarzyny Stoparczyk, która będzie rozmawiać z dziećmi o książkach, które chcą polecić swoim rówieśnikom. Sobotnie „Zapraszamy na weekend” zostanie przedłużone o godzinę (potrwa od 6.00 do 9.00) i pojawią się w nim nowe cykle: „Program obyczajowy” i „Osobowości roślinne”.

W ramówce zostaje natomiast lubiana przez słuchaczy autorska audycja muzyczna Wojtka Mazolewskiego „Jazz fajny jest” (piątek, godz. 22.00-23.00).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *