Lidia Niedźwiedzka-Owsiak nominowana w Plebiscycie „Kobiety Medycyny”

Już po raz szósty ruszył Plebiscyt „Kobiety Medycyny”, którego celem jest wyłonienie wyjątkowych kobiet związanych z medycyną i ochroną zdrowia, które w swojej pracy zawodowej lub działalności społecznej robią rzeczy nadzwyczajne, godne rozpropagowania i naśladowania, coś co sprawia, że zasługują na wyróżnienie. I na to, żeby je docenić. Jedną z nominowanych jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak pracuje na stanowisku dyrektora medycznego Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pomimo tego że pozostaje w cieniu i nie zabiera zbyt często publicznie głosu to trzyma rękę na pulsie i sprawnie zarządza działaniami Fundacji. Jest ogromnym wsparciem dla swojego męża w prowadzonych wspólnie działaniach, jak podkreśla jej mąż Jurek, Fundacji nie byłoby gdyby nie żona – „Ona to wszystko trzyma” – mówi. Lidia przez bliskich i pracowników Fundacji nazywana jest Dzidzią. W 2014 roku wraz z mężem byli Laureatami Kryształowych Zwierciadeł.

Głosowanie trwa od 8 marca do 15 kwietnia 2019 roku.

Organizatorem plebiscytu jest redakcja serwisu internetowego „Kobiety i Medycyna” oraz „Portale Medyczne”, a partnerem Plebiscytu jest Fundacja „Porozumienie bez barier”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *