PolsatSport w TV

Liga Konferencji: Hapoel Beer Szewa – Śląsk Wrocław w Polsacie Sport i Ipla.tv

W czwartek Śląsk Wrocław powalczy o awans do czwartej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji UEFA. Podopieczni Jacka Magiery zagrają na wyjeździe z Hapoelem Beer Szewa. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem wrocławian 2:1.

 

Przygoda z europejskimi pucharami ekipy z Dolnego Śląska trwa w najlepsze. Rywalizację w Lidze Konferencji gracze trenera Magiery rozpoczęli od wyeliminowania estońskiego Paide. W drugiej rundzie pokonali w dwumeczu 7:5 Ararat Erywań z Armenii. Później przyszedł czas na starcie z Hapoelem.

Pierwsze spotkanie rozegrano przed tygodniem we Wrocławiu. Prowadzenie gospodarzom dał w 28. minucie gry Erik Exposito. Do wyrównania w piątej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy doprowadził Lucas Bareiro. Kilkanaście minut później sędzia podyktował “jedenastkę” dla wrocławian, którą na gola zamienił Robert Pich. Do końca meczu wynik się nie zmienił i to Śląsk wyszedł zwycięsko z pierwszego starcia.

Drugi meczu zostanie rozegrany już w Beer Szewie. Zespół z Polski będzie bronił skromnej zaliczki z pierwszego spotkania, z kolei gospodarze będą dążyli do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Przypomnijmy, że od tego sezonu w europejskich pucharach przestałą obowiązywać zasada strzelonych goli na wyjeździe.

Jeżeli Śląsk utrzyma korzystny wynik dwumeczu, wtedy awansuje do czwartej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji UEFA. Wówczas będzie już o krok od awansu do fazy grupowej nowopowstałych rozgrywek.

Transmisja meczu Hapoel Beer Szewa – Śląsk Wrocław w Polsacie Sport i na Ipla.tv. Początek o godz. 18:50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *