Liga Konferencji: Śląsk Wrocław – Paide Linnameeskond w Polsacie Sport i na Ipla.tv

W czwartek po sześciu latach Śląsk Wrocław zagra przed własną publicznością mecz w europejskich pucharach. Po tak długiej przerwie ich rywalem będzie wicemistrz Estonii Paide Linnameeskond. Stawką spotkania jest awans do drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji.

 

We Wrocławiu gospodarze przystąpią do meczu w roli zdecydowanego faworyta. Po pierwszym spotkaniu wygranym 2:1 podopieczni Jacka Magiery mają jednobramkową zaliczkę, dlatego planem minimum jest nie stracić bramki i zameldować się w kolejnej rundzie Ligi Konferencji.

W Estonii na sztabie szkoleniowym zabrakło trenera Magiery. Szkoleniowiec wrocławian otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19 i nie mógł prowadzić drużyny w pierwszym meczu. Na szczęście jego stan zdrowia się poprawił i w rewanżu zobaczymy go na ławce trenerskiej.

– Z moim zdrowiem wszystko w porządku – tak było i jest teraz, dziękuję za pytania o to. Cieszę się, że mogę wziąć udział w konferencji, poprowadzić trening. Zaznaczę jednak, że moja nieobecność nie miała wpływu na to, jak funkcjonowała drużyna zauważył na przedmeczowej konferencji Magiera.

Oglądanie meczu swojego zespołu w telewizji nie jest przyjemne. Nie czuje się atmosfery meczu, jest się daleko od drużyny. W trakcie spotkania nie mieliśmy żadnej wideokonferencji, kontaktowałem się w przerwie z trenerami, oni i tak widzieli cały obraz meczu lepiej z perspektywy ławki – dodał.

Zdaniem szkoleniowca w zespole wszyscy są zdrowi, jednak paru wciąż ma zaległości kondycyjne. Łukasz Bejger wciąż przygotowuje się z rezerwami po kontuzji kolana, natomiast do gry jest gotowy Erik Exposito, który trenował już z pierwszą drużyną. Szansę na występ mogą dostać Javier Hyjek, Konrad Poprawa, Szymon Krocz, Józef Burta i Damian Gąska.

Chociaż zespół Paide to drużyna teoretycznie słabsza od Śląska w jej składzie jest kilka nazwisk, które nie są kompletnie anonimowe. W obronie Estończyków gra Ragnar Klavan, który w swoim piłkarskim CV może pochwalić się grą w Liverpoolu. Z kolei na skrzydle występuje wychowanek Ajaksu Deabeas Owusu-Sekyere. Goście mają także w swoich szeregach brata Henrika Ojamy – Hindrek. Czy tacy piłkarze będą w stanie zagrozić Śląskowi w czwartkowy wieczór? Odpowiedź poznamy wkrótce.

Transmisja spotkania Śląsk Wrocław – Paide Linnameeskond od godziny 20:50 w Polsacie Sport i na Ipla.tv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *