Liga Konferencji UEFA: Raków Częstochowa – Suduva Mariampol w TVP2 i TVP Sport

Wczwartkowy wieczór Raków Częstochowa zadebiutuje w europejskich pucharach. W drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy zmierzy się z Suduvą Mariampol.

 

22 lipca Raków Częstochowa po raz pierwszy wystąpi w rozgrywkach europejskich. Miejsce w Lidze Konferencji Europy piłkarze Marka Papszuna zapewnili sobie dzięki zajęciu drugiego miejsca w PKO Ekstraklasie. Oprócz tego zwyciężyli także w Pucharze Polski.

Rywalizację w Lidze Konferencji Europy Raków rozpocznie od drugiej rundy kwalifikacyjnej. W swym debiucie w europejskich pucharach gracze Papszuna zagrają na wyjeździe z niżej notowanym zespołem. Będzie nim litewska Suduva Mariampol, która dzięki remisowi 0:0 na Łotwie wyeliminowała Valmierę. W pierwszym meczu górą byli Litwini, którzy triumfowali 2:1.

– Chcemy przejść do następnej rundy, a potem poczekamy na kolejnego rywala. Oglądałem czwartkowy mecz przeciwników. Trudno ocenić procentowo szanse. Powinniśmy być faworytem, ale to weryfikuje boisko, bo nie mamy doświadczenia. Klub gra pierwszy raz w pucharach, Suduva robi to co roku powiedział Papszun w Magazynie Sportowym Radia RDC.

Czy Raków sprosta roli faworyta i wytrzyma presję związaną z debiutem w europejskich pucharach? Tego dowiemy się już w czwartek 22 lipca o godzinie 19:00. To wtedy rozpocznie się starcie częstochowian z Suduvą Mariampol.

Eliminacje Ligi Konferencji UEFA, 2. runda. Raków Częstochowa – Suduva Mariampol

Kiedy mecz: czwartek, 22 lipca o godzinie 19:00

Transmisja: TVP Sport (od 18:05), TVP2 (druga połowa), TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

Kto skomentuje: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow

Prowadzący studio: Rafał Patyra

Gość w studiu: Marek Citko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *