Sport w TVTVP

Liga Mistrzów: Bayern Monachium – Paris Saint-Germain w TVP1 i TVP Sport

W środę dojdzie do drugiego spotkania w jednej z najmocniejszych par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Transmisja na żywo meczu Bayern Monachium – Paris Saint-Germain w TVP. Czy goście podobnie jak dwa lata temu mimo porażki u siebie wywalczą awans?

W marcu poznamy ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. W środę okaże się, który zespół z grona kandydatów do zdobycia Pucharu Europy, będzie musiał przełożyć marzenia o wywalczeniu trofeum o kolejny rok.

W lepszej sytuacji po pierwszym spotkaniu są gospodarze rewanżu. W Walentynki na Parc de Princes to Bayern Monachium okazał się górą. Jedyną bramkę w drugiej połowie zdobył Kingsley Coman, a przy obronie nie popisał się Gianluigi Donnarumma. Reprezentant Francji strzelił również zwycięskiego gola dla Bawarczyków przeciwko temu rywalowi w finale LM w 2020 roku, zakończonym tym samym wynikiem.

Paris Saint-Germain było wtedy najbliżej upragnionego triumfu w Champions League. Teraz staje przed trudnym zadaniem, chociaż od początku powinien zagrać Kylian Mbappe. W lutym z powodu problemów ze zdrowiem pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie. Nawet trafił do bramki, ale z powodu spalonego we wcześniejszym etapie akcji gol nie został uznany.

Wówczas PSG doznało trzeciej porażki z rzędu. Od tego czasu wygrało wszystkie trzy spotkania, pokonując w nich bramkarzy rywali jedenaście razy (w ostatni weekend 4:2 z Nantes). Mbappe jest w wysokiej formie, podobnie jak najlepszy piłkarz ubiegłego roku Lionel Messi. Nieobecny będzie za to trzeci piłkarz z gwiazdorskiego tercetu.

Bayern, podobnie jak przeciwnik, jest liderem w swojej lidze. Jednak w odróżnieniu od paryżan, nie może pozwalać sobie na wpadki. Drugą Borussię Dortmund wyprzedza tylko przez lepszy bilans bramek. Tuż po starciu w stolicy Francji, doznał porażki, ale kolejne dwa występy kończyły się zwycięstwami. W sobotę ograł na wyjeździe VfB Stuttgart 2:1.

Do rewanżu dojdzie w Dzień Kobiet. Który zespół sprawi prezent swoim fankom? Dowiemy się w środę.

Studio przed spotkaniem od 20:15 w TVP Sport i internecie od 20:15. Komentatorami rewanżu będą Mateusz Borek oraz Marcin Żewłakow. Później zapraszamy na magazyn skrótów z wtorkowych i środowych spotkań.

Te ekipy w Lidze Mistrzów mierzyły się dotąd dwanaście razy. Jeszcze nigdy między nimi w tych rozgrywkach nie padł remis! Obie zwyciężały po sześć razy, ale w XXI wieku bilans jest korzystniejszy dla Bawarczyków (4-2).

Dwa lata temu w ćwierćfinale także na Parc de Princes skromne zwycięstwo odniósł Bayern. Jednak w pierwszym meczu na Allianz Arena to goście z Francji wygrali wówczas 3:2 i wywalczyli awans. Przy obecnych przepisach i anulowaniu zasady goli na wyjeździe, w przypadku takiego scenariusza dojdzie do dogrywki.

Liga Mistrzów, rewanż 1/8 finału: Bayern Monachium – Paris Saint-Germain. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy i o której mecz: środa, 8 marca o godzinie 21:00

Kto skomentuje: Mateusz Borek i Marcin Żewłakow

Prowadzący studio: Jacek Kurowski

Goście/eksperci: Jacek Magiera, Jakub Wawrzyniak

Transmisja: studio od godz. 20:15 w TVP Sport i internecie, mecz od 20:55 w TVP 1 i TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, HbbTV, Smart TV