Liga Mistrzów: Chelsea – AC Milan w TVP 1

Po drugiej kolejce czekłaa nas trzytygodniowa przerwa w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zespoły wracają do gry już w październiku. Który mecz pokaże TVP w 3. kolejce? TVP będzie transmitować mecz z Londynu między faworytami grupy E.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów 2022/23 w pierwszej połowie września, w drugiej części miesiąca nie będziemy oglądać walki o Puchar Europy. Wszystko przez przerwę na spotkania reprezentacji.

Do gry 32 uczestników Champions League wróci na początku kolejnego miesiąca. Znów we wtorek będą rywalizować drużyny grup A, B, C i D. Tego dnia m.in. dojdzie do hitu między Interem i Barceloną na San Siro.

My tradycyjnie zapraszamy na środowy mecz. Wybraliśmy spotkanie z 5 października, w którym Chelsea podejmie AC Milan na Stamford Bridge. Początek oczywiście o godzinie 21:00.

Włoski zespół to drugi po Realu najbardziej utytułowany zespół tych rozgrywek z siedmioma triumfami. The Blues mają na koncie dwa zwycięstwa, ostatnie w 2021 roku. Piłkarze z Londynu mają od niedawna nowego trenera. Graham Potter zastąpił Thomasa Tuchela. Niemiec został zwolniony m.in. przez porażkę z Dinamem Zagrzeb na inaugurację LM. Mediolańczycy wówczas zremisowali z RB Salzburg 1:1.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą już w edycji 1999/2000, gdy angielska drużyna debiutowała w Lidze Mistrzów. Wówczas w fazie grupowej padły dwa remisy (0:0 i 1:1).

Transmisja meczu Chelsea – Milan na żywo w TVP 1, TVPSPORT.PL, w aplikacji oraz Smart TV

Tuż po jego zakończeniu w TVP Sport oraz internecie zobaczymy magazyn skrótów, w którym będzie można zobaczyć wszystkie gole z 3. kolejki.