Liga Mistrzów: Juventus – Tottenham w TVP1

Piłkarze Juventusu zremisowali w Turynie z Tottenhamem 2:2 i jeśli chcą awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, muszą pokazać na Wyspach ofensywny futbol. To sprawia, że spotkanie na Wembley zapowiada się znakomicie, bo i Koguty nie należą do zespołów, które skupiają się tylko na bronieniu.

Po 10 minutach pierwszego spotkania pomiędzy oboma zespołami wydawało się, że sprawa awansu może rozstrzygnąć się jeszcze w Turynie. Stara Dama zadała rywalom dwa błyskawiczne ciosy i po golach Gonzalo Higuaina wypracowała sobie znakomitą pozycję wyjściową.

Im dłużej trwał jednak mecz, tym coraz częściej do głosu dochodzili londyńczycy. Ostatecznie zdołali doprowadzić do remisu i przed rewanżem to oni są w zdecydowanie korzystniejszej sytuacji.
Włosi przyzwyczaili w ostatnich latach kibiców do tego, że w Champions League walczą o najwyższe cele. Na przestrzeni trzech ostatnich sezonów aż dwukrotnie grali w finale, choć za każdym razem okazywali się gorsi – najpierw ulegli Barcelonie, a potem Realowi Madryt.

Nic więc dziwnego, że tym razem fani również mają apetyty rozbudzone do granic możliwości. Bramkowy remis z Tottenhamem mocno skomplikował jednak sprawy, bo do awansu Włosi potrzebują albo zwycięstwa, albo remisu co najmniej trzema bramkami.

Dla polskich kibiców interesującą sprawą jest na pewno ewentualny występ Wojciecha Szczęsnego. W ostatnim meczu ligowym z Torino Polak rozegrał 90 minut i nie puścił żadnego gola, więc jest szansa, że Allegri znów postawi na byłego bramkarza Romy.

Transmisja w środę (7 marca) od godz. 20:30 w TVP1, aplikacji i SPORT.TVP.PL