Sport w TVTVP

Liga Narodów. Polska – Włochy: transmisja w TVP1 i TVP Sport

W niedzielę polscy piłkarze zagrają z Włochami w Lidze Narodów. Wynik spotkania może zadecydować o tym, która reprezentacja utrzyma się w dywizji A. Transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Kadra Jerzego Brzęczka w pierwszym spotkaniu nowych rozgrywek UEFA zremisowała z Italią 1:1. Do przerwy biało-czerwoni prowadzili w Bolonii po golu Piotra Zielińskiego, ale w drugiej połowie z karnego wyrównał Jorginho. W czwartek w Chorzowie Polacy podjęli Portugalczyków. Okazali się wyjątkowo gościnni i przegrali 2:3.

Tym samym skomplikowali sobie sytuację w grupie 3. Jej liderem są Portugalczycy, którzy mają na koncie komplet punktów i są blisko zakwalifikowania się do turnieju Final Four. Polacy i Włosi muszą natomiast walczyć o pozostanie w najwyższej dywizji. Niedzielne spotkanie może więc przesądzić, która drużyna się z nią pożegna.

Zespół, który z Chorzowa wyjedzie z trzema punktami, zagwarantuje sobie występ w Dywizji A w przyszłym roku. Remis sprawi, że decydujące znaczenie będą mieć kończące rozgrywki mecze z Portugalią. Włosi z mistrzami Europy zagrają 17 listopada w Mediolanie, a Polacy trzy dni później w Guimaraes.

Obie reprezentacje mają swoje problemy kadrowe. Ze składu Italii wypadli kontuzjowani obrońcy Alessio Romagnoli i Danilo D’Ambrosio oraz napastnicy Patrick Cutrone i Simone Zaza. W reprezentacji biało-czerwonych na pewno nie zagra Mateusz Klich, który będzie pauzował za kartki.

Szczegóły transmisji:

Początek meczu: 20:45 (w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej)
Studio przed meczem: 18:00 (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej; od 20:35 w TVP1)
Komentatorzy: Jacek Laskowski, Robert Podoliński
Prowadzący studio: Rafał Patyra
Goście: Sebastian Mila, Marcin Żewłakow, Maciej Szczęsny
Analiza taktyczna: Tomasz Kłos
Reporterzy: Jacek Kurowski, Mariusz Jankowski, Szymon Borczuch, Marcin Wojtasik, Maciej Iwański, Radosław Przybysz