PolsatSport w TV

Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Lipsku w Polsacie Sport

Przed nami ostatni turniej tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy, który odpowie na pytanie, czy reprezentacja Polski uzyska awans do Final Six tych rozgrywek? Podopieczni Vitala Heynena powalczą o realizację tego celu w Lipsku, gdzie zmierzą się z reprezentacjami Japonii, Niemiec oraz Portugalii.

 

 

Biało-Czerwoni plasują się na szóstym miejscu w klasyfikacji Ligi Narodów, tracąc cztery punkty do piątej Italii. Warto jednak zaznaczyć, że w pierwszej kolejności liczy się liczba zwycięstw. Pod tym względem Polacy posiadają identyczny bilans co ekipa z Półwyspu Apenińskiego. Dojdzie zatem do korespondencyjnej walki obu drużyn o ostatnie wolne miejsce premiujące awansem do Final Six, który odbędzie się w Chicago.

Nasi siatkarze po dalekich wojażach zagrają tym razem u naszych zachodnich sąsiadów. Pierwszym rywalem będzie Japonia. Następnie Polacy “skrzyżują rękawice” z Niemcami, aby zakończyć zmagania z Portugalią. We wszystkich tych konfrontacjach mistrzowie świata będą faworytami. O wiele trudniejszy kalendarz mają Włosi, którzy w tym samym czasie zmierzą się z Kanadą, Francją oraz Brazylią. Należy więc wierzyć, że ostatni turniej okaże się szczęśliwy i przyniesie awans do turnieju finałowego.

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Lipsku (28–30 czerwca):

2019-06-28: Polska – Japonia piątek, godzina 17:15; transmisja – Polsat Sport

2019-06-28: Niemcy – Portugalia piątek, godzina 20:15; transmisja – Polsat Sport

2019-06-29: Niemcy – Polska sobota, godzina 17:15; transmisja – Polsat Sport

2019-06-29: Portugalia – Japonia sobota, godzina 20:15; transmisja – Polsat Sport

2019-06-30: Niemcy – Japonia niedziela, godzina 13:45; transmisja – Polsat Sport

2019-06-30: Polska – Portugalia niedziela, godzina 16:45; transmisja – Polsat Sport

Awans do turnieju finałowego wywalczy pięć najlepszych drużyn oraz gospodarz (USA). Zostanie on rozegrany w dniach 10–14 lipca w Chicago.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *