ME U21. Znamy komplet półfinalistów. Transmisje w TVP Sport

Francja, Rumunia, Niemcy i Hiszpania to zespoły, które zagrają w fazie pucharowej mistrzostw Europy do lat 21. Wszystkie drużyny mają też zapewnioną kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Tokio. Transmisje z imprezy w TVP Sport, aplikacji mobilnej i TVPSPORT.PL.

 

 

Grupa A

Grupa A nazywana była przed rozpoczęciem turnieju „grupą śmierci”. Włochy, Hiszpania i Belgia jawiły się jako zespoły, z którymi będzie bardzo trudno powalczyć polskim piłkarzom. Rzeczywistość okazała się jednak bardziej optymistyczna.

Biało-czerwoni prowadzili w tabeli przed ostatnią kolejką. Awans do półfinału wybili im jednak z głowy Hiszpanie, którzy pokonali ich 5:0. Dzięki zwycięstwu 3:1 nad Belgią z drugiej pozycji zepchnęli ich Włosi. Gospodarze też pożegnali się z turniejem, ale szanse stracili dopiero po meczu Francji z Rumunią.

Grupa B

Niemcy potwierdzili przewidywania ekspertów, wygrywając grupę B bez porażki. Pierwsze miejsce zapewniły im zwycięstwa nad Serbią i Danią oraz remis w trzeciej kolejce z Austrią (1:1).

Grupa C

Rewelacją mistrzostw Europy jest Rumunia, która rozbiła Chorwatów (4:1) i faworyzowanych Anglików (4:2). W kolejnej fazie zobaczymy też Francuzów, którzy okazali się najlepszą drużyną z drugich miejsc. Kontrowersje wzbudza jednak wynik pomiędzy obiema zainteresowanymi drużynami w ostatniej kolejce.

Rumunom i Francuzom wystarczał do awansu remis. Oba zespoły grały tak, żeby nie zrobić sobie krzywdy. W efekcie po 90 minutach w rubryce celne strzały widniała tylko jedna taka próba.

Terminarz półfinałów ME U21:

Czwartek, 27 czerwca

18:00: Hiszpania – Francja TVP Sport, aplikacja mobilna i TVPSPORT.PL, Bolonia

21:00: Niemcy – Rumunia TVP Sport, aplikacja mobilna i TVPSPORT.PL, Reggio Emilia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *