DVB-TSport w TVTVP

Liga Narodów mecz o trzecie miejsce: Włochy – Belgia w TVP1, TVP2 i TVP Sport

Spotkanie o trzecie miejsce Ligi Narodów UEFA między Włochami i Belgią. Początek transmisji meczu na żywo o godzinie 14:35.

W meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów zagrają obrońcy tytułu, Belgowie oraz mistrzowie Europy – Włosi. Ze względu na wcześniejsze osiągnięcia oba zespoły mogły liczyć na więcej, jednak w półfinale pożegnały się z szansami na triumf. Do finału awansowały kadry Francji i Hiszpanii.

Pierwszy półfinał zakończył się porażką faworytów. Mistrzowie Europy nie przegrali bowiem 37 wcześniejszych meczów i wydawało się, że i tym razem sobie poradzą. Tym bardziej, że Luis Enrique zaryzykował, wystawiając w składzie między innymi 17-letniego Gaviego. Jak się okazało, debiutant zagrał dobry mecz, a Hiszpanie awansowali do finału wygrywając 2:1.

Kluczową postacią zwycięskiego zespołu okazał się Ferran Torres, który strzelił dwa gole. Zadania nie ułatwiła Włochom czerwona kartka Leonardo Bonucciego w 42. minucie. Chociaż jeszcze w końcówce bramkę zdobył Lorenzo Pellegrini, to nie wystarczyło.

Mistrzowie Europy tym samym odpadli w półfinale i czeka ich mecz o trzecie miejsce z Belgią. Drużyna Roberto Martineza przegrała z Francją 2:3.

Belgia prowadziła do przerwy 2:0 po golach Yannicka Carrasco i Romelu Lukaku. Wydawało się, że Francuzi nie będą w stanie wyrównać, gdyż ekipa Martineza miała przewagę. Po przerwie jednak Francuzi najpierw wyrównali, a w 90. minucie po golu Lucasa Hernandeza wyszli na prowadzenie i utrzymali wynik 3:2 do końca meczu.

Starcie odbędzie się w niedzielę 10 października o godz. 15. O której finał Ligi Narodów? Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 na San Siro w Mediolanie.

Włochy – Belgia. Mecz o 3. miejsce Ligi Narodów UEFA . Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: niedziela, 10 października o godzinie 20:45 Transmisja: 14:35 TVP Sport (tylko studio) w TVP 1 (1. połowa), TVP 2 (2. połowa) TVPSPORT.PL,  aplikacja mobilnaSmart TV, od 20:30 w TVP 2

Kto skomentuje: Sławomir Kwiatkowski, Kazimierz Węgrzyn

Prowadzący studio: Rafał Patyra

Goście/eksperci: Robert Podoliński, Michał Borkowski