Lipcowe propozycje kanałów Discovery

Propozycje programowe kanałów Discovery Channel, Discovery Science, DTX oraz Discovery Historia na nadchodzący miesiąc lipiec 2020 roku.

 

 

 

 

TAJEMNICE ALASKI

Od środy 1 lipca, godz. 22:00

„Trójkąt Alaskański” to kraina pełna tajemnic, bezkresne tereny otoczone dalekimi górami, nieprzebytymi lasami i dzikimi wodami. Alaska jest najrzadziej zaludnionym stanem Ameryki — i właśnie tam notuje się najwięcej niewyjaśnionych zjawisk. W tej serii eksperci i naoczni świadkowie starają się analizować tajemnicze wydarzenia rozgrywające się w najbardziej na północ wysuniętym stanie USA.

Pewien kryptozoolog bada sprawę dziwnego, podobnego do małpy zwierzęcia, które podobno odpowiedzialne jest za serię zaginięć. Miejscowi opowiadają o spotkaniach z kosmitami. Co jest prawdziwą przyczyną zaginięcia ponad 16 tysięcy ludzi, którzy przepadli w surowym bezkresie Alaski? Autorzy programu badają fascynujące opowieści i sprawdzają naukowe dowody, starając się wyjaśnić największe tajemnice tego niezwykłego miejsca.

SEKRETY DZIKICH ZWIERZĄT

Od niedzieli 5 lipca, godz 13:00

​Z całego świata napływają informacje o dziwnych atakach zwierząt na ludzi, o nowych, zmieniających naturalny porządek drapieżnikach okupujących szczyt łańcucha pokarmowego i o pojawiających się w wielu miejscach tajemniczych stworzeniach.

Bohaterami tego programu są dwaj eksperci od dzikiej przyrody, a zarazem przyjaciele z dzieciństwa, którzy badają, dokumentują i próbują wyjaśniać najbardziej niewiarygodne tajemnice świata przyrody. Damian Duffy, certyfikowany przewodnik, oraz Matt Hoffman, fotograf i „łowca burz”, nie boją się groźnych sytuacji. Razem zapuszczają się w głuszę — od Alaski po Papuę-Nową Gwineę — aby zrozumieć budzące grozę tajemnice natury.

 

 

OBCY – BLISKIE SPOTKANIA

Od soboty, 4 lipca, godzina 20.00

To jedna z największych tajemnic, która fascynuje ludzkość od wieków. Człowiek już od dawna zadaje sobie pytanie: czy poza Ziemią istnieje życie? Ten niezwykle ciekawy blok programów poświęcony jest poszukiwaniom i naukowym śledztwom w sprawie istnienia obcych cywilizacji i kosmitów. Seria “Alien Encounters” przedstawia opinie i teorie najsłynniejszych astrofizyków, astrobiologów i pisarzy science fiction, które wyjaśniają, jak istoty obce mogą porozumiewać się z ludźmi.

Z kolei w programach z cyklu “Aliens: The Definitive Guide” naukowcy i eksperci zastanawiają się, jak mogą wyglądać kosmici i jakie życie mogą prowadzić. W serii “Uncovering Aliens” towarzyszymy czwórce zawodowych badaczy UFO, z którymi odwiedzimy wiele tajemniczych miejsc w Stanach Zjednoczonych i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy na Ziemi może istnieć pozaziemskie życie.

 

 

SAMOCHODY – KLASYKA GATUNKU

Od czwartku, 2 lipca, godzina 18.00

Wayne Carini z Connecticut to niezrównany znawca marki Ferrari i doświadczony renowator tych legendarnych aut. Jeździ po całej Ameryce w poszukiwaniu starych samochodów, które ostatnie dziesiątki lat spędziły ukryte w stodołach i szopach. W tej serii programów towarzyszymy temu motoryzacyjnemu czarodziejowi od chwili znalezienia zapomnianego auta tej słynnej marki aż po licytację na aukcji. Trzeba przyznać, że Carini potrafi znaleźć prawdziwe skarby.

Po wynegocjowaniu ceny i zakupie starego, zardzewiałego gruchota mechanik zabiera się do pieczołowitej renowacji, przywracając autu dawny wygląd i blask. A efekty jego pracy przekładają się na ceny na aukcjach! Carini nie potrafi się zatrzymać w swoich poszukiwaniach. Chce nam pokazać, że wciąż jest jeszcze wiele samochodów, o których zapomniał świat i ludzie, a o każdym z ich potrafi opowiedzieć fascynującą historię.

 

 

WITAJCIE NA SZLAKACH JAPONII

Od środy 1 lipca, godz. 22:00

Zaawansowana sieć japońskich kolei jest ceniona na całym świecie — czy można zatem wyobrazić sobie lepszy sposób na zwiedzanie Kraju Kwitnącej Wiśni, niż podróż koleją? Od lokalnych pociągów po słynne na całym świecie ekspresy Shinkansen: Henry Golding rusza na tory, aby rozpocząć wspaniałą podróż po Japonii.

Jadąc z Hokkaido na Okinawę, podziwia zapierające dech w piersi krajobrazy i fascynujące miasta. Po drodze poznaje ciekawych ludzi, odkrywa lokalne targi i poznaje historię, kuchnię i kulturę całego kraju. Spotyka zapaśników sumo, skacze na bungee, bierze udział w nocnych wyprawach wędkarskich. Zapraszamy na wspaniałą, kolejową przygodę, która pozwala poznać piękno i kulturę każdego zakątka Japonii.

MUZEALNE TAJEMNICE

Od środy 1 lipca, godz. 16:10

Don Wildman, człowiek zafascynowany historią, rozwiązuje największe i najdziwniejsze zagadki i tajemnice. Buszując po muzeach, instytucjach historycznych i niezbadanych archiwach odkrywa niezwykłe przedmioty i złowrogie artefakty kryjące w sobie niewiarygodne tajemnice przeszłości.

Rozmawia z ekspertami, bada materiały archiwalne, przygotowuje niezwykłe rekonstrukcje wydarzeń: dzięki niemu odkrywamy ukryte skarby, poznajemy historie niesamowitych triumfów, potwornych zbrodni i bardzo dziwnych spotkań.

OD ROSJI PO IRAN – PRZEMIERZAJĄC KAUKAZ

Od wtorku 21 lipca, godz. 22:00

Granica między Europą a Azją to niebezpieczny, zdradliwy i niezbadany teren — a jednak podróżnik Levison Wood gotów jest się tam wybrać.

Ta porywająca seria ukazuje wyczerpującą, liczącą ponad 4 tysiące kilometrów wędrówkę Levisona przez Kaukaz z Rosji do Iranu, wśród zachwycających krajobrazów, dziwnych ruin i starożytnych miast. W każdym odcinku Levison spotyka ludzi, dla których góry Kaukazu są domem — od prowadzących koczownicze życie pasterzy po mnicha-pustelnika — i dowiaduje się, w jaki sposób ci ludzie w pełni wykorzystują swoje unikalne środowisko. Zaczyna swoją przygodę w Dagestanie i przekracza kolejne granice, by dotrzeć do swojego ostatecznego celu: Morza Kaspijskiego.

Jak ten doświadczony odkrywca poradzi sobie z jedną z najtrudniejszych wędrówek w życiu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *