Propozycje Platformy Canal+ na czwartek 11 czerwca

Propozycje programowe kanałów Platformy Canal+ na czwartek 11 czerwca 2020 roku.

 

 

CANAL+ PREMIUM

 

Odwet

serial kryminalny, USA, 2019
reżyseria: Jonathan van Tulleken
obsada: Abigail Spencer, Rodrigo Santoro, Mena Massoud

Kobieta fatalna kontra gang motocyklistów. Serial sensacyjny, który obficie czerpie z dziedzictwa amerykańskiej popkultury.

Blond włosy i chłodna charyzma. Katherine Harlow, znana też jako Doris Quinn, piękność wyjętą z klasycznego kina noir, próbuje pomścić krzywdy wyrządzone jej przez brata i jego motocyklowy gang. Ta jawnie pulpowa opowieść rozgrywa się w scenerii amerykańskiego Południa, odmalowanego w ciemnych i jaskrawych barwach. W roli głównej – Abigail Spencer, gwiazda serialu „Poza czasem”.

PREMIERA: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 11 czerwca, godz. 21:00, odc. 3., 4.

 

CANAL+ FILM

Imprezowi rodzice

komedia, USA, 2019
reżyseria: Fred Wolf
obsada: Alec Baldwin, Salma Hayek

Na problemy finansowe – kombinatorstwo i alkohol. Komedia, w której w zdesperowanych i pijanych rodziców wciela się duet Alec Baldwin-Salma Hayek.

Państwo Teagartenowie wyglądają na zamożnych ludzi. Mają duży dom i drogi samochód, a do tego właśnie wysłali córkę na studia. Za tą fasadą skrywają się jednak poważne problemy finansowe. Próbując im zaradzić, bohaterowie chwytają się najbardziej desperackich sposobów, a zmaltretowane nerwy leczą kolejnymi dawkami alkoholu. Szampańska komedia z Alekiem Baldwinem i Salmą Hayek.

EMISJA: CANAL+ FILM, czwartek, 11 czerwca, godz. 20:00, powtórka 19 czerwca, 18:25

 

CANAL+ FAMILY

 

Johnny English: Nokaut

Komedia, Francja, USA, Wielka Brytania, 2018

reżyser: David Kerr

obsada: Rowan Atkinson, Ben Miller, Olga Kurylenko, Jake Lacy    , Emma Thompson

Hakerzy przeprowadzają atak cybernetyczny, podczas którego ujawniają dane wszystkich brytyjskich agentów. Emerytowany agent Johnny English zostaje wezwany przez swoje byłe szefostwo, by złapać sprawcę całego zamieszania.

Choć Johnny English jest już na agenckiej emeryturze, czeka na niego jeszcze jedna robota. Nie może jej wykonać nikt inny, ponieważ dane wszystkich pozostałych agentów zostały wykradzione w ataku cybernetycznym. Według szefa sam atak to dopiero początek kłopotów. Tajne służby powołują eks-agenta ponownie na dawne stanowisko, by zdekonspirował przebiegłego hakera i zadbał o bezpieczeństwo państwa. Aby misja się udała, Johnny będzie musiał użyć swoich wszystkich umiejętności oraz nabyć parę nowych. Od momentu przejścia Johnny’ego na emeryturę tajne służby zainwestowały w nowe technologie i złoczyńcy to nie jedyne, z czym Johnny będzie musiał się zmierzyć.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, czwartek, 11 czerwca, godz. 19:30

 

CANAL+ SERIALE

 

Purpurowe rzeki 2

serial kryminalny, Francja, Belgia, Niemcy, 2020
reżyseria: Ivan Fegyvères
obsada: Olivier Marchal, Erika Sainte

Straszliwe zbrodnie i wstrząsające rytuały. Pełen mrocznych sekretów drugi sezon serialu inspirowanego bestsellerami Jean-Christophe’a Grangé.

Luksusowa klinika. Policja znajduje martwą kobietę z zagadkowymi nacięciami na ciele. Choć ofiara ma 69 lat, wygląda na osobę o wiele młodszą. Detektywi Niémans i Delauney wszczynają śledztwo, w którym niepoślednią rolę odgrywa omamiona ideą wiecznej młodości dyrektorka kliniki, doktor Vialle, a tropy prowadzą w przeszłość; do okultystycznych praktyk średniowiecza. Drugi sezon serialu inspirowanego prozą Jean-Christophe’a Grangé; dreszczowiec spowity mgłą ezoterycznych rytuałów.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, czwartek, 11 czerwca, godz. 22:20 odc. 1.

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Tajemnice Wielkiej Karty Swobód

seria dokumentalna, Wieka Brytania 2017

Brytyjski aktor Hugh Bonneville znany widzom z serialowego przeboju “Downton Abbey” występuje w roli narratora niezwykłej historii wolności. Nagradzana seria dokumentalna “Tajemnice Wielkiej Karty Swobód” odkrywa tajemnice legendarnego dokumentu, który powstał w czasie Robina Hooda i jest uważany za najcenniejszy kawałek papieru na świecie.

Wielka Karta Swobód wydana przez Jana bez Ziemi w 1215 r. pozwala ocenić, jak wolni jesteśmy dzisiaj. Okazuje się, że mamy powody do świętowania, jednak nie powinniśmy uznawać wolności za pewnik. Produkcję zrealizowano w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a udział w niej wzięli eksperci w dziedzinie historii, prawa i ekonomii.

EMISJA: CANAL+ DOKUMENT, czwartek, 11 czerwca, godz. 18:45, odc. 1., 2., powtórka 24 czerwca o godz. 22:10

 

ALE KINO+

 

The Florida Project

komediodramat, USA, 2017
reżyseria: Sean Baker
obsada: Bria Vinaite, Brooklynn Prince, Willem Dafoe

Świat jest zły, ale dzieciaki są w porządku. Moonne na przekór wszystkiemu ma radosne dzieciństwo. Wielokrotnie wyróżniany, słodko-gorzki film Seana Bakera.

Motel “Magic Castle”. Rezolutna dziewczynka z marginesu beztrosko spędza wakacje w gronie przyjaciół. Jej świat i świat jej dysfunkcyjnej matki to dwie różne bajki, choć spod jednego dachu. Słodko-gorzki film, w którym udział wziął Willem Dafoe, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem – zdobył kolekcję nagród i trafił do wielu rankingów najlepszych produkcji 2017 roku.

PREMIERA: ALE KINO+, czwartek, 11 czerwca, godz. 20:10, powtórka 14 czerwca o godz. 21:55

 

KUCHNIA+

 

Kulinarne odkrycia Johna Torode – Korea

Wielka Brytania, Korea Południowa 2016, 10×52′

Znany i lubiany australijski szef kuchni, John Torode zmienia klimat swoich kulinarnych podróży i przedstawia nową dziesięcioczęściową serię zainspirowaną  rosnącą popularnością koreańskiej żywności. Torode przygląda się zupełnie nowemu regionowi i prezentuje szeroką gamę oryginalnych potraw prosto z Korei Południowej.

Podczas całej serii John podróżuje po Korei Południowej – w góry, do największych miast i ich okolic, na wybrzeże, prezentując to, co najlepsze w koreańskiej kuchni. Następnie w swojej kuchni w Seulu tworzy własną wersję koreańskich klasyków, dodając nowoczesne akcenty.

Torode odkrywa królewskie początki kuchni koreańskiej, udaje się do Busan, tętniącego życiem nadmorskiego miasta na południowym wybrzeżu, które ma najlepszy i największy targ rybny w Korei i prezentuje niesamowity klimat koreańskiego festiwalu żniw, najważniejszego festiwalu roku. Poznaje koreańskie rodziny, w których każda ma swój przepis na kimchi (tradycyjne danie kuchni koreańskiej składające się z fermentowanych lub kiszonych warzyw), jednej z najlepszych potraw na świecie. Szef kuchni odkrywa, że koreańska kuchnia to nie tylko tradycyjne dania. Spacerując ulicami miast poznaje kulinarne trendy – m. in. metrowe lody czy ciasta z rybami, uważane już za klasykę street food.

EMISJA: KUCHNIA+, czwartek, 11 czerwca, godz. 21:15, odc. 7.

 

DOMO+

 

Wyzwanie – nowe mieszkanie 11

seria poradnikowa, Polska, 2020, 12 x 25

To już 11. sezon programu, który od 2014 roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów Domo+. Prowadzący, Damian Urbańczyk, wprowadza nas w tajniki rynku nieruchomości i radzi, na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie.

Damian przyjrzy się m.in. zjawisku zwanemu house flipping. To sposób inwestowania, który wymaga wolnych zasobów gotówki i wiedzy w zakresie budownictwa. Chodzi o to, by znaleźć lokal z potencjałem w relatywnie niskiej cenie i po przeprowadzeniu remontu sprzedać go z zyskiem. Jak oszacować rentowność takiej inwestycji? Damian omówi to na przykładzie kilku mieszkań.

EMISJA: DOMO+, czwartek, 11 czerwca, godz. 21:00, odc. 5., powtórka 15 czerwca o godz. 12:00

 

PLANETE+

 

Historia Australii w kolorze

Seria dokumentalna, Australia, 2019, 4 x 60 min.
reżyseria: Lisa Matthews, Alec Morgan, Rose Hesp

80 lat historii Australii na starych taśmach, poddanych starannej i przemyślanej koloryzacji.

Twórcy tej 4-częściowej serii zgromadzili imponującą liczbę materiałów filmowych z lat 1896-1975. Wyciągnęli je z muzealnych archiwów i zbiorów prywatnych, a następnie poddali koloryzacji i zmontowali w spójną całość. Wszystko to, aby opowiedzieć o najnowszej historii Australii, jej blaskach i cieniach, o chwilach przełomowych dla kraju i ważnych momentach w życiu zwykłych ludzi.

PREMIERA: PLANETE+, czwartek, 11 czerwca, godz. 22:00, odc. 2., powtórka 12 czerwca o godz. 15:00

 

MiniMini+ 

 

Tomek i Przyjaciele 20

serial animowany, Wielka Brytania, 2016, 20×11

Najnowsza seria przygód kochanej przez maluchy niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek oraz jego przyjaciół tylko w MiniMini+!

W kolejnym sezonie przygód Tomka pojawi się kilku nowych, a także kilku starych, dobrych znajomych. Wszyscy, jak zawsze na kolejach Grubego Zawiadowcy na wyspie Sodor, będą chcieli być bardzo użyteczni. Jednak to nie zawsze jest proste: na przeszkodzie staną kłótnie, nieporozumienia, a nawet pogoda: gęsty śnieg, czy ogromny sztorm, który przejdzie nad wyspą. Zapraszamy do oglądania kolejnych przygód Tomka i jego przyjaciół!

EMISJA: MINIMINI+, czwartek, 11 czerwca, godz. 18:10, odc. 13., 14.

 

teleTOON+

Siostry 2

Serial animowany, Francja, 2019, 26 x 11 min.

Dalszy ciąg pełnej humoru opowieści o dwóch siostrach – nastoletniej Wendy i młodszej o kilka lat Marine.

13-letnia Wendy jest już nastolatką, przeżywającą typowe dla tego wieku emocje i rozterki. 7-letnia Marine wtrąca się w jej sprawy i nieustannie domaga się uwagi, co doprowadza Wendy do pasji. Siostry ciągle się kłócą i robią sobie różne psikusy, ku rozpaczy rodziców, którzy nie mogą sobie dać rady z rozbrykanymi córkami. Pomimo różnic i sporów dziewczyny łączy jednak bardzo silna więź.

EMISJA: TELETOON+, czwartek, 11 czerwca, godz. 18:45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *