MediaZapowiedzi TV

Lipiec na kanale HISTORY

W lipcu na HISTORY przyglądamy się postaci jednego z najbardziej uznanych mężów stanu w sućerprodukcji dokumentalnej “Waszyngton: wojna i pokój”, w której udział wzięli m.in. Bill Clinton, Colin Powell oraz specjalistka od biografii prezydentów i zdobywczyni Pulitzera Dori Kearns Goodwin. Twórcy programu analizują, jak niegdyś lojalny poddany korony brytyjskiej stawił czoło imperium i podjął walkę o wolność oraz przyszłe losy nowego narodu.

 

 

Od 14 lipca lipcowe wieczory rozpoczynamy także “Sezon na kosmitów” w paśmie programowym, w którym znalazły się produkcje poświęcone naukowym teoriom, relacjom świadków oraz tajemnicom, które od lat otaczają temat istnienia UFO oraz istot pozaziemskich.

Waszyngton: wojna i pokój
Washington
Codziennie od piątku do niedzieli o 20:00 od 3 do 5 lipca na HISTORY
3×120

Superprodukcja HISTORY “Waszyngton: wojna i pokój” opowiada historię młodego, pełnego ambicji żołnierza, który staje się przywódcą gotowym poświęcić wszystko w imię wspólnej sprawy. Jak to się stało, że niegdyś lojalny poddany korony brytyjskiej stawił czoło imperium i podjął walkę o wolność oraz przyszłe losy nowego narodu? I dlaczego będąc u szczytu, jako zwycięski generał, dobrowolnie oddał władzę, czym w oczach króla Jerzego III zasłużył sobie na miano “największego człowieka na świecie”?

Uważając, że wypełnił swoją powinność wobec narodu, Waszyngton wycofał się z życia publicznego i chciał zostać farmerem. Ale kiedy kraj zaczął chylić się ku upadkowi, jeszcze raz wziął na siebie rolę przywódcy i stworzył najpotężniejszą demokrację w historii. Waszyngton rzuca nowe światło na postać jednego z najbardziej uznanych mężów stanu w historii. Pokazuje człowieka z krwi i kości. Mężczyznę, który dał początek historii Stanów Zjednoczonych. Program zawiera wypowiedzi byłego prezydenta Billa Clintona, byłego sekretarza stanu Colina Powella oraz uznanych historyków, w tym zdobywczyni nagrody Pulitzera – Doris Kearns Goodwin.

Wykute w ogniu: pokonać mistrza
Forged in fire: Beat the judges
W czwartki o 22:00 od 30 lipca na HISTORY

Najczęściej zadawanym pytaniem fanów programu jest: “Kiedy uczestnicy zmierzą się z jurorami?”. Teraz spełniamy ich życzenie. W każdym z godzinnych odcinków najznakomitsi kowale z całego kraju dostaną niepowtarzalną okazję, by spróbować swych sił przeciwko arbitrom “Wykutych w ogniu” i zawalczyć o najwyższą stawkę!

Najpierw płatnerze będą musieli dowieść, że są godni tego, by stanąć w szranki z mistrzami i wezmą udział w serii zadań, które – stopniowo eliminując słabszych – wyłonią najlepszego z nich. Na koniec dwaj kowale, uczestnik i jeden z jurorów, będą mieli za zadanie wykuć ostrze, które następnie zostanie ocenione i przetestowane. Jeśli uczestnikowi uda się pokonać mistrza, zdobędzie 10 tysięcy dolarów i zasłużony powód do dumy!

Sezon na kosmitów – pasmo programowe
Od 14 lipca do 31 lipca – premierowe odcinki we wtorki o 20:00

W lipcu na HISTORY rozpoczynamy “Sezon na kosmitów”, czyli pasmo programowe poświęcone tajemnicom UFO oraz istot pozaziemskich. W tym roku Marynarka Stanów Zjednoczonych opublikowała właśnie raporty szczegółowo opisujące spotkania samolotów wojskowych z niezidentyfikowanymi zjawiskami powietrznymi. Czy zatem wszyscy świadkowie mówili prawdę, a naukowcy powinni jeszcze raz przeanalizować swoje teorie? Czy “bliskie spotkania trzeciego stopnia” miały miejsce?

UFO: niebezpieczne spotkania
UFOs: Dangerous Encounters Exposed
We wtorek 14 lipca o 20:00 na HISTORY
1×120

Badania UFO ujawniły przerażające relacje ludzi, którzy widzieli istoty pozaziemskie. Wywiady z ekspertami ilustrowane fabularyzowanymi rekonstrukcjami zdarzeń przybliżają przebieg tych przejmujących i niebezpiecznych spotkań z obcymi, jakich doświadczyli zwykli ludzie.

UFO: tajne akta kosmitów
UFOs: Top Secret Alien Files
We wtorek 21 lipca o 20:00 na HISTORY
1×120

Policjanci i wojskowi na co dzień chronią innych i im służą, jednak kiedy stają oko w oko z UFO, ich poświęcenie wystawione jest na wyjątkową próbę.

Fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń, opisanych w autentycznych tajnych aktach dotyczących UFO, dobitnie pokazują, jak daleko muszą posunąć się osoby z pierwszej linii frontu, by strzec cywili przed spotkaniami z obcymi.

UFO: miejsca spotkań
Hunting UFOs: Investigating Alien Hotspots
We wtorek 28 lipca o 20:00 na HISTORY
1×120

Konstrukcje widmo
Abandoned Engineering S1
We wtorki o 21:00 od 14 lipca na HISTORY
26×60

Świat pełen jest przykładów niesamowitych projektów inżynierii, które miały ułatwić ludziom życie, zachwycić tych, którzy je odwiedzali i przynosić zyski tym, którzy zlecili ich budowę. Niestety, wiele z tych monumentalnych konstrukcji nigdy nie zostało skończonych, a ich właścicielom nie udało się wprowadzić w życie wymarzonych innowacji.

Odłożone na bok jak drogie, przestarzałe zabawki dziś są przestrogą dla tych, którzy chcą inwestować w karkołomne projekty. Wielu z nich padło ofiarami politycznych niesnasek, problemów finansowych lub własnej próżności. Co teraz dzieje się z konstrukcjami widmo? W naszym programie odwiedzimy te najbardziej monumentalne, które nie przetrwały próby czasu.

Zaginione archiwa Tesli
Search for the Tesla Files
W środy o 21:00 od 31 lipca na HISTORY
25×60

Dlaczego walizki pełne rzeczy genialnego wynalazcy Nikoli Tesli skonfiskowano w 1943 r.? Czy zawierały plany dotyczące prawie bezpłatnej światowej energii elektrycznej, masywnych promieni śmierci i innych wynalazków z przyszłości? Badacz Marc Seifer, astrofizyk Travis Taylor i dziennikarz śledczy Jason Stapleton badają tajemnice życia i twórczości Nikoli Tesli, jednego z najważniejszych i ekscentrycznych naukowców w historii.

Wynikiem śledztwa, zainspirowanego przez odtajnione dokumenty CIA, jest opowieść o zaciekłej rywalizacji, spiskach rządowych, szpiegostwie z czasów zimnej wojny, spotkaniach z istotami pozaziemskimi i niesamowitych osiągnięciach naprawdę uzdolnionego człowieka, jakim był Nikola Tesla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *