Zapowiedzi TV

Lipiec 2017 w telewizji WP

Pierwsza połowa lata w telewizji WP to hollywoodzkie produkcje, niezwykłe serie dokumentalne oraz programy informacyjne prowadzone przez znakomitych dziennikarzy. W cyklu Kino WP widzowie zobaczą takie hity filmowe jak m.in.: „Za cenę życia” – historia upadku Cosa Nostra czy „Rozpustnika” z Johnym Deepem w roli głównej. Wśród serii dokumentalnych znalazły się takie pozycje jak „Dzień zagłady” – o potencjalnych przyczynach końca świata oraz „Mały dom – wielkie możliwości” – o tym jak wygodnie mieszkać na małej powierzchni. Nie zabraknie także stałych punktów programu: #dzieńdobryWP, #dziejesię, Infoteka oraz Pudelek Show.
 
CYKL KINO WP –  premiery  piątki i soboty 21.00  
ZA CENĘ ŻYCIA
Premiera: 01.07 / sobota godz.21.00
Dramat 2006
Reżyseria: Robert Moresco
Scenariusz: Robert Moresco, Allan Steele
Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, uznawanymi za ostateczny cios zadany słynnej Cosa Nostrze. Weteran wojny w Zatoce Perskiej, Tommy (James Marsden), dostaje od FBI propozycję nie do odrzucenia. Ma wrócić do Pensylwanii i pomóc w rozbiciu struktur mafijnych, które rządzą w jego rodzinnym mieście. W  przeciwnym razie jego brat i kuzyn trafią za kratki. Lojalność wobec rodziny kłóci się z lojalnością wobec praw ulicy, na której się wychował. Tommy decyduje się wrócić do środowiska, z którego tak bardzo próbował się wyrwać. W ekstremalnych sytuacjach pozna granice wierności i zdrady, dobra i zła, a przede wszystkim dowie się jaką wartość ma jego własne życie.
 GO FAST – SZYBCY I BEZWZGLĘDNI
Premiera: 08.07 / sobota godz.21.00
Thriller 2008
Reżyseria: Olivier van Hoftstad
Scenariusz: Jean- Marc Souvira, Bibi Naceri, Emmanuel Prevost
Marek (Roschdy Zem) jest gliniarzem(oficerem francuskiej policji), zaangażowanym w operację, mającą na celu rozbicie zorganizowanej siatki dealerów narkotykowych. Podczas wykonywania zadania ginie jego partner i najlepszy przyjaciel. Marek chce pomścić  śmierć przyjaciela i na własne życzenie  wkrótce zostaje przeniesiony do specjalnej, tajnej jednostki policyjnej. Przed nim kolejne niebezpieczne zadanie – przeniknięcie do gangu przemycającego narkotyki z Hiszpanii do Francji. Przemytnicy stosują metodę polegającą na bardzo szybkim przemieszczaniu się pojazdów z towarem, więc czeka go nie łatwe zadanie. Jak sobie z tym poradzi?
CZARNA SKRZYNKA
Premiera:15.07 / sobota godz.21.00
Thriller 2005
Reżyseria: Richard Berry
Scenariusz: Richard Berry, Eric Assous
Po wypadku samochodowym i krótkim pobycie w śpiączce, Arthur Seligman (Jose Garcia) budzi się w szpitalu i… nic nie pamięta. Nie ma pojęcia dlaczego jechał drogą, na której miał wypadek. Cierpi na halucynacje. Na jego szczęście (bądź nieszczęście…), wszystko co powiedział podczas śpiączki, zapisała w notesie jedna z pielęgniarek. Zabójstwa, seryjny morderca, śmierć brata – wszystko to musi poskładać, by dowiedzieć się prawdy. Prawdy o sobie. Czy naprawdę przejechał chłopca? Co robił tak daleko od swojego miejsca zamieszkania? Tak zaczyna się najciekawsze śledztwo – jego własnego życia.
OFICER I MORDERCA
Premiera:22.07 / sobota godz.21.00
Thiller USA 2012
Reżyseria: Norma Bailey
Scenariusz: Keith Ross Leckie
Aktorzy: Gary Cole, Laura Harris, Rossif Sutherland
Pułkownik Russell Williams (Gary Cole) od wielu lat służy w Kanadyjskich Siłach Powietrznych. Oficer i jego żona, wywodząca się z elity towarzyskiej Mary Elizabeth (Nahanni Johnstone), należą do najbardziej wpływowych par w kraju. Tymczasem agent federalny, detektyw Nick Gallagher (Rossif Sutherland), prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego gwałciciela i mordercy. Opinia publiczna jest zbulwersowana, gdy wykazuje on, że poszukiwanym przestępcą jest powszechnie szanowany Williams. Jego zatrzymanie przebiega w atmosferze skandalu. Wychodzi na jaw, że wojskowy całymi latami bez skrupułów oszukiwał swoich bliskich oraz współpracowników. Nikt nie domyślał się, że stawiany za wzór oficer jest w rzeczywistości brutalnym zabójcą… Historia prowadzącego podwójne życie kanadyjskiego pułkownika została oparta na autentycznych wydarzeniach.
ZABÓJCZY MIESIĄC MIODOWY
Premiera: 29.07 / sobota godz.21.00
Film akcji USA 2012
Reżyseria: Nadia Tass
Aktorzy: Billy Miller, Amber Clayton, Gary Sweet, Harvey Keite
Alabama. Zakochani Gabe (Billy Miller) i Tina (Amber Clayton) Watsonowie właśnie wybierają się w wymarzoną podróż poślubną do Australii. Pasją młodych jest nurkowanie, więc wiele czasu spędzają w wodzie. Idylla nie trwa jednak długo. Podczas jednej z podwodnych wypraw kobieta zaczyna tonąć, a Gabe nie jest w stanie jej pomóc. Sprawa z pozoru wygląda na nieszczęśliwy wypadek, lecz ojciec Tiny, Tommy Thomas (Harvey Keitel), podejrzewa swojego zięcia o zabójstwo. Mija rok od tej tragedii. Wychodzi na jaw, że Gabe mógł jednak przyczynić się do śmierci swojej żony. Na zdjęciu zrobionym przez inną parę widać bowiem, w jakich okolicznościach doszło do rzekomego wypadku. Dowód ten pozwala oskarżyć Watsona o morderstwo… Wciągający dramat na podstawie prawdziwych wydarzeń. Sprawa Watsonów od początku wzbudzała wiele kontrowersji,  zarówno w Australii, gdzie odbył się pierwszy proces Gabe’a, jak i w USA.
JEJ PIERWSZY RAZ
Premiera: 07.07 / piątek godz.21.00
Komedia kryminalna 2006
Reżyseria: Nick Guthe
Scenariusz: Nick Guthe
Mini to młoda i intrygująca dziewczyna, która nie dogaduje się ze zgorzkniałą  i uzależnioną od alkoholu matką. Kobieta nie umie okazać córce uczucia. Nie liczy się z jej zdaniem. Nastolatce  marzy się beztroskie życie upływające na zabawie i nocnych imprezach. Chcąc uwolnić się od toksycznej matki uwodzi swojego bogatego ojczyma i nakłania go do sadystycznego planu, aby zrobić ze swojej matki obłąkaną i umieścić ją w szpitalu psychiatrycznym. Wszystko wydaje się iść w dobrą stronę, jednak ­w pewnym momencie sprawy wymykają się spod kontroli…
CIAŁO ZA MILION
Premiera: 14.07 / piątek godz. 21.00
Kryminał 2006
Reżyseria: Mark Mylod
Scenariusz: Collin Friesen
Brat Paula Barnella (Robin Williams) – Raymond (Woody Harrelson) zaginął 5 lat temu. Paul postanawia wybrać pieniądze z polisy ubezpieczeniowej zaginionego – 1 milion dolarów. Okazuje się jednak, że pieniądze można wybrać dopiero po 7 latach od zaginięcia, chyba że znajdzie się ciało zmarłego, jako niezbity dowód do wypłacenia pieniędzy. Paul przypadkiem znajduje w śmietniku zwłoki pewnego mężczyzny i wpada na pomysł, aby znalezione ciało posłużyło za jego brata. Zabiera “dowód” do domu, jednak okazuje się, że osobom, które wyrzuciły to ciało, jest im teraz potrzebne.
ROZPUSTNIK                                                                                                                              
21.07  / piątek godz.21.00
Dramat historyczny 2004
Reżyseria :Laurence Dunmore
Scenariusz: Stephen Jeffreys
Tytułowy rozpustnik to hrabia John Wilmot, XVII-wieczny poeta i przyjaciel króla Anglii – Karola II. Jego imię szybko staje się synonimem XVII-wiecznego rozpustnika i ateisty. Wilmot oprócz ogromnego talentu poetyckiego miał również zamiłowanie do kobiet, używek i innych życiowych uciech. Sławę na dworze zyskał sobie bluźnierczymi sztukami, w których nie szczędził nawet samego króla. Kiedy król prosi go, by napisał mu “pomnik-arcydzieło” Wilmot odpowiada: “Na kiedy? Może być na piątek?”. Wilmot otwarcie szydzi
z rodziny królewskiej, głosi awangardowe poglądy i raczy otoczenie szczegółami swojego bogatego życia erotycznego. Kiedy uwodzi i porywa nastoletnią Elizabeth Malet Karol II skazuje go na więzienie. Nieposkromiony apetyt na życie doprowadza Wilmota do samotności zagłuszanej lekami i starości, która przychodzi zanim osiąga wiek 30 lat 
PRZYSIĘGA MILCZENIA
Premiera:28.07 / piątek godz.21.00
Thriller
Reżyseria: Stephen Gyllenhaal
Aktorzy: Neve Campbell, Noam Jenkins, Jilon VanOver

Szesnaście lat temu spokój cichego miasteczka amiszów Painters Mill w Ohio zakłóciła seria brutalnych morderstw. Jedną z najbardziej pokrzywdzonych wówczas osób była młodziutka Kate Burkholder (Neve Campbell). Traumatyczne przeżycia skłoniły dziewczynę do opuszczenia społeczności amiszów. Obecnie, już jako dorosła kobieta, Kate decyduje się powrócić do rodzinnego miasta, w którym przyjmuje posadę szefa policji. Wydaje się, że uporała się już ze swoją trudną przeszłością. Niestety szybko okazuje się, że tajemniczy zabójca nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Intrygujący thriller o kobiecie, która musi zmierzyć się ze swoją trudną przeszłością i mrocznymi rodzinnymi sekretami, a także rozwiązać ponurą kryminalną zagadkę wyreżyserował wyróżniony nominacją do nagrody Emmy Stephen Gyllenhaal (“W imię miłości”, “Paris Trout”). Za scenariusz odpowiadał Mark Malone (“Śmiertelnie mroźna zima”). Wiarygodną kreację aktorską stworzyła Neve Campbell – gwiazda kultowego cyklu “Krzyk”.
SERIE DOKUMENTALNE:
DZIEŃ ZAGŁADY
Premiera: 4.07 /wtorek, środa godz.20:00
Twórcy cyklu zastanawiają się, co może spowodować zagładę naszego świata. Przedstawiają dziesięć potencjalnych przyczyn. Wśród nich znajdą się m.in. dziura w ziemskiej atmosferze, zakłócenia pola grawitacyjnego, pandemia nieuleczalnej choroby, kolizja z inną planetą, erupcja podziemnych złóż metanu czy wojna nuklearna. W każdym odcinku naukowcy szczegółowo omawiają zjawiska i kataklizmy, które mogą zmieść życie z powierzchni naszej planet. Sugerują w jaki sposób możemy przygotować się na nadchodzący armagedon i czy naprawdę oznacza on kres panowania ludzi na Błękitnej Planecie.
MAŁY DOM – WIELKIE MOŻLIWOŚCI                                                                                                                            
Premiera: 1.07/sobota, niedziele 13:30
Eksperci od wystroju wnętrz John Weisbarth i Zack Giffin podróżują przez Amerykę w poszukiwaniu najmniejszych, lecz jednocześnie pomysłowo urządzonych mieszkań. Każdy skrawek przestrzeni jest tam sprytnie i w przemyślany sposób wykorzystany. Pomagają rodzinom w zaprojektowaniu i wybudowaniu minidomów, które liczą nie więcej niż 46 metrów kwadratowych. W trzynastoodcinkowym programie widzowie poznają m.in. rodzinę, która przeżyła huragan Katrina oraz pare marzącą o przytulnym domku zimowym. W każdym przypadku prowadzący udowodnią, że nie liczy się metraż, lecz pomysłowość.
SEKS WPADKI                                                                        
Premiera:3.07/poniedziałek 21.00
Seks może niesamowicie skomplikować życie. Przy tym nie ma żadnego znaczenia, czy jest to przygoda na jedną noc, czy długo oczekiwany upojny wieczór z ukochaną osobą. Widzowie poznają pary, których łóżkowe ekscesy sprowadziły na nie całkiem poważne kłopoty. W każdym odcinku zaprezentowane zostaną trzy zaskakujące, często nieprawdopodobne historie wypadków, które przytrafiły się podczas miłosnych uniesień. O swoich przeżyciach opowiadają sami poszkodowani.
KOCHAM, ALE KŁAMIĘ
Premiera: 3.07/ poniedziałek 20:00
Fabularyzowane, oparte na prawdziwych wydarzeniach historie osób zamieszanych w różne afery, których motywami przewodnimi są oszustwa i zdrady. Widzowie poznają losy przedstawicieli różnych grup społecznych, uwikłanych w trudne związki. Życiowi partnerzy bohaterów kolejnych odcinków programu okazują się nieuczciwi i skłonni do intryg.                                                                                                                                                                                                                              
MEGA TOP 10                                                                                                                
Premiera :6.07/czwartek 20.00
Twórcy serii prezentują Top 10 najbardziej zdumiewających wynalazków, najszybszych pojazdów, najpotężniejszych maszyn i najbardziej niszczycielskich rodzajów broni. Widzowie poznają przełomowe technologie, które wpłynęły na rozwój motoryzacji, przemysłu zbrojeniowego, budownictwa oraz przedmiotów codziennego użytku. Kolejne odsłony programu poświęcone będą ulubionym potrawom Amerykanów, wehikułom, które mają najlepsze osiągi, budzącym podziw i strach maszynom oraz najnowocześniejsze rodzaje broni.
PORWANIA – GODZINY GROZY                                                         
 Premiera: 4.07/wtorek 21:00
Budzące grozę historie uprowadzeń, które wydarzyły się w różnym czasie i miejscu. Każdy odcinek programu jest poświęcony jednej z nich, a przebieg przerażającego doświadczenia widzowie poznają z dwóch niezależnych źródeł. Pierwsze stanowić będą wspomnienia ofiar, drugie zaś wywiady z policjantami badającymi sprawę, negocjatorami, a także przyjaciółmi, rodziną i znajomymi poszkodowanych osób. Dzięki temu każda opowieść zyska unikalny, osobisty wymiar, w pełni też ukaże strach oraz niepewność towarzyszące ofiarom i ich bliskim.
MÓJ KOSZMARNY TATUAŻ
Premiera: 3.07/poniedziałek, piątek 14:00
Tatuaże mogą wyglądać jak dzieło szuki i stanowić powód do dumy dla swojego właściciela. Niestety zdarza się, że rysunkowi daleko do ideału i zamiast zdobić jedynie szpeci. Twórcy programu prezentują najgłupsze, najgorzej wykonane i najbardziej kompromitujące tatuaże, jakie tylko można sobie wyobrazić. W roli przewodnika po najbardziej nieudanych rysunkach zrobionych tuszem występuje Kevin Paul, tatuażysta takich sław, jak Ed Sheeran czy Harry Styles.
MEGA FABRYKI                                                                                                                                                                       
Emisje: poniedziałek – czwartek 14:45
Jak funkcjonują największe fabryki na świecie? Jak powstają czołgi, samochody, łodzie? Ile osób pracuje przy produkcji chipsów? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w programie „Mega fabryki”. Największe fabryki na świecie są niezwykle fascynujące-ogłuszający stukot i warkot maszyn ,tysiące pracowników to ich codzienność . Wszystko to po to ,aby stworzyć produkt zadawalający klienta. Fabryki działają pod ogromną presją ,aby produkować coraz więcej i coraz lepiej. Bez przerwy muszą rozwijać się i tworzyć nowe rozwiązania. Jak to wygląda w praktyce? Oglądaj „Mega fabryki” i poznaj tajniki produkcji.
DEKADY                                                                                                                                                                                                                              Emisje: czwartek – piątek 15:35
DEKADY LATA 90                                                                                                                                                                     
Lata 90-te to dekada niezwykłych wydarzeń, spektakularna era mody i rozrywki. Dekada, kiedy reality TV weszło na stałe do ramówek stacji telewizyjnych a każdy mógł mieć swoje 15 minut sławy. To również czas pełen dramatycznych wydarzeń: od tajemniczego morderstwa żony O.J. Simpsona, podziurawionego kulami samochodu, w których zabito Tupaca, do paryskiego tunelu, gdzie życie straciła wielbiona przez tłumy Księżna Diana. Z jednej strony to czas wielkich osiągnięć jak wprowadzenie iMaca czy wynalezienie Internetu, z drugiej czas w którym widmo terroryzmu stało się realnym zagrożeniem. Dekada, która szokowała, zachwycała i fascynowała.
Pierwsza dekada XXI wieku była naznaczona terroryzmem, wielkim kryzysem finansowym
i najszybszym w historii rozwojem technologii. Dokument przybliża najważniejsze wydarzenia tego okresu, takie jak atak na World Trade Center czy fenomen „Harry’ego Pottera”. Opowiadają o nich m.in. dziennikarze, światowi przywódcy oraz artyści, którzy stali się symbolami minionego dziesięciolecia.
MISTRZOWIE KABARETU
Podczas cyklu wystąpią najlepsi polscy kabareciarze. Śmiech do łez, szampański humor i błyskotliwe dowcipy – tego właśnie można spodziewać się po cyklu „Mistrzowie Kabaretu”. Producentem programu jest telewizja WP, producentem wykonawczym firma Eskander.
„Mistrzowie Kabaretu” to ośmioodcinkowy cykl, podczas którego wystąpią najbardziej popularne polskie kabarety.Kabaret Moralnego Niepokoju, Jurki, Ani Mru-Mru oraz Grzegorz Halama. W świat błyskotliwego dowcipu i satyry wprowadzi gości gospodarz programu – Maciej Orłoś.
Podczas „Mistrzów Kabaretu” na jednej scenie  pojawią się artyści w różnym wieku;) i z różnym poczuciem humoru, co sprawia ,że jest to doskonała propozycja na rodzinne spędzenie czasu.
Premiery:
Kabaret Ani Mru Mru – 1.07 godz. 20:00
Kabaret Jurki – 7.07 godz. 20:00
Grzegorz Halama – 14.07 godz. 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *