Zapowiedzi TV

Lipiec na kanałach HISTORY i H2

W lipcu z HISTORY i H2 wyruszymy w podróż do niezwykłych miejsc: na Dziki Zachód, na cmentarzysko samolotów a także w poszukiwaniu zaginionej cywilizacji.

 

Już 7 lipca w telewizji HISTORY cykl dokumentalny produkcji Leonarda diCaprio pt. “Jak zdobywano Dziki Zachód“. Cykl ten skupia się na kluczowym okresie dla historii Ameryki – pierwszych 75 latach od wywalczenia niepodległości przez kolonie do wybuchu wojny secesyjnej.

Wszystkich tych którym bliski jest temat lotnictwa i inżynierii zapraszamy na nowy program “Samoloty na złom“.  Pokażemy w nim co dzieje się z maszynami które nie nadają się już do latania.

Widzów H2 zapraszamy na podróż w poszukiwaniu zaginionej cywylizacji w każdy czwartek o 21:00 z programem “Na tropie gigantów“.

 

 

JAK ZDOBYWANO DZIKI ZACHÓD 
Frontiersmen
Od 7 lipca, w soboty o 21:00 w HISTORY
4×105’

„Jak zdobywano Dziki Zachód”, którego producentem jest Leonardo DiCaprio to fabularyzowany cykl dokumentalny opowiadający o eksploracji i podboju kontynentu północnoamerykańskiego. Cykl skupia się na kluczowym okresie dla historii Ameryki – pierwszych 75 latach od wywalczenia niepodległości przez kolonie do wybuchu wojny secesyjnej. Przypomina sylwetki tak legendarnych bohaterów jak Daniel Boone, Lewis i Clark, Tecumseh, Andrew Jackson, Davy Crocket, Jim Bowie i Kit Carson. Poszczególne historie przeplatają się ze sobą, a w tle pojawiają się inne historyczne postaci: Waszyngton, Hamilton, Lincoln. Narrację w każdym odcinku snuje osoba, której jest on przede wszystkim poświęcony. Na cykl składają się materiały archiwalne oraz zrealizowane nowatorską metodą dokumentalną, która łączy zdjęcia z dronów, z ręki i kamer sportowych, co pozwala uzyskać wyjątkowy autentyzm obrazu.

AMERYKAŃSCY ZBIERACZE 
American Pickers
Od 9 lipca, od poniedziałku do piątku o 20:00 w HISTORY
15×60’

Serial “Amerykańscy zbieracze” opowiada o podróży profesjonalnych „zbieraczy” Mike’a Wolfe’a, właściciela firmy Antique Archeology i jego partnera biznesowego Franka Fritza po amerykańskich miasteczkach i mało uczęszczanych drogach w poszukiwaniu przedmiotów wartościowych dla kolekcjonerów.

SAMOLOTY NA ZŁOM
Wrecking Plan
Od 17 lipca, we wtorki o 21:00 w HISTORY
13×30’

Zastanawialiście się kiedykolwiek, co się dzieje ze starymi samolotami, które nie nadają się już do latania? Odwiedźmy niezwykłe miejsce, o którego istnieniu słyszało niewielu. W ekstremalnym upale, pod gołym niebem i pośród toksycznych chemikaliów zespół twardzieli demontuje wyeksploatowane maszyny, które kiedyś były chlubą linii lotniczych z całego świata. Na suchych wyżynach Kalifornii rozciąga się pustkowie, na którym umierają samoloty. Sześciu doświadczonych operatorów przy użyciu specjalistycznych maszyn pracuje na betonowej płycie o grubości dwóch metrów i powierzchni boiska piłkarskiego, rozbierając stare samoloty do czystego metalu i odzyskując w ten sposób co roku ponad pół miliona kilogramów aluminium. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, dlatego też każdy zaczyna się od sporządzenia planu rozbiórki.

 

 

NA TROPIE GIGANTÓW 
Search for the Lost Giants
W czwartki o 21:00 w H2
6×60’

Kilka lat temu dwaj ciężko pracujący kamieniarze Bill i Jim Vieira natknęli się w lasach Massachusetts na coś, co miało na zawsze odmienić ich życie – i być może zmieni dzieje ludzkości. Bracia Vieira odkryli kompleks zaawansowanych kamiennych budowli i tuneli, które mogą być pozostałością po zaginionej cywilizacji nigdy niewspominanej w podręcznikach historii. Dalsze badania przyniosły jeszcze bardziej niesamowite odkrycie: tę nieznaną cywilizację stworzyła rasa olbrzymich humanoidów, którzy kiedyś zamieszkiwali Amerykę Północną. W „Na tropie gigantów” wraz z braćmi Vieira odwiedzamy sekretne komory, podziemne tunele i tajemnicze kurhany, poszukując choć jednej kości, jednego włosa czy fragmentu DNA, który by pozwolił wyjaśnić ten zagadkowy rozdział w historii Ameryki.

NAJWIĘKSI TYRANI HISTORII 
History’s Most Hated
W poniedziałek, 2 lipca o 21:00

Adolf Eichmann żałował, że nie udało mu się zabić więcej Żydów. Czyngis-chan zamordował więcej ludzi niż Hitler i Stalin razem wzięci. Pol pot manipulował dziećmi, by zrobić z nich bezwzględnych morderców a Iwan Groźny gwałcił kobiety i rzucał je niedźwiedziom na pożarcie. Program „Najwięksi tyrani historii” ukaże okrucieństwo najbardziej znienawidzonych tyranów w historii.

Harmonogram nowych odcinków w lipcu:
„Pol Pot” – 2 lipca o 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *