MediaPolsatZapowiedzi TV

Lipiec na kanałach Polsat Viasat

Wybrane propozycje programowe kanałów tematycznych Polsat Viasat na lipiec 2020 roku.

 

 

 

Ratownicy morscy z Australii

Premiera: czwartek 30 lipca, godz. 21:00

Zapraszamy na nowe przygody naszej ulubionej ekipy ratunkowej z antypodów! Drużyna pracująca w regionie Whitsunday w North Queensland w Australii prowadzi niebezpieczne misje ratunkowe, w których liczy się każda sekunda. Każdy błąd może oznaczać poważne obrażenia albo katastrofę finansową.

Ratownicy mają do czynienia ze zniszczeniami po niedawnym cyklonie 4. kategorii, który spowodował ogromne szkody i pozostawił teren zaśmiecony wrakami statków i pojazdów. Ale nasi bohaterowie sprostają każdemu wyzwaniu i wiedzą, jak się przy tym dobrze bawić. Ta pełna emocji seria opowiada o pokonywaniu wszelkich przeciwności w staraniach o utrzymanie jednej z najpiękniejszych linii brzegowych świata w jak najlepszym stanie.

Strefa dla wędkarzy

W każdą sobotę od 4 lipca, godz. 21:00

Nowe odcinki drugiej serii programu „Na ryby, po przygodę” to okazja do wyprawy dookoła świata w towarzystwie naszych nieustraszonych wędkarzy, wciąż goniących za największymi, najrzadszymi i najbardziej przerażającymi stworzeniami żyjącymi w wodzie!

Niedziele z „Australijskimi poszukiwaczami złota”

W każdą niedzielę od 5 lipca, godz. 12:00

Zanim rozpocznie się nowa seria „Australijskich poszukiwaczy złota”, cofnijmy się w czasie i przeżyjmy na nowo dotychczasowe wzloty i upadki, radości i smutki tych współczesnych poszukiwaczy wyposażonych w wykrywacze metalu, przemierzających spalone słońcem pustynie w najdzikszych rejonach Australii.

 

 

Weterynarz z Yorkshire

Premiera: dni powszednie, od poniedziałku 6 lipca, godz. 16:50

Popularny program powraca: Peter Wright i Julian Norton pozostają wierni etosowi Jamesa Herriota, pracując w klinice Skeldale w Thirsk i w Boroughbridge. Leczą wszystkie stworzenia duże i małe. W tej serii Julian będzie miał do czynienia z surykatką, która poważnie uszkodziła sobie ogon, oraz z małą alpaką, którą będzie uczył chodzić.

Peter niesie pomoc ciężko rannemu koniowi, który nadział się na samochodowe lusterko. Trafia także na kota, który — jak się okaże w czasie operacji — ma w żołądku pełno gumek do włosów! Pod opiekę weterynarzy trafiają także psy: Murphy, czarny labrador, któremu Julian musi usunąć część szczęki i Poppy, pies rasy border terier, któremu Peter zmuszony jest amputować łapę. Czy operacje uratują życie czworonogów?

Najdziksza Ameryka Łacińska

Premiera: niedziela 12 lipca, godz. 15:00

Wspaniałe zdjęcia i niezwykłe opowieści o zwierzętach i ludziach: zobaczymy najbardziej charakterystyczne i najpiękniejsze miejsca Ameryki Łacińskiej. Minęły miliony lat, zanim zwierzęta zaadaptowały się do tak wymagających miejsc, jak wysokie Andy, tętniąca życiem Amazonia, wietrzne równiny Patagonii czy bagna Wenezueli.

W efekcie powstała niesamowita różnorodność gatunków, od mrówek-legionistek przez pancerniki i jaguary po wydry olbrzymie. Każdy z tych gatunków stworzył własny, unikalny sposób na przetrwanie. Odkryjemy niezwykłe zachowania zwierząt i adaptacje, które okazały się kluczem do przetrwania w zróżnicowanym i ekscytującym świecie przyrody Ameryki Łacińskiej.

W świecie burz

Premiera: piątek 3 lipca, godz. 21:00

Seria pokazuje doświadczenia osób, które przeżyły ekstremalne zjawiska pogodowe i klęski żywiołowe. Okazuje się, że dramatyczne sytuacje wydobywają z wielu ludzi to, co w nich najlepsze — odwagę, pomysłowość i empatię.

Ale bohaterami każdego odcinka są także same przerażające żywioły: niszczycielskie tornada, huragany, zamiecie, powodzie, pożary i osunięcia ziemi. Oglądając ten program, uświadomimy sobie, że wszyscy jesteśmy zdani na łaskę Matki Natury.

 

 

Rodzina królewska: listy

Premiera: niedziela 5 lipca, godz. 21:00

Wszyscy znają historię ojca królowej Elżbiety, niechętnego, ale obowiązkowego króla Jerzego VI; większość ludzi zna także historię jego starszego brata Edwarda, który dla miłości zrezygnował z tronu. Mało kto pamięta dziś o tym, że bracia mieli jeszcze czworo rodzeństwa: Marię, Henryka, Jerzego i Jana.

Ta trzyczęściowa seria opowiada powiązane ze sobą historie pierwszych młodych Windsorów; nigdy wcześniej nie publikowane listy i dzienniki należące do rodziny królewskiej ujawniają ich dzieje na społecznym i politycznym tle lat 20., 30. i 40. XX w. Wojna, abdykacja i głębokie podziały rodzinne sprawiły, że brytyjska rodzina królewska była coraz uważniej obserwowana, a rola, jaką odegrało rodzeństwo Windsorów, ukształtowała znaną nam dziś monarchię.

Odliczanie do kapitulacji

Premiera: dni powszednie od środy 29 lipca, godz. 21:00

Historia ostatnich stu dni II wojny światowej. Przypomnimy sobie najważniejsze wydarzenia prowadzące do upadku III Rzeszy i jej drogę do nieuchronnej kapitulacji.

Śledząc chronologicznie te ostatnie sto dni, seria ukazuje przerażenie i trwogę, które naznaczyły koniec nazistowskiej ery i poczucie wszechogarniającej desperacji, która coraz bardziej ogarniała zwykłych ludzi — zwłaszcza żołnierzy walczących na frontach — podczas gdy przywódcy za wszelką cenę trzymali się złudzeń o zwycięstwie.

Koniec wojny dla większości Niemców oznaczał ogromną ulgę: możliwość uwolnienia się od zniszczenia, śmierci i chaosu.

1945: koniec wielkiej wojny

Codziennie od poniedziałku do piątku, od poniedziałku 20 lipca, godz. 21:00

Na kanale Polsat Viasat History obchodzimy 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Kiedy zaczynał się rok 1945, wydawało się, że koniec wojny jest już bliski.

Poprzez kluczowe bitwy i wielkie wydarzenia nadajemy szerszy kontekst osobistym losom konkretnych osób i pokazujemy, jak wyglądało życie przed wojną, w jej trakcie i po jej zakończeniu.

Tajemnice starożytnego Egiptu

Codziennie od poniedziałku do piątku, od poniedziałku 13 lipca, godz. 22:05

Egipt: kraina intryg i cudów, egzotycznych miast i rozległych pustyń kryjących jedne z największych i najbardziej monumentalnych znalezisk starożytnego świata.

Ten program ukazuje pracę egiptologów, którzy dokonują spektakularnego odkrycia. Czy współczesna technologia stosowana w kryminalistyce pomoże odkryć przyczynę śmierci osoby zmumifikowanej ponad 4000 lat temu?

Zaginione piramidy Egiptu

Poniedziałek 13 lipca, godz. 22:10

Na jałowej pustyni północnego Egiptu dokonano zadziwiającego odkrycia: odnaleziono pozostałości po piramidzie sprzed 4 tysięcy lat. Znajdowała się w niej komora grobowa, ale w odróżnieniu od wszystkich innych badanych dotąd piramid, była ona nadal zapieczętowana: u jej wejścia spoczywał 10-tonowy, granitowy głaz.

Mimo to, po wejściu do środka archeolodzy przekonali się, że zawartość komory została naruszona. Nie znaleziono jednak żadnych śladów świadczących o tym, że ktoś do niej wchodził. Aby rozwiązać tę zagadkę, ekipa archeologów bada mroczny świat starożytnych złodziei grobów.

Rodzina królewska: kłopoty i skandale

Dwa odcinki w każdą niedzielę, od niedzieli 5 lipca, godz. 21:00

W cyklu poświęconym brytyjskiej rodzinie królewskiej dowiemy się, w jaki sposób udało się jej członkom przetrwać abdykacje, konflikty, tragedie i nieustanne zainteresowanie tłumów. Dokument „Rodzina królewska: listy”, dzięki nigdy wcześniej niepublikowanej korespondencji i zapisom w dziennikach, pozwoli poznać dzieje młodych Windsorów: Marii, Henryka, Jerzego i Jana, na społecznym i politycznym tle burzliwych lat pierwszej połowy XX w.

Z programu „Szpiegując rodzinę królewską” dowiemy się, jak FBI podsłuchiwało i śledziło Edwarda i jego ukochaną Wallis Simpson na polecenie samego prezydenta USA. Z kolei w dokumencie „Brytyjska rodzina królewska i naziści” zobaczymy materiały filmowe i niedawno ujawnione zdjęcia, które dowodzą, że część rodziny królewskiej i brytyjskiej arystokracji popierała narodowy socjalizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *