Lipiec na kanale Epic Drama

Lipcowe propozycje kanału Epic Drama to jak zawsze atrakcyjne premierowe pozycje, jak i kontynuacja tytułów, które zdążyły już uzyskać uznanie zarówno wśród krytyków, jak i szerokiej publiczności.

 

 

Kolekcja

Gatunek: Polityka i władza

Premiera: niedziela 1 lipca, godz. 22:15

Rok: 2016
Sezon 1: 8 x 60 min
Twórcy: Oliver Goldstick
Obsada: Richard Coyle, Mamie Gummer, Tom Riley, Max Deacon, Frances de la Tour, Jenna Thiam, Alix Poisson

Paryż, rok 1947. Na gruzach zniszczonego wojną miasta wyrasta modowe imperium, tworzone przez czarującego, ale bezwzględnego Paula Sabine'a. House of Sabine przekracza kolejne granice w powojennym świecie mody, ale za fasadą splendoru i elegancji kryje się mroczna tajemnica, która łatwo może zniszczyć z trudem osiągnięty sukces.

Problemem jest Claude — młodszy brat Paula, człowiek lekkomyślny i hedonistyczny — którego artystyczna wizja stoi za nową epoką haute couture. Paul i Claude, po wszystkich wojennych trudach, które przeżyli muszą przygotować się do kolejnej bitwy mogącej zakończyć się całkowitym rozpadem rodziny. Brat wystąpi przeciwko bratu, mąż przeciw żonie, wychowanek przeciwko mentorowi… „Kolekcja” to skomplikowana, współczesna opowieść o cenie sukcesu, osadzona w przełomowym okresie historii Francji.

Jednostka X

Gatunek: Wojenny

Premiera: wtorek 3 lipca, godz. 21:00

Rok: 2017
Sezon 3: 10 x 60 min
Twórcy: Mark Ellis, Stephanie Morgenstern
Obsada: Evelyne Brochu, Jack Laskey, Warren Brown, Torben Liebrecht, Lara Jean Chorostecki

Finałowy sezon „Jednostki X”. Zespół agentów stara się wspólnie ukończyć ostatnią misję i zadać wrogowi cios, który mógłby zmienić losy wojny. Po bolesnej stracie Toma i tych, którzy polegli pod Dieppe, reszcie grupy coraz trudniej jest zachować wiarę w zwycięstwo.

Granice ludzkiej przyzwoitości rozciągają się — różnica między dobrem a złem jest coraz trudniejsza do uchwycenia. Bohaterowie stają w obliczu straszliwej prawdy: czasami, aby pokonać wroga, musisz sam się nim stać.

Dynastia Tudorów

Gatunek: Polityka i władza

Premiera: piątek 20 lipca, godz. 22:00

Rok: 2008
Sezon 3: 10 x 60 min
Twórcy: Michael Hirst
Obsada: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Sarah Bolger, Annabelle Wallis, Joss Stone

Po egzekucji Anny Boleyn król Henryk VIII żeni się z Jane Seymour i jest przekonany, że to ona da mu upragnionego syna. Jane zachodzi w ciążę — to dla Henryka wielka radość, którą tłumią liczne zagrożenia: w Anglii dochodzi do buntów religijnych, a w Rzymie papież jest zdecydowany powstrzymać rozwój protestantyzmu. Ataki na nowy Kościół są dla Henryka wyjątkowo kłopotliwe, toteż rosnący w siłę Thomas Cromwell robi co może, aby wykorzenić z Anglii katolicyzm.

W październiku 1537 roku Jane rodzi syna, jednak w wyniku trudnego porodu wkrótce umiera. Cromwell chce wykorzystać tę tragedię i znaleźć królowi nową żonę, która pomoże w zawarciu nowych sojuszy i powstrzymaniu katolickiej inwazji. Następczynią Jane Seymour zostaje niemiecka księżniczka Anna z Kleve. Starzejący się król czuje się coraz bardziej zmęczony; walczy o umocnienie swojej pozycji jako głowy Kościoła w Anglii i nikt już nie jest bezpieczny w obliczu jego narastającego szaleństwa.

Poldark - Wichry losu

Gatunek: Kostiumowy

Kontynuacja: niedziela 1 lipca, godz. 21:00

Rok: 2016
Sezon 2: 10 x 60 min
Twórcy: Winston Graham, Debbie Horsfield
Obsada: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Kyle Soller, Jack Farthing, Ruby Bentall, Richard Harrington

Rok 1790. Zamieszki i rewolucja wiszą w powietrzu. Ross Poldark musi walczyć o wolność, kiedy George Warleggan dąży do uznania go za rewolucjonistę, co oznaczałoby wyrok i egzekucję. Francis i Elizabeth są przerażeni; czy Demelza zdoła uratować Rossa przed nim samym?

Ross i Francis toną w długach, postanawiają więc połączyć siły i stworzyć nową kopalnię bez udziału Warlegganów. Ross ryzykuje wszystko, biorąc udział w desperackiej próbie przemytu. Los Poldarków w nieoczekiwany sposób związany jest z doktorem Dwightem Enysem i młodą dziedziczką Caroline Penvenen. Klan Poldarków musi wreszcie zakończyć konflikty i spory. Pytanie — jakim kosztem?

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.