Listopad na kanałach Cinemax

To dla twojego dobra (Three Perfect Daughters) – włoska komedia przedstawiająca perypetie trzech ojców, którzy ze wszystkich sił starają się chronić swoje córki przed niechcianymi zalotnikami. Nagroda Jury na Comedy Europe Film Festival (premiera 1 listopada, Cinemax).

 

 • Niezidentyfikowany (Unidentified) – opowieść o porywczym gliniarzu mającym obsesję na punkcie sprawy podpalenia, w którym zginęły dwie kobiety (premiera 6 listopada, Cinemax2)
 • Zabójstwo dwojga kochanków (The Killing Of Two Lovers) – perypetie mężczyzny, który robi wszystko, co w jego mocy, aby czwórka jego dzieci żyła w zgodzie po tym, jak on i jego żona postanawiają się rozstać. Mimo że obydwoje małżonkowie zgadzają się widywać z innymi ludzi, on nie umie pogodzić się z nowym związkiem byłej ukochanej. Nagroda na Festiwalu Filmowym w Atlancie (premiera 7 listopada, Cinemax)
 • Słodkie rzeczy (Sweet Thing) – historia brata i siostry z dysfunkcjonalnej rodziny i ich walki o znalezienie stabilności. Dzieciaki ostatecznie postanawiają uciec i przeżyć przygodę życia. Nagroda na MFF w Berlinie (premiera 7 listopada, Cinemax2)
 • Sponsor (Sugar Daddy) – młoda artystka nie jest w stanie zapłacić za czynsz i decyduje się zarejestrować się na stronie internetowej, na której bogaci starsi mężczyźni płacą młodszym kobietom za umawianie się z nimi na randki. Dwie statuetki Canadian Screen Awards (premiera 8 listopada, Cinemax)

 

 • Zdechnąć trzeba, żebyście przyjechali (Asterrarium) – komediodramat pokazujący świat tuż przed apokalipsą widziany oczami rodziny, która musi rozliczyć się ze swoimi problemami (premiera 13 listopada, Cinemax2)
 • Wuhai (Wu Hai) – opowieść o mongolskim pośredniku z małego miasteczka, którego codzienność zaczyna się sypać w związku z nieudanym przedsięwzięciem biznesowym. Nagrody m.in. na MFF w Hongkongu i San Sebastian (premiera 13 listopada, Cinemax2)
 • Wieczna piękność (Eternal Beauty) – po katastrofalnym w skutkach dniu ślubu Jane przechodzi załamanie nerwowe, które prowadzi ją do schizofrenii paranoidalnej. Jej marna egzystencja zmienia się w dniu, w którym poznaje niespełnionego muzyka. Hawkins w głównej roli (premiera 14 listopada, Cinemax)
 • Złoto dla psów (Gold For Dogs (Aka. De L’or Pour Les Chiens)) – pod koniec sezonu letniego młoda dziewczyna wyrusza do Paryża, aby spotkać się ze swoją wakacyjną miłością. Chłopak odtrąca ją jednak, a ona sama wyrusza w podróż po Mieście Świateł (premiera 14 listopada, Cinemax2)
 • Złe prawo (Broken Law) – thriller opowiadający o dwóch prawie obcych sobie braciach, którzy stają po różnych stronach barykady. Dave Connolly jest szanowanym funkcjonariuszem irlandzkiej policji, a jego brat Joe to były skazaniec, który teraz desperacko szuka pomocy (premiera 15 listopada, Cinemax)

 • Ślub Diany (Diana’s Wedding) – Liv i Terje nigdy nie przestają się kochać, nawet jeśli od czasu do czasu nie mogą znieść swojego widoku. Historia pary opowiedziana jest z punktu widzenia ich córki, która obserwuje rodziców od najmłodszych lat do czasu opuszczenia rodzinnego domu. Trzy nominacje do nagrody ​​Amanda (premiera 19 listopada, Cinemax)
 • Błękit morza (An Ocean Blue) – Lola jest idealną żoną i matką, która desperacko marzy o zmianie, ale jej rodzina chciałaby, żeby wszystko zostało po staremu. W końcu w kobiecie coś pęka (premiera 20 listopada, Cinemax2)
 • Kłamstwo doskonałe (The Good Liar) – wytrawny oszust postanawia uwieść dobrze sytuowaną wdowę, a ich relacja szybko przekształca się w wyrafinowaną grę w kotka i myszkę. Helen Mirren i Ian Mckellen w rolach głównych (premiera 21 listopada, Cinemax)
 • Zostaniemy zapomniani (Forgotten We’ll Be) – film oparty na kultowej powieści Héctora Abada Faciolince’a opowiada prawdziwą historię jego ojca, działacza na rzecz praw człowieka, rozdartego między miłością do rodziny a walką polityczną w ogarniętej przemocą Kolumbii (premiera 21 listopada, Cinemax2)
 • Jesteśmy kwita (All Square)  John Zbikowski, pechowy, małomiasteczkowy bukmacher, nawiązuje niezwykłą przyjaźń z 12-letnim synem swojej byłej dziewczyny i zaczyna przyjmować zakłady na mecze baseballowe ligi młodzieżowej, co wywołuje zamieszanie w lokalnej społeczności. Nagroda na Festiwalu Filmowym SXSW (emisja 22 listopada, Cinemax)

 

 • Chora pamięć (Little Fish) – Seattle w niedalekiej przyszłości, w samym środku globalnej epidemii. Ludzie zaczynają cierpieć na ciężką i gwałtowną przypadłość przypominającą chorobę Alzheimera, która sprawia, że ich pamięć i wspomnienia zanikają. Pewna para, Jude i Emma, staje w obliczu tej choroby (premiera 26 listopada, Cinemax)
 • Wszystkie piękne koniki (All The Pretty Little Horses) – greckie kino obyczajowe o dwójce ludzi na życiowym zakręcie, którzy walczą o przetrwanie swojego związku i powrót w rodzinne strony (premiera 27 listopada, Cinemax2)
 • Przewrotny umysł (Words On Bathroom Walls) – młody chłopak cierpi na chorobę psychiczną, którą stara się utrzymać w tajemnicy przed światem. Żyjąc w strachu przed zdemaskowaniem, odnajduje nić porozumienia z dziewczyną, która inspiruje go do zmiany podejścia (premiera 28 listopada, Cinemax)
 • Słodkie cygaro (Honey Cigar) – siedemnastolatka z burżuazyjnego, świeckiego, berberyjskiego domu zakochuje się w młodym chłopaku i nagle odkrywa surowe zasady rządzące jej patriarchalną rodziną (premiera 28 listopada, Cinemax2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *