MediaZapowiedzi TV

Listopad na kanałach z portfolio BBC Studios

Listopad 2022 roku to przede wszystkim propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

Czyściciel
(The Cleaner)
Od soboty 19 listopada, godz. 21:00
Sezon 1 (6 odcinków)

Zadaniem policji jest pilnowanie porządku w mieście, a zadaniem Wicky’ego – doprowadzanie do porządku miejsc zbrodni. Autorem scenariusza i odtwórcą tytułowej roli w tej trzymającej w napięciu komedii kryminalnej jest Greg Davies, laureat nagrody BAFTA.

Wicky jest certyfikowanym czyścicielem miejsc zbrodni, który wkracza do akcji, gdy detektywi kończą oględziny. Musi usunąć wszelkie ślady zbrodni. Jego narzędzia pracy to wybielacz i szczotki do szorowania.

W miejscach pracy styka się z różnymi ludźmi: bliskimi ofiar, świadkami zdarzeń, a czasem nawet z samymi mordercami. Z uwagi na to, że jest człowiekiem rozmownym, plotkowanie często zajmuje go bardziej niż obowiązki zawodowe.

Serial opiera się na słynnym niemieckim hicie „Der Tatortreiniger”, a część swojego DNA dzieli z takim produkcjami jak „Pod numerem 9” oraz „Jonathan Creek”.

Ślady
(Traces)
Od wtorku 22 listopada, godz. 22:00
Sezon 1 (6 odcinków)

Thriller opowiadający o tajemniczym morderstwie stworzony na podstawie scenariusza Val McDermid, autorki bestsellerowych powieści kryminalnych.

Trzy główne bohaterki serialu – Emma Hedges, profesor Sarah Gordon oraz profesor Kathy Torrance, wykorzystują swoją wiedzę z dziedziny kryminalistyki, by zbadać nierozwiązaną sprawę zabójstwa.

23-letnia Emma (Molly Windsor) po latach wraca do Szkocji, by rozpocząć nową pracę na stanowisku asystentki laboratoryjnej. Zapisuje się też na internetowy kurs podstaw kryminalistyki. Wkrótce odkrywa, że fikcyjne studium przypadku ma uderzająco wiele wspólnego z jej przeszłością. Szokujące odkrycie zmuszą ją do zbadania sprawy.

Dziewczyna dociera do coraz bardziej mrocznych tajemnic i szybko staje się jasne, że nie może ufać nikomu. Dociekliwe badaczki, czyli Sara (Laura Fraser) i Kathy (Jennifer Spence) pomagają jej doprowadzić mordercę przed wymiar sprawiedliwości.

Komisarz Maigret
(Maigret)
Od niedzieli 20 listopada, godz. 21:00
Sezon 1 (2 odcinki)

Komisarz Migret to najpopularniejszy francuski detektyw, bohater niezliczonej liczby powieści, opowiadań oraz ekranizacji filmowych powołany do życia przez belgijskiego pisarza Georges’a Simeona.

W najnowszej ekranizacji jego przygód w tytułowej roli występuje Rowan Atkinson. W stolicy Francji grasuje seryjny zabójca, który morduje kobiety o tym samym kolorze włosów.
Do złapania terroryzującego cały Paryż psychopaty zatrudniony zostaje nieustraszony komisarz Jules Maigret. W odpowiedzi na presję społeczną oraz wobec braku postępów w śledztwie postanawia przechytrzyć mordercę i zastawić na niego pułapkę.

W drugim odcinku seria brutalnych napadów na trzy zamożne gospodarstwa w Picardy elektryzuje lokalną społeczność. Do złapania brutalnego gangu wezwana została elitarna jednostka policji kryminalnej, jednak komisarz Maigret przekonany jest, że ta sprawa ma związek z paryskim mordercą.

 

 

Zjawiskowa Ziemia
(Spectacular Earth)
Od poniedziałku 7 listopada, godz. 19:55
Sezon 1 (4 odcinki)

Planeta Ziemia jest ogromną sceną, na której rozgrywają się niesamowite widowiska przyrodnicze. Występują one tylko wtedy, gdy odpowiednim czasie i miejscu nastąpi połączenie ziemskich żywiołów i zjawisk atmosferycznych. Teraz, dzięki najnowszym odkryciom badaczy oraz zaawansowanym technikom filmowania możemy z bliska podziwiać te zapierające dech w piersiach spektakle.

W czterech odcinkach naukowcy wyjaśniają mechanizmy powstawania tak fenomenalnych zjawisk naturalnych jak zorza polarna, błyskawice, wybuchy wulkanów oraz megafale. Zarejestrowanie ich na cele programu wymagało od operatorów pomysłowości, np. zainstalowania specjalistycznych kamer na skuterach wodnych pokonujących gigantyczne fale u wybrzeży Portugalii, skierowania dronów wprost do krateru wulkanu w Gwatemali czy zapewnienie sprzętu zdolnego w zwolnionym tempie nagrać błyskawicę rozciągającą się na tysiące kilometrów nad Arizoną. Zawiłości naukowe kryjące się za tymi zjawiskami są równie fascynujące, co one same. Czasem trzeba je zobaczyć, by w nie uwierzyć!

Historia lwiego stada Marsh
Od czwartku 24 listopada, godz. 19:55
Sezon 1 (2 odcinki)

Stado lwów z Marsh jest znane na całym świecie dzięki programom dokumentalnym kręconym w kenijskim rezerwacie Masai Mara. Materiał filmowy rejestrowany przez ponad 30 lat przedstawia burzliwą historię, którą tworzą wieloletnie sojusze i krwawe pojedynki w stadzie, a przede wszystkim zwykłe codzienne zdarzenia oraz walka słynnych lwów o przetrwanie w zmieniających się wciąż warunkach.

Tą niesamowitą opowieścią dzielą się z widzami lokalni przyrodnicy, przewodnicy oraz weterynarze, którzy od lat mają pieczę nad stadem. Utrata siedlisk i ogromny wzrost ludzkiej populacji są przyczynami rosnącego zagrożenia dla afrykańskich zwierząt. Stado Marsh przetrwało, bo Kenia robi wiele, by je chronić. Jednak przyszłość tych drapieżników wciąż wisi na włosku.

Myśliwi południowych mórz
(Hunters of the South Seas)
Od piątku 4 listopada, godz. 19:55
Sezon 1 (3 odcinki)

Leżący w południowo-wschodniej Azji, na styku oceanów Indyjskiego i Spokojnego, obszar Koralowego Trójkąta to ostatnie miejsce na Ziemi, gdzie można spotkać ludzi żyjących całkowicie
na morzu. Każda z odizolowanych od współczesnego świata społeczności na swój sposób przystosowała się do wyzwań narzucanych przez nietypowe środowisko życia i wykształciła umiejętności, które pozawalają im przetrwać i rozwijać się w oceanie.

Mieszkańcy indonezyjskiej wioski Lamalera znani są z tego, że łowią wieloryby za pomocą ręcznych harpunów. Z kolei członkowie indonezyjskiego plemienia Badżawów  to podmorscy rybacy – przemierzają dno morskie na jednym wdechu. To prawdziwi ludzie morza. Podróżnik Will Millard chce poznać wyjątkowych mieszkańców tego tropikalnego regionu. Żyje z nimi i obserwuje ich codzienną egzystencję w obliczu dynamicznych zmian zachodzących w środowisku. To fascynująca wyprawa do jednego z ostatnich dzikich miejsc na Ziemi i spotkanie z ludźmi, dla których od zawsze jest ono domem.

Dziewicze zakątki Ziemi
(Eden: Untamed Planet)
Od niedzieli 20 listopada, godz. 11:00
Sezon 1 (6 odcinków)

Podróż do ostatnich nietkniętych przez ludzi krain skrytych w najdalszych zakątkach Ziemi. Pustynia Namib, Patagonia – tętniące życiem dziewicze raje jeszcze istnieją na naszej planecie. Można je jednak policzyć na palcach dwóch rąk. Odizolowane od reszty świata, uchroniły się przed niszczącymi skutkami ludzkiej ingerencji. Tylko tam życie biegnie w zgodzie z zamierzeniami Matki Natury.

Ta fascynująca opowieść o ostatnich rajach na Ziemi to być może ostatnia szansa, by poznać urzekające dzikością piękno nieskazitelnych krajobrazów oraz niczym nieskrępowanych zachowań zamieszkujących je zwierząt.

 

 

Chiny: nowy porządek świata
(China: A New World Order)
Od środy 2 listopada, godz. 22:00
Sezon 1 (3 odcinki)

Dokument opowiadający o prezydencie Xi Jipingu, który podczas swoich rządów przeobraził Chiny
w silnie kontrolowane państwo, w którym lojalność wobec Partii Komunistycznej ceniona jest ponad wszystko.

Sześć lat temu nieznany w zachodnim świecie polityk podjął się trudnego zadania – przewodzenia wschodzącemu mocarstwu, dowodzenia potężnej armii oraz kontrolowania kluczowej dla całego świata gospodarki.

Tajna broń Chin
(China’s Magic Weapon)
Środa 23 listopada, godz. 22:00

Rządy kolejnych państw na całym świecie odkrywają tajne operacje mające na celu rozszerzenie wpływów Chin. Jest to dzieło mało znanego filaru Chińskiej Partii Komunistycznej zwanej Zjednoczonym Frontem. Prezydent Xi nazwał go swoją „magiczną bronią”.

Australia zmieniła swoje prawo, by przeciwdziałać wpływom chińskiego wywiadu. W USA stwierdzono, że za osiem z dziesięciu przypadków szpiegostwa przemysłowego odpowiadają Chiny. Czym jest więc Zjednoczony Front i jak działa?

Śledztwo Jane Corbin rzuca światło na tę skrytą dotąd w cieniu potężną organizację. Czy Chiny, dążąc do zdobycia pozycji globalnego mocarstwa, przechodzą od lobbingu do jawnego wpływu na politykę innych państw?

Dziesięć błędów
(Ten Mistakes)
Od czwartku 17 listopada, godz. 22:00
Sezon 1 (5 odcinków)

Powody wielu dramatycznych katastrof współczesnego świata? Szereg niedopatrzeń, przeoczeń, błędów projektowych oraz niedoszacowań.

Katastrofa niemieckiego sterowca Hindenburg, wybuch na platformie wiertniczej Deepwater Horizon, zabójstwo prezydenta JFK, zamach na World Trade Center – te i wiele innych dramatycznych zdarzeń ma wspólny mianownik. Były wynikiem serii błędów.

W każdym z odcinków programu przeanalizowano jedną z katastrof i wyjaśniono, jak do niej doszło. Często okazuje się, że fatalne zakończenie miało swój początek już na desce kreślarskiej i nikt temu nie zapobiegł aż do momentu katastrofy. W programie zamieszczono wiele wywiadów oraz analiz odtajnionych dokumentów.

Jak kupić najdroższe auta świata?
(Million Dollar Car Hunters)
Od środy 30 listopada, godz. 18:30
Sezon 1 (10 odcinków)

RM Sotheby’s jest największym na światowych rynkach domem aukcyjnym. Tutaj dochodzi do sprzedaży ekskluzywnych, kolekcjonerskich samochodów z najwyższej półki, istnych klasyków motoryzacji.

Twórcy serialu towarzyszą pracownikom RM Sotheby’s w poszukiwaniu najciekawszych okazów, za które amatorzy dwóch kółek zapłacą znaczną sumę pieniędzy.

 

 

Makijaż: piękna historia
(Makeup: A Glamorous History)
Od poniedziałku 14 listopada, godz. 22:00
Sezon 1 (3 odcinki)

Wizażystka Lisa Eldridge odkrywa piękno minionych epok z perspektywy sztuki makijażu. Rozpoczyna od XVIII wieku, czyli brytyjskich czasów przepychu i ekstrawagancji – epoki georgiańskiej.

Analizuje także wiktoriańską obsesję na punkcie naturalnego piękna i przygląda się temu, w jakim stopniu wizerunek flapperek, czyli kobiet z lat 20. XX wieku reprezentujących styl „na chłopczycę”, odzwierciedlał nowo odkryte swobody epoki.

Gordon, Gino i Fred: męska podróż
(Gordon, Gino and Fred’s Road Trip)
Od piątku 11 listopada, godz. 22:00
Sezon 2 (5 odcinków)

Gordon Ramsay, Gino D’Acampo i Fred Sirieix to popularni restauratorzy znani z zamiłowania
do podróży. Wybierają się na kolejną wspólną wyprawę. Tym razem ich niezawodny kamper będzie podbijał autostrady Meksyku oraz Stanów Zjednoczonych.

Delektując się widokami i kulinarnymi przysmakami Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, Teksasu i Tijuany, nie ograniczają się w swoim zamiłowaniu do wygłupów. Hamburgery rozsadzające portfele, joga z kozami, wyścigi pojazdami buggy po wydmach, łowienie ryb włócznią, kowbojskie popisy, zapasy w winogronach to tylko niektóre z ich numerów. Co może pójść nie tak?

Wystarczy dodać zwariowane przygody, wystawne uczty, pikantne sprzeczki, przerost ego, walkę
o dominację w kuchni oraz za kierownicą i odpowiedź gotowa. Jak wiadomo, ci amigos uwielbiają dobre jedzenie, psikusy i niewybredne żarty. To prawdziwa uczta dla widzów.

O porno-zemście z Zarą McDermott
(Zara McDermott: Revenge Porn)
Od wtorku 29 listopada, godz. 22:00

W 2018 roku brytyjska celebrytka Zara McDermott opuściła show „Love Island”. Dowiedziała się wówczas, że jej nagie zdjęcia krążą po serwisach internetowych na całym świecie.

To bolesne zdarzenie zmotywowało ją do szerszego zbadania tematu i szukania odpowiedzi na pytania: w jakim stopniu taki incydent wpływa na psychikę ofiary i czy winni mogą spodziewać się kary za publikację takich zdjęć?

 

 

Listonosz Pat – Przesyłki Specjalne
(Postman Pat: Special Delivery Service)
Od poniedziałku 7 listopada, godz. 17:45
Sezon 3 (26 odcinków)

Misja: dostarczyć! Każdą przesyłkę, pod każdy adres, o każdej porze! Nowa seria przygód zaradnego oraz pomysłowego listonosza Pata – ulubieńca dzieci.

Pat awansował. Kieruje teraz Biurem Przesyłek Specjalnych w miasteczku Pencaster. Ma jeszcze więcej pracy, ale bardzo ją lubi. Na co dzień towarzyszy mu wierny przyjaciel kot Jess. Akcja kolejnej serii rozgrywa się w nowym miejscu, występuje w niej więcej bohaterów i jest też więcej pojazdów. Jednak to cały czas ten sam listonosz Pat.

JoJo i Babcia
(JoJo & Gran Gran)
Od poniedziałku 7 listopada, godz. 17:30
Sezon 2 (41 odcinków)

Kolejna seria spotkań z wesołą JoJo i jej mądrą babcią. Młodzi widzowie po raz kolejny mogą dowiedzieć się czym są upływ czasu, cykl życia oraz zmienność pór roku.

Tym razem bohaterki postanawiają stworzyć swoją własną tęczę, wybierają się do galerii sztuki oraz zasuszają kwiaty w książkach.

Pirackie potyczki
(Swashbuckle)
Od poniedziałku 21 listopada, godz. 15:35
Sezon 7 (26 odcinków)

Ahoj, szczury lądowe! Załoga pirackiego statku Scarlet Squid zaprasza na pełen gier teleturniej, w którym dzieci rywalizują z grupą korsarzy. To oni ukrywają zrabowane klejnoty, a młodzi uczestnicy mają za zadanie je odnaleźć.

Dzieci biorą udział w różnego rodzaju grach oraz wyzwaniach gimnastycznych. Nie jest łatwo, ponieważ na pokładzie statku znajduje się wielopoziomowy tor przeszkód z olinowaniem, siatkami, huśtawkami, tajemniczymi zakątkami oraz gigantycznymi zjeżdżalniami.

Tosia i Tymek
(Topsy and Tim)
Od niedzieli 13 listopada, godz. 14:55
Sezon 1 (70 odcinków)

Serial bazuje na serii książek dla dzieci autorstwa Jean i Garetha Adamsonów. Bohaterami są pięcioletnie bliźnięta, Tosia i Tymek, przeżywające typowe blaski i cienie codziennego życia rodzinnego. W pierwszej serii bliźniaki pomagają tacie myć samochód, opiekują się świnką morską przyjaciela, bawią się w chowanego i wycinają z kartonu swoje podobizny naturalnej wielkości.

Pani Fishwick prosi ich, żeby zaopiekowali się pewnym pudełkiem — ale czy dzieci będą w stanie powstrzymać się przed zajrzeniem do środka? Ta urocza i bardzo współczesna seria, która na pewno spodoba się dzieciom w wieku przedszkolnym, ma także walory edukacyjne. W każdym odcinku zobaczymy historyjkę z życia rodzinnego i wydarzenia niosące duży ładunek emocjonalny, takie jak przeprowadzka czy rozpoczęcie nauki w nowej szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *