Listopad na kanale AMC

W nadchodzącym miesiącu AMC szczególnie poleca uwadze premierę serii dokumentalnej „Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” – 14 listopada o 22:00. AMC zaprasza ponadto na 2. sezon serialu „Stan Against Evil” – od 4 listopada w każdy poniedziałek o 22:00 (po dwa odcinki). W listopadzie AMC poleca również cykl filmowy „Niedziele z kryminałem” – w każdą niedzielę o 22:00.

 

 

 

 

 

HIP HOP: KAWAŁKI, KTÓRE WSTRZĄSNĘŁY AMERYKĄ

Premiera w czwartek 14 listopada o 22:00

PRODUKCJA WŁASNA AMC

Z udziałem producentów wykonawczych: Ahmira „Questlove” Thompsona oraz Tariqa „Black Thought” Trottera.

Każdy z sześciu odcinków serii, której producentami są: Ahmir „Questlove” Thompson, Tariq „Black Thought” Trotter i Alex Gibney, a reżyserami Erik Parker i One9, skupi się na wyjątkowym utworze, kluczowym dla ewolucji amerykańskiej muzyki i kultury. Wśród omawianych utworów znalazły się m.in.: „Jesus Walks” Kanye Westa, „Alright” Kendricka Lamara, „Rock Box” Run-D.M.C., „Ladies First” Queen Latifah.

Twórcy wraz z zaproszonymi gośćmi nie tylko przeprowadzą analizę utworów, ale także opowiedzą o warunkach społeczno-ekonomicznych, w jakich powstawały. Tematem będzie ponadto wpływ, jaki te produkcje wywarły na całe pokolenia słuchaczy i innych muzyków.

„Hip Hop: Kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” stanowi część serii AMC Visionaries wyprodukowanej przez uhonorowane nagrodą Emmy i Nagrodą Akademii Filmowej Jigsaw Production we współpracy z Two One Five Entertainment.

STAN AGAINST EVIL

Sezon 2
PRODUKCJA WŁASNA AMC
Od 4 listopada w każdy poniedziałek o 22:00 (po dwa odcinki)

Na mieszkańców Willard’s Mill spada kara za masowe palenie na stosach czarownic kilkaset lat temu – ich miasteczko nawiedzają 172 demony. Evie, nowa szeryf, zmuszona jest do współpracy ze swoim poprzednikiem, nieuprzejmym Stanem Millerem. Razem muszą zwalczyć nadnaturalne siły, które nawiedziły miasteczko. W tym samym czasie Stan w tajemnicy dobija targu. Jego żona ma powrócić z zaświatów.

W 2. sezonie powracamy do oblężonego Willard’s Mill, gdzie zastajemy Stana, który musi niechętnie zejść z kanapy, by rozwiązać sprawę zniknięcia Evie. Będąc ze sobą na dobre i na złe, nie do końca zgrany duet będzie kontynuował batalię przeciwko demonom próbującym przejąć kontrolę nad ich miastem.

Występują: John C. McGinley, Janet Varney, Dana Gould

FILMY

NIEDZIELE Z KRYMINAŁEM

W każdą niedzielę listopada o 22:00

3 listopada

KŁAMCA (1997)

Dziedzic firmy tekstylnej, Wayland zostaje oskarżony o morderstwo prostytutki Elizabeth. Śledztwo prowadzi nieustępliwy detektyw Kennesaw i jego mniej doświadczony partner Braxton. Wayland jest alkoholikiem i kompulsywnym kłamcą, miewa zaniki pamięci i bywa agresywny. Jest na tyle bogaty, że bez problemu wchodzi w posiadanie najciemniejszych sekretów detektywów.

Występują: Chris Penn, Ellen Burstyn, Tim Roth, Renée Zellweger, Michael Rooker

ZŁY PORUCZNIK (1992)

Podczas śledztwa w sprawie gwałtu młodej zakonnicy skorumpowany policjant stara się zmienić swoje życie i zasłużyć na przebaczenie. Jest hazardzistą, złodziejem, narkomanem, zabójcą i policjantem. W momencie, gdy prowadzi śledztwo w najbardziej szokującej sprawie swojego życia i zbliża się do prawdy, jego autodestrukcyjna przeszłość powraca.

Występują: Harvey Keitel, Peggy Gormley, Stella Keitel, Victor Argo

10 listopada

HOLLYWOODLAND (2006)

Kiedy George Reeves, odtwórca roli Supermana, zostaje znaleziony martwy, jego fani są w szoku. Zaangażowanym w sprawę zależy, żeby stwierdzono popełnienie samobójstwa. Louis Simo, prywatny detektyw, zaczyna zbierać tropy, krok po kroku dochodząc do prawdy o tym, jak wyglądały ostatnie pełne napięcia dni aktora.

Występują: Adrien Brody, Ben Affleck, Diane Lane, Bob Hoskins

BRUDNE PIENIĄDZE (1996)

Była więźniarka, twardzielka Corky i jej kochanka Violet układają plan kradzieży pieniędzy należących do mafii. Winą chcą obarczyć chłopaka Violet, krętacza Caesara.

Występują: Jennifer Tilly, Gina Gershon, Joe Pantoliano

17 listopada

UWIKŁANY (2000)

Rudy Duncan właśnie został zwolniony z więzienia i planuje rozpocząć nowe życie ze swoją korespondencyjną dziewczyną Ashley. Na ich drodze do szczęścia staje jednak jej szalony brat, Gabriel wraz ze swoją bandą złożoną z przeróżnych kryminalistów. Wszyscy liczą na to, że Rudy udzieli im informacji o kasynie, w którym kiedyś pracował.

Wystepują: Charlize Theron, Ben Affleck, Gary Sinise, Danny Trejo

RZECZY, KTÓRE ROBISZ W DENVER BĘDĄC MARTWYM (1995)

Kiedy szef mafii daje byłemu gangsterowi, Jimmy’emu the Saint ostatnie zadanie, ten nie może odmówić. Wraz ze swoją starą ekipą ma wykonać pozornie łatwe zlecenie: wystraszyć niechcianego adoratora córki mafiosa. Jednak kiedy ktoś zostaje zabity, sprawy przybierają nieoczekiwany obrót.

Występują: Andy Garcia, Christopher Lloyd, William Forsythe, Steve Buscemi, Christopher Walken

24 listopada

BIAŁE PIASKI (1992)

Chcąc rozwiązać zagadkę, policjant z małego miasteczka przyjmuje tożsamość zamordowanego agenta FBI i rozpoczyna tajna operację w świecie zakrojonych na szeroką skalę przestępstw. Tam napotyka złowrogiego sprzedawcę broni, agenta FBI i tajemniczą, bogatą kobietę.

Występują: Willem Dafoe, Mickey Rourke, Samuel L. Jackson

ŚLEPY TOR (2000)

Leo Handler po odbyciu kary za przestępstwo, którego nie popełnił, chce żeby jego życie wróciło do normy. Spotyka się z rodziną i przyjaciółmi, a jego wpływowy wujek pomaga mu zdobyć pracę. Szybko jednak orientuje się, że ich rodzinny biznes nie jest uczciwy. Informacje, które zdobywa sprawiają, że znajduje się w niebezpieczeństwie, jednak nie zamierza się poddać.

Występują: Mark Wahlberg, Joaquin Phoenix, Charlize Theron, Faye Dunaway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *